Aktuálně v Aktivu

Posláním spolku je vytvářet podmínky pro osobní rozvoj a seberealizaci seniorů a zdravotně postižených. Podporujeme jejich občanskou angažovanost,  dobrovolnictví, mezigenerační sdílení a rozvoj  mezilidských a rodinných vztahů obecně. Podporujeme rodinou soudržnost. Organizujeme vzdělávací programy, poznávací a zájmové akce pro starší a zdravotně postižené občany.

Přihlašte se k odběru informací o akcích našeho spolku. 

Pozvánka na výstavu Malevič - Rodčenko - Kandinskij a ruská avantgarda 22.7.

přidáno: 21. 7. 2021 22:27, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 21. 7. 2021 22:30 ]

Vážení přátelé,
zveme vás na společnou návštěvu Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, kde v současné době probíhá mimořádná výstava obrazů světových velikánů

Malevič - Rodčenko - Kandinskij a ruská avantgarda.

V Zámecké jízdárně zhlédnete unikátní sbírku děl ruských modernistů z počátku 20. století, zapůjčenou z Muzea umění v Jekatěrinburgu.Zajistili jsme pro Vás komentovanou prohlídku a rezervovali jsme vstupenky na čtvrtek 22. 7. od 14:00 hod.
Při předložení Senior pasu je vstup na výstavu zdarma. Kdo senior pas nemá, musí uhradit vstupné pro seniory nad 60 let - 150 Kč,
Pokud si přejete senior pas opatřit, postačí když si o něj zažádáte v online formuláři a necháte si ho poslat domů na svou adresu.

Z bezpečnostních důvodů je omezený počet přihlášek.
Rezervujte si svou vstupenku pomocí přihlášky níže.


PŘIHLÁŠKA NA KOMENTOVANOU PROHLÍDKU VÝSTAVY


Doprava na Hlubokou je individuální. S přihlášenými zájemci se sejdeme před Zámeckou jízdárnou ve 13:50 hod.

K dopravě na Hlubokou můžete využít autobus s odjezdem z autobusového nádraží v Českých Budějovicích:
12,20; 12,25 ; 13,00;Odjezdy zpět do Českých Budějovic - např. 16,04; ;16,20; 16,38; 17,10; 17,30 a dalšíVideo na YouTube


Na jedinečnou výstavu vás zveJana Hartvichová

Klub Aktiv, z.s.

Jirsíkova 243/2,

370 01 České Budějovice

tel.: 799 506 453

www.klubaktiv.cz

Senior roku 2021

přidáno: 5. 6. 2021 2:29, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 6. 2021 2:43 ]

Simona Stašová

Nominace na Cenu Senior roku
Nominovat na Cenu Senior roku mohou seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy všech stupňů, stálé kulturní a sportovní organizace. Nominaci může podat i jednotlivec, avšak pouze prostřednictvím výše uvedených subjektů.


Nominujte svoje favority právě teď. Nominační období běží do 31. července 2021. Nominace přijímáme prostřednictvím elektronického formuláře, který najdete zde. K přihlášce letos není možné přikládat přílohy, všechny informace proto prosím pište přímo do formuláře. Pomůžete nám tak nominace zpracovat pro porotu.


Kategorie
Senior/ka roku
Nejlepší klub roku
Zlatá síň SenSenu


Nominujte jednotlivce a kluby, kteří:
• se angažují ve prospěch řešení veřejných problémů v místě/regionu
• konkrétně a dlouhodobě pomáhají seniorům
• provozují informační a vzdělávací aktivity ve prospěch seniorů (vč. obrany práv spotřebitelů, bezpečnosti, důstojného bydlení atp.)
• dlouhodobě a efektivně pracují na řešení sociálních problémů (i ve prospěch další skupin - děti, lidé s postižením, osamělé matky)
• společensky významně využívají celoživotní kvalifikace ve veřejném prostoru (obětaví lékaři, učitelé, odborníci na sociální oblast, právníci se zaměřením na lidská práva atd.)
Jednotlivci musí být minimálně 60 let.

O udělení ocenění rozhodne nezávislá porota.
 
Pozvánka na slutí Vltavy na raftech 17.6.2021

přidáno: 3. 6. 2021 3:03, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 3. 6. 2021 3:06 ]


Vážení přátelé, 

srdečně Vás zveme na jednodenní vodácký výlet ve čtvrtek  17.
 
