Filmový klub

Akademický filmový klub

O FILMOVÉM KLUBU

FILMOVÝ KLUB AKTIV (dále jen FKA) realizuje seniorský spolek Klub Aktiv s cílem nabídnou široké veřejnosti a starším občanům kvalitní filmovou produkci Pečlivým výběrem filmů chceme rozvíjet vnímání kulturních hodnot filmového umění. Nejedená se pouze o projekce filmů. Pro diváky připravujeme také besedy a diskuse o filmovém umění. Z několika zkušebních projekcí v kině CINESTAR jsme si ověřili, že návštěva podobně zaměřené projekce má pro seniory význam kulturní, ale také sociální. Projekt chce divákům rozšířit kulturní vnímání české a zahraniční kinematografie v historických a tvůrčích souvislostech. Každé projekci bude předcházet beseda o filmu nebo komentovaný úvodník s filmovými tvůrci, s představiteli filmových rolí nebo členy filmového štábu. Úvodníky přiblíží tvůrčí proces a zákulisí filmového umění. (např. Prof. Jan Šuster, Prof. Prof. Alois Fišárek, Doc. Olga Sommerová, F.A. Brabec, Jan Svěrák, MgA. Jiří Strach, MgA. Marek Epstein, MgA. Dominika Beranová, MgA. Kristina Hejduková, MgA. Filip Bobiňski). Mimo jiné projekt bude aktivizovat seniory, které se z důvodu zdravotních či sociálních nemohou zapojovat do jiných společenských aktivit (např. sport, tanec, turistika apod.). Projekt je neziskový. Veškerý příjem za snížené vstupné (68,- Kč) připadne společnosti Cinestar, která se bude podílet na propagaci jednotlivých filmových představení. Členům filmového klubu budou vystaveny průkazky. Náklady projektu bude tvořit jeho propagace a náklady spojené s úvodními besedami filmových tvůrců a hostů.

KDY A KDE SE PROMÍTÁ

Projekce probíhají v multikině Cinestar vždy poslední středu v  měsíci od 14,30 do 16,30 hod.
V roce 2016 budeme  promítat celkem 10 filmů.
Cena sníženého vstupného pro členy FKA bude 68,- Kč 90,- Kč pro ostatní.
Roční členský poplatek pro členy filmového klubu je 65,- Kč
Členem se může stát každý občan bez ohledu na věk, který souhlasí s podmínkami členství a uhradí členský poplatek.

DATUM PROJEKCE  NÁZEV FILMU
  FILMY V KLUBU V ROCE 2015