Vítejte‎ > ‎Zajímavosti‎ > ‎

Ital sestavil sociální mapu světa. Je skoro celá modrá

přidáno: 5. 1. 2013 21:45, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Dvakrát do roka zpracuje odborník na sociální sítě Vincenzo Cosenza mapu světa sociálních sítí. Je to vlastně jednoduché, prostě se podívá, jaká sociální síť je v dané zemi nejnavštěvovanější podle statistiky Alexa. Ta se sice orientuje hlavně na americký internet a na druhém konci světa nemusí být tak přesná, v tomto případě ale asi opravdu nebude žádným překvapením, že téměř celá planeta okamžitě zmodrá Facebookem.

 Facebook se jeví jako rychlejší forma komunikace než email.
5.1.2013 

Náporu Zuckerbergova impéria odolávala podle Alexy v prosinci jen specifická Čína, která si libuje ve svých vlastních kopiích, ruský region včetně Běloruska a Ukrajiny, kde prý vládne tamní В Контакте (V kontaktě) a Írán, kde zase Facebook považují za zhýralý výtvor zkaženého západního světa – no je prostě často blokovaný..


Mapa sociálních sítí pro loňský prosinec

Autor: Vincenzo Cosenza, CC-BY-NC

V minulosti byly Consezovy mapky přeci jen o něco barevnější – třeba v Brazílii odolával Orkut, jenže to je už vše dávno minulostí.


Čtěte také:

Zuckerberg se vydal do Ruska: Facebook tam zatím prohrává

Facebook testuje zpoplatnění zpráv Více na: http://magazin.e15.cz/e-svet/ital-sestavil-socialni-mapu-sveta-je-skoro-cela-modra-944007#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Comments