6. 
2021

Společné AHÓÓJ si zavoláme na  úseku Vltavy ze Zlaté Koruny do Boršova
Sraz účastníků je v 
7,40
 hod.
 na 
autobusovém  nádraží  v 
 Č. Budějovicích

Odjezd autobusu do Rájova je v 7,50 h. z 2. stanoviště. Pěšky půjdeme cca 1,1 km k řece, kde se nalodíme 

Raft je pro 6 osob a v každém člunu bude jeden zkušený kormidelník. 
Naše letošní trasa bude mít přesně 20 km a na vodě v raftech prožijeme krásných 5 hodin.
  1. Zlatá koruna 
  2. Dívčí kámen
  3. V kempu Dívčí Kámen si opečeme to, co si každý z Vás přibalí z domova  nebo o kus dál můžeme ochutnat moučné placky z pece.
  4. Zakončíme v Boršově u železničního mostu.- tam dorazíme mezi 16. až 17. hodinou, podle toho jak budete pádlovat😉
Přesně se můžete podívat do mapy https://mapy.cz/s/bahugonemu
MHD autobus z Boršova jede v  16,15; 16,30; 17,0217,32; 18,02; 18,17; 19,07 hod. 

Cena vodáckého výletu je 
200
,- /pro člena Klubu Aktiv a 300,- Kč pro ostatní
V ceně je obsaženo zapůjčení raftů, plovacích vest, 
vodotěsných
 barelů
 a vodácký digestiv.Když nám vyjde počasí, můžete se těšit na pohodový vodácký úsek řeky Vltavy. Pokud počasí nevyjde, splutí přeložíme na slunečný den😉. 

Na kilometráž řeky se můžete podívat na TOMTO ODKAZU


Na fotografie z 
minulých 
 vodáck
ých 
výlet
ů
 se můžete podívat zde:


Fotografie rafty Vltava
 2013


 

Hlaste se všichni, kdo máte vodáckou touhu užít si nádherné řeky obklopené překrásnou přírodou, 

zažít vodácké kamarádství a nespoutanost vodního toku. 

Protože je k dispozici omezený počet volných míst, budou přihlášky přijímány v pořadí, jak se budete přihlašovat ve formuláři níže.
 

Přednost mají členové Klubu Aktiv.

Klub Aktiv, z.s.

Jirsíkova 243/2, 

370 01 České Budějovice

tel.: 799 506 453, 778 767 371

Klub Aktiv zve na stolní tenis čtvrtek od 15 hod.

přidáno: 16. 5. 2021 22:16, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 18. 5. 2021 9:47 ]

V tělocvičně Biskupského gymnázia budeme hrát stolní tenis každý čtvrtek odpoledne  od 15. do 17. hod. Pokud budete  velký zájem, můžeme čas hraní rozšířit.
Do budovy gymnázia se chodí dvorem z  Kněžské ulice. Zazvoníte na zvonek a budete do budovy vpuštěni. Můžete si s sebou vzít vnoučata. 
Pokud nemáte vlastní pálky, zapůjčíme Vám je 
Přednost mají členové spolku Klub Aktiv, z.s. před ostatními. 
Rezervujte si pro sebe čas hraní v rezervačním formuláři níže. Pokud se kapacita 4 stolů nenaplní nebudeme Vaše rezervace nijak omezovat, bude záležet na vaší rozumné domluvě
Vhodný sport pro seniory? Ping-pong! Podle odborníků je stolní tenis také dobrou prevencí Alzheimerovy nemoci

„U stolního tenisu se trochu zapotím, ale rozhodně mě neunaví,“ říká s úsměvem pan Václav, který loni oslavil své životní jubileum – osmdesáté. Vzápětí vezme do ruky pingpongovou pálku a s jen o něco málo mladším kolegou předvedou hru, za kterou by se nemuseli stydět leckteří o generace mladší hráči. Stolní tenis je nejen pro ně jednou z možností, jak se v pokročilém věku udržovat fit.

Je všeobecně známé, že pohyb tělu svědčí. A seniorům obzvlášť. „U většiny starší populace řada zdravotních problémů vyplývá právě z nedostatku pohybu,“ shodují se lékaři s tím, že aktivita by měla být vybírána s ohledem na biologický věk člověka.

