Vítejte‎ > ‎Zajímavosti‎ > ‎

Je pití vína prospěšné? A kolik litrů?

přidáno: 10. 12. 2011 1:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 10. 12. 2011 1:50 ]
Podívejte se na záznam pořadu "Na plovárně s Milanem Šamánkem.

Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc., F.E.S.C. (* 9. května 1931, Zborovice u Kroměříže) je český lékař, pediatr specializující se v oboru kardiologie, v období 1977–1993 přednosta Dětského kardiocentra 2. LF UK a FNM a v letech 1969–1971 proděkan Fakulty dětského lékařství Univerzity Karlovy. V roce 2010 mu prezident republiky udělil státní vyznamenání Medaili Za zásluhy I. stupně.
V roce 1955 absolvoval Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Atestaci v oboru dětské lékařství získal o dva roky později a v roce 1991 mu byla přiznána specializační atestace z dětské kardiologie. Od počátku své lékařské praxe pracuje ve Fakultní nemocnici v Motole. První čtyři roky po promoci současně působil v nemocnici v Uherském Hradišti. V Motole byl členem II. dětské kliniky. V letech 1964–1965 absolvoval stipendijní pobyt na University Of Pennsylvania School of Medicine. Od roku 1968 na klinice vedl nově vzniklou Kardiopulmonální laboratoř a v období 1977–1993 byl přednostou Dětského kardiocentra 2. LF UK a FNM, které také spoluzakládal. V době vzniku kardiocentra se jednalo o jediné takové pracoviště na světě, kde byly soustředěni odborníci všech potřebných pediatrických specializací.[1] Ve své lékařské praxi se věnuje především vrozeným srdečním vadám u dětí.

V roce 1962 obhájil kandidátskou práci (CSc.), o sedm let později pak doktorskou práci (DrSc.) a současně se také habilitoval (docent). V roce 1987 byl jmenován profesorem Univerzity Karlovy v oboru dětské lékařství.

zdroj wikipedie