Například primářka MUDr. Hana Jarošová z Revmatologického ústavu uvádí, že zvlášť doporučeníhodné jsou sporty, jenž aktivizují hluboký stabilizační systém trupu a dolních končetin, který civilizačními nešvary ochabuje, vede ke svalové dysbalanci a vzniku bolesti a nepříjemných pocitů v pohybovém aparátu.

Jako jednu z variant vhodného výběru pak primářka uvádí právě stolní tenis. Nejenže skvěle rozhýbe celé tělo, navíc trénuje postřeh i motoriku a především je s ním skvělá zábava. Podle odborníků je ping-pong také dobrou prevencí Alzheimerovy nemoci.
Ping-pong je u seniorů v kurzu.Inspirovali jsme se všude v okolních jihočeských městech a také v  Praze 4, kde senioři s podporou magistrátu hrají ping pong již více jak 10 let

A ping-pong je mezi seniory opravdu v kurzu. Přesvědčujeme se o tom na vlastní kůži. Když jeden čtvrtek dopoledne přicházíme s fotografkou do Klubu Amfora, který funguje při DDM - Hobby centrum na Praze 4, přivítá nás tam zhruba patnáct důchodců, natěšeně čekajících na to, až se uvolní místo u dvou hracích stolů.

„Tento klub je otevřený šestým rokem. Ze začátku, kdy jsme nabízeli tvořivé věci, byl málo navštěvovaný. Jakmile jsme ale do programu zahrnuli kroužek stolního tenisu, hned se kapacita naplnila,“ pochvaluje si pedagožka volného času Lenka Jedková s tím, že nejvíce se na stolní tenis senioři schází právě v zimních měsících, kdy se nedá tolik chodit na vycházky.
Roman někdy kolegy trénuje

Už dva roky mezi pravidelné účastníky pingpongových čtvrtků patří i osmašedesátiletý pan Roman. Říká mi, že tomuhle sportu se dřív věnoval dokonce závodně. „Pak jsem dlouho nehrál, protože jsem neměl čas. No a teď chodím sem,“ pokračuje sympatický Roman, který tu kolegy občas i trénuje.

I paní Jarmila si myslí, že stolní tenis je pro seniory výborný sport. Sama mu přišla na chuť před rokem. „Líbí se mi na něm jednak to, že člověk má k sobě partnera, že to není příliš fyzicky náročné, no a cvičíte si přesnost, pozornost...,“ vypočítává drobná milá dáma, které by jen málokdo hádal osmasedmdesát let.
Pravidelný pohyb vede k větší soběstačnosti ve stáří

Být bez sportu, který dělala celý život, si paní Jarmila už nedokáže představit. „Hodně jsem lyžovala, plavala, hrála volejbal...,“ vzpomíná.

Častý pohyb prý potřebuje kvůli psychické pohodě a také proto, aby se co nejdéle udržela fit. A právě tahle slova zaznívají z úst lékařů velmi často. „Pravidelná pohybová aktivita mimo jiné vede k větší soběstačnosti ve stáří, k delšímu plnohodnotnému životu,“ uvádí například ve svém blogu doc. MUDr. Ladislava Havlíčková,CSc.
Sergejova osobní výhra


Kvůli posílení zdraví si našel cestu do pražského Klubu Amfora také čtyřiašedesátiletý pan Sergej. I on stolní tenis dřív hrával. A prý dobře. Ale na ostatní sporty byl, dle svých slov, vždycky dřevo. „Už ve škole jsem byl takovej medvědovitej typ. Proto, když se hrál fotbal, mě strkali do branky, na gymnastiku jsem byl taky levej. Všude jsem visel jako pytel,“ pobaveně přiznává.

O možnosti zapojit se mezi místní nadšence se dozvěděl z lokálního tisku. „Manželka mi říkala: Jdi si tam taky zahrát. Uvidíš, že tam bude výbornej kolektiv... Měla pravdu,“ pokyvuje hlavou Sergej a dodává, že znovuobjevení tohoto sportu považuje za svou osobní výhru.
Nejstaršímu hráči je šestaosmdesát

Kroužek stolního tenisu je v Klubu Amfora zdarma. A ještě se nestalo, že by nikdo nepřišel. Naopak. „Přes zimu se tu schází třeba i dvacet lidí,“ uvádí Lenka Jedková s tím, že nejstaršímu pánovi je šestaosmdesát let. „A velmi dobře hraje,“ dodává.

Aby se dostalo na všechny, platí tu jedno nepsané pravidlo. U stolů se hráči střídají po patnácti minutách. Čekání na to, až na ně přijde řada, si pak krátí třeba mariášem, prším, nebo stolním fotbálkem.

Karty si tu rád zahraje i pan Václav, který loni oslavil osmdesáté narozeniny. „Je tu opravdu dobrá parta,“ spokojeně pokyvuje hlavou usměvavý Václav. A i když v jeho věku mnozí jiní raději sedí doma u televize, on naopak vyhledává, jak by se mohl hýbat.

Život seniorů: zapojte se do průzkumu

přidáno: 14. 5. 2021 10:44, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 14. 5. 2021 10:47 ]


Chcete se stát součástí několikatisícové skupiny seniorů, kteří v anonymním dotazníku napíšou výzkumníkům, jak žijí, co dělají a jak vidí sami sebe? Nebude to o covidu ani o politice, bude to o vašem životě. Vyplněním dotazníku přispějete také k ovlivnění názorů mladších spoluobčanů na nás seniory.
Starších lidí je i v ČR stále víc. Zhruba 2,5 milionů. Žijí rozmanité životy, v různém životním stylu a s různými aktivitami každý den. Pro další práci bychom nyní spolu z kolegy potřebovali odpovědi od mnoha seniorů na otázky, které se týkají jejich aktivit, životní pohody apod. Slouží tomu dotazník Život seniorů.

Dotazník je určen pouze lidem od 60 let věku výše. Nezjišťujeme vaše jméno ani název bydliště ani telefonní číslo, celé dotazování je zcela anonymní. Nejsou tu žádné otázky na covid (kromě jedné), nejsou zde žádné politické dotazy a nejsou zde žádné marketingové nabídky produktů nebo služeb. Jsem proto přesvědčený, že vám nebude nic bránit tento dotazník vyplnit. Teda je trochu dlouhý, 35-45 minut, udělejte si předem kafe a nespěchejte. Je třeba vyplnit jej najednou (nebo si ho aspoň nechat otevřený jen na přestávku). Dotazník tam bude jeden až dva týdny. Moc uvítám, když odkaz na dotazník přepošlete svému známému, kterému je letos aspoň 60 let.

Podobné dotazování jsme uskutečnili před dvěma lety. Možná jste se jej zúčastnili, možná ne. K našemu překvapení vzbudilo mezi seniory velký zájem a získali jsme tehdy 3207 vyhodnotitelných odpovědí. Budeme rádi, když opět spojíte své síly a pomůžete.

Dotazník zabere jen pár minut a najdete jej na tomto místě.


Dr. Oldřich Čepelka, 
Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze

Rozloučení s Ivou Leštinovou

přidáno: 5. 5. 2021 12:11, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice


Pravidelné cvičení život v radost promění

přidáno: 5. 5. 2021 5:34, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 5. 2021 5:36 ]


Duše K - tentokrát o těle a páteři s MUDr. Richardem Smíškem a StopBolestiZad 26.4.2020

Pozvánka na Online setkání za oponou tentokrát s baletem Jihočeského divadla ST 14. 4.

přidáno: 13. 4. 2021 14:46, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 13. 4. 2021 14:59 ]

Vážení přátelé,
v posledním setkání za oponou se Vám představí soubor baletu Jihočeského divadla. O své lásce, ale i tvrdé dřině si s vámi budou povídat šéf baletu
Lukáš Slavický, Ayano Nagamori a Zdeněk Mládek


Středa 14. 4. od 17 hod.

PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU: https://meet.google.com/uuq-czbn-jek
Lukáš Slavický se narodil roku 1980 v Praze. Odborné vzdělání získal na Taneční konzervatoři hl. města Prahy. Již během studií vystoupil v řadě představení pořádaných školou, v roce 1998 pak vytvořil pohostinsky roli Basila v Donu Quijotovi n Národním divadle Brno. Účastnil se mnoha baletních soutěží (např. Soutěžní přehlídka tanečních umělců české a slovenské republiky 1994, kde získal 3. cenu, Soutěžní přehlídka tanečních umělců Brno 1997, na které byl absolutním vítězem, mezinárodní baletní soutěž R. Nurejeva v Budapešti 1998 či Mezinárodní baletní soutěž v japonské Nagoye 1999 – na obou získal 3 místo). Studium na Taneční konzervatoři ukončil rolí Prince a Modrého ptáka v baletu Spící krasavice na scéně Národního divadla v Praze. Absolvoval s červeným diplomem a obdržel cenu Společnosti tance při Taneční konzervatoři udělovanou nejlepšímu absolventovi. Česká televize s ním natočila pořad Navštívenka a zaznamenala některá jeho sólová vystoupení.
Od sezóny 1999/2000 působil v Bayerische Stattsballett v Mnichově. Prvním jeho sólovým úkolem byl pas de six v baletu Giselle a Pták-duše v inscenaci A Cinderella Story (v choreografii Johna Neumeiera). V sezóně 2000-2001 debutoval v roli Romea a Benvolia v Crankově inscenaci Romea a Julie a v roli Prince v A Cinderella Story. V následující sezóně byl jmenován demisólistou a vytvořil roli Jean de Brienna a Trubadúra v Raymondě (choreografie Ray Barra) a roli Benna v Labutím jezeru téhož choreografa. Od sezóny 2002/2003 byl jmenován sólistou. Nastudoval klíčovou úlohu Basila v Minkusově Donu Quijotovi (choreografie Ray Barra), Lenského v Crancově Eugenu Oněginovi, Lysandra ve Snu noci svatojánském v Neumeierově choreografii aj. V Národním divadle v Brně nastudoval roli Solora v Bajadéře. V roce 2003 na slavnostním galakoncertu ve Velkém divadle v Moskvě obdržel prestišní baletní ocenění Prix Benois de la Danse pro nejlepšího tanečníka roku 2002 za roli Jeana de Brienna v baletu Raymonda.

Ayano Nagamori se narodila v Tokiu, odkud se přestěhovala do Toyamy, kde začala studovat moderní tanec. Již v té době brala i klavírní hodiny. V patnácti letech složila přijímací zkoušky na střední školu, jejíž součástí bylo také studium hudby. Započala se studiem klasického zpěvu a opět se vrátila ke hře na klavír. Po roce a půl studia však získala nabídku studovat na Taneční konzervatoři v Praze. Po absolutoriu v roce 2015 nastoupila do souboru Bohemia Balet pod vedením uměleckého šéfa Jaroslava Slavického. V současné době je členkou baletu Jihočeského divadla. Tanec a hudba ji provází po celý život, a proto přivítala možnost podílet se na choreografii Petra Zusky Klíče odnikud nejen jako tanečnice, ale také jako klavíristka – roli nastudovala v alternaci s Boženou Steinerovou.Zdeněk Mládek je absolventem Taneční konzervatoře hl. města Prahy (1998), v průběhu svého studia
externě spolupracoval s Hudebním divadlem Karlín. Po ukončení konzervatoře přijal angažmá do baletního souboru Národního divadla v Praze, kde během svého působení vytvořil i několik demisólových rolí. V roce 2001 své angažmá změnil a jako sólista baletu Jihočeského divadla působí v Českých Budějovicích dodnes. Do jeho repertoáru patří klasické, moderní i charakterní role. Vidět ho můžete nejen na prknech JD, ale také před Otáčivým hledištěm Český Krumlov. V průběhu své dosavadní kariéry se divákům představil také na Slovensku, v Německu, Itálii, Španělsku, Maďarsku, Finsku a Kanadě. Obdržel několik cen Jihočeská Thálie, na scéně Národního divadla v Praze přebíral taneční ocenění Philip Morris Ballet Flower Award 2007 Poupě baletu a v roce 2009 získal Cenu statutárního města České Budějovice.

Jako první člen Jihočeského divadla se za svůj mimořádný jevištní výkon stal za rok 2009 laureátem prestižní Ceny Thálie jako nejlepší tanečník v oboru balet, pantomima a jiný tanečně-dramatický žánr. Choreograficky se podílel na inscenacích pro soubory loutkohry, činohry a opery Jihočeského divadla, pro prezentaci baletního souboru pak vytvořil několik menších kusů, uvedených u nás i v zahraničí. Mezi jeho největší choreografický počin patří choreografie Pod kůží, kterou JD uvádí v rámci tanečního večera 3+1. V baletním souboru působí kromě toho jako pedagog a asistent choreografů, pedagogicky pak spolupracuje také s baletem Divadla F. X. Šaldy v Liberci. V současnosti studuje na pražské HAMU magisterský obor Pedagogika tance.Ptali jsme se baletu Jihočeského divadla
Všichni tři samozřejmě rádi zodpoví Vaše dotazy, ať u zaslané předem, nebo vznesené přímo během online setkání.

PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU: https://meet.google.com/uuq-czbn-jek
Výsledky soutěže La Manche na suchu 2021

přidáno: 3. 4. 2021 2:55, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 3. 4. 2021 2:56 ]

La Manche na suchu 2021 Senzační senioři

Mimořádná pěší štafeta „La Manche na suchu“, kterou vyhlásil projekt SenSen (Senzační Senioři), přinesla rekordní výsledky. Výzvu přijalo přes 1 700 seniorů v 50 týmech napříč republikou a společnými silami obešli za jediný měsíc téměř čtyřikrát dokola zeměkouli. Nejúspěšnější účastníci soutěže získají od SenSenu ceny v podobě sportovního vybavení.


Soutěž „La Manche na suchu“ navázala na šest ročníků štafetového plavání Senzačních Seniorů „Přeplavme svůj La Manche“, které se letos neuskutečnilo kvůli pandemii koronaviru. Základní cíl pro všech 50 soutěžících týmů byl jednoduchý - za měsíc únor ujít dohromady 34 kilometrů -, vzdálenost, která odpovídá délce Lamanšského průlivu v nejužším místě.

„Chtěli jsme seniory rozhýbat, motivovat je, aby překonali pohodlí a lenost a udělali něco pro svoje zdraví,“ říká mluvčí projektu SenSen Lucie Nekvasilová. „Odezva, s jakou se naše výzva setkala, nám ale úplně vyrazila dech. Senioři za jediný měsíc společně zdolali neuvěřitelných 159 057 kilometrů. Pomyslný kanál La Manche tak padl víc než čtyři a půl tisíckrát,“ dodává.

Nejúspěšnější co do počtu nachozených kilometrů byli senioři z Klubu Aktiv v Českých Budějovicích s 26 324 kilometry.
Druzí skončili členové Senior klubu ZVVZ z Milevska, kde se do výzvy zapojilo úplně nejvíc účastníků – ve 162 lidech zdolali 14 730 kilometrů. Třetí místo obsadili senioři z Rožnova pod Radhoštěm s nachozenými 7 968 kilometry.

TABULKU S KOMPLETNÍMI VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE.

Část účastníků výzvy si chůzi proložila běžkováním, jízdou na kole a na rotopedu. Se seniory také sportovala i vnoučata. Nejmladší soutěžící, tříletý Jiří, ušel 15 km, nejvytrvalejší byl desetiletý Adam s 113 nachozenými kilometry. Zcela mezigeneračně pojali výzvu v Plzni, kde se k projektu „La Manche na suchu“ připojil kolektiv 60. mateřské školy se čtyřmi třídami po 18 dětech a prarodiči, kteří dohromady ušli téměř tři tisíce kilometrů.

Ocenění tradičně získávají i nejlepší jednotlivci. Mezi muži letos vynikl Jan Jirák z českobudějovického Klubu Aktiv s 573 km. Z žen nejvíc kilometrů do štafety, celkem 510, přidala paní Hana Svozilová z pražského klubu Pohádkových čtecích babiček a dědečků organizace Mezi námi. Obdiv patří také nejstarším účastníkům akce, seniorka Marta Kolesová z Levicového klubu žen v Hradci Králové si ke svým únorovým 98. narozeninám dala 47 kilometrů. O rok mladší Jan Klicman ze Senior klubu ZVVZ Milevsko ušel 154 kilometrů.

Patronkou štafety byla i letos plavkyně Lucie Leišová, nadšená podporovatelka sportovních aktivit SenSenu. „Ani v současné těžké situaci bychom neměli zapomínat na pohyb, a tak jsem moc ráda za obrovský zájem alespoň o pěší štafetu La Manche na suchu. Sama se teď také snažím hodně chodit, nebýt pohodlná a neušetřit si žádný pohyb. Když to půjde, během roku si určitě ještě i zaplaveme,“ plánuje Leišová.

Pro všechny účastníky výzvy „La Manche na suchu“ připravil SenSen diplomy a pamětní listy. Neúspěšnější účastníci získají věcné ceny – sportovní vybavení, které věnovalo Sportisimo.
Redakce SenSen (LN),

Sčítání obyvatelstva 2021. NEJSTE V TOM SAMI! POMŮŽEME VÁM!

přidáno: 27. 3. 2021 8:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 27. 3. 2021 8:41 ]


Vážení přátelé,
mnoho z vás se nás ptalo, jak na sčítání obyvatelstva online, které funguje na webu https://www.scitani.cz/.
Tak právě dnes - v sobotu 27.3. dopoledne, první den od zahájení, sčítání nefunguje, protože systém serverů byl zahlcen


Nemějte obavy. Sečtěte se bezpečně a jednoduše prostřednictvím internetu. Čas máte do 9. dubna, tedy ještě 14 dnů. Sčítací formulář obsahuje o polovinu méně údajů než při minulém sčítání v roce 2011. Zjišťuje výhradně informace,
které nejsou dostupné z databází státu, a nejsou tedy zjistitelné jiným způsobem.
Formulář je společný pro celou domácnost - tedy pro členy, kteří spolu bydlí.
Formulář můžete kdykoli v průběhu vyplňování uložit a za nějaký čas znovu pokračovat ve vyplňování.

Budete vyplňovat údaje o domě či bytě, kde bydlíte a o všech osobách, jež tam společně žijí.
Ve sčítání se stát ptá, zda bydlíte ve vlastním nebo pronajatém, na plochu bytu v metrech čtverečních, počet místností,
vybavenost plynem a vodou a způsob vytápění. Ve formuláři dále zjišťuje i první bydliště po narození a místo obvyklého pobytu rok před sčítáním,
informace o nejvyšším ukončeném vzdělání, zaměstnání a místě pracoviště nebo školy.
Otázky týkající se národnosti a náboženské víry jsou dobrovolné. Je na vašem rozhodnutí, zda na ně odpovíte.
Pro vyplnění údajů o všech osobách, které v bytě bydlí, potřebujete jejich jména, rodná čísla nebo čísla osobních dokladů vydaných Českou republikou a data narození.
Neobsahuje dotazy na majetkové poměry ani na zdravotní stav.
Přehledný seznam všech otázek najdete v nápovědě k listinnému sčítacímu formuláři.
Podrobnou intuitivní nápovědu ke sčítání najdete rovněž na webu https://www.scitani.cz/csu/scitani2021/napoveda-ke-scitani-online2
Vyplňte elektronický sčítací formulář přes web nebo v mobilní aplikaci sčítání21 na vašem mobilu a to nejen za sebe, ale i za celou domácnost.
Kdo se sečte online, nemusí později vyplňovat listinný formulář. Ušetříte tak čas sobě, ale i peníze státu.
Až začne systém fungovat zvládnete to snadno. 
Pokud byste přesto měli dotazy nebo nejasnosti, můžete:

  • zavolat na tel.: 253 253 683 (běžná pevná linka) či 840 30 40 50 (zpoplatněná bílá linka)
  • K dispozici je každý den od 8:00 hodin do 22:00 hodin, včetně víkendů a svátků.
  • napsat email na adresu dotazy@scitani.cz.
  • podívejte se na často kladené otázky na webu https://scitani.cz/csu/scitani2021/faq
  • v příloze naleznete uživatelskou příručku ke sčítání
  • podívejte se na video na https://youtu.be/4aUhjn-uL2s

Pouze pro členy spolku Klub Aktiv nabízíme technickou podporu a pomoc s vyplněním formuláře.
Po předchozí telefonické domluvě můžete přijít klubovny spolku v KD Slavie Jirsíkova 243/2, Č. Budějovice. 
Společně formulář vyplníme a odešleme.
Pište na klubaktiv@gmail.com nebo volejte a posílejte SMS na tel.: 778 767 371.


Přejeme vám bezproblémové a úspěšné sečtení.


Zdraví vás a zdraví přeje


PaedDr. František Batysta

Klub Aktiv, z.s.
Jirsíkova 243/2,
370 01 České Budějovice
tel.: 778 767 371
www.klubaktiv.cz
další akce naleznete:
+ v kalendáři Klubu Aktiv

1-10 of 774