Aktuálně v Aktivu

Posláním spolku je vytvářet podmínky pro osobní rozvoj a seberealizaci seniorů a zdravotně postižených. Podporujeme jejich občanskou angažovanost,  dobrovolnictví, mezigenerační sdílení a rozvoj  mezilidských a rodinných vztahů obecně. Podporujeme rodinou soudržnost. Organizujeme vzdělávací programy, poznávací a zájmové akce pro starší a zdravotně postižené občany.

Přihlašte se k odběru informací o akcích našeho spolku. 

Pozvánka na Online setkání za oponou tentokrát s baletem Jihočeského divadla ST 14. 4.

přidáno: 13. 4. 2021 14:46, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 13. 4. 2021 14:59 ]

Vážení přátelé,
v posledním setkání za oponou se Vám představí soubor baletu Jihočeského divadla. O své lásce, ale i tvrdé dřině si s vámi budou povídat šéf baletu
Lukáš Slavický, Ayano Nagamori a Zdeněk Mládek


Středa 14. 4. od 17 hod.

PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU: https://meet.google.com/uuq-czbn-jek
Lukáš Slavický se narodil roku 1980 v Praze. Odborné vzdělání získal na Taneční konzervatoři hl. města Prahy. Již během studií vystoupil v řadě představení pořádaných školou, v roce 1998 pak vytvořil pohostinsky roli Basila v Donu Quijotovi n Národním divadle Brno. Účastnil se mnoha baletních soutěží (např. Soutěžní přehlídka tanečních umělců české a slovenské republiky 1994, kde získal 3. cenu, Soutěžní přehlídka tanečních umělců Brno 1997, na které byl absolutním vítězem, mezinárodní baletní soutěž R. Nurejeva v Budapešti 1998 či Mezinárodní baletní soutěž v japonské Nagoye 1999 – na obou získal 3 místo). Studium na Taneční konzervatoři ukončil rolí Prince a Modrého ptáka v baletu Spící krasavice na scéně Národního divadla v Praze. Absolvoval s červeným diplomem a obdržel cenu Společnosti tance při Taneční konzervatoři udělovanou nejlepšímu absolventovi. Česká televize s ním natočila pořad Navštívenka a zaznamenala některá jeho sólová vystoupení.
Od sezóny 1999/2000 působil v Bayerische Stattsballett v Mnichově. Prvním jeho sólovým úkolem byl pas de six v baletu Giselle a Pták-duše v inscenaci A Cinderella Story (v choreografii Johna Neumeiera). V sezóně 2000-2001 debutoval v roli Romea a Benvolia v Crankově inscenaci Romea a Julie a v roli Prince v A Cinderella Story. V následující sezóně byl jmenován demisólistou a vytvořil roli Jean de Brienna a Trubadúra v Raymondě (choreografie Ray Barra) a roli Benna v Labutím jezeru téhož choreografa. Od sezóny 2002/2003 byl jmenován sólistou. Nastudoval klíčovou úlohu Basila v Minkusově Donu Quijotovi (choreografie Ray Barra), Lenského v Crancově Eugenu Oněginovi, Lysandra ve Snu noci svatojánském v Neumeierově choreografii aj. V Národním divadle v Brně nastudoval roli Solora v Bajadéře. V roce 2003 na slavnostním galakoncertu ve Velkém divadle v Moskvě obdržel prestišní baletní ocenění Prix Benois de la Danse pro nejlepšího tanečníka roku 2002 za roli Jeana de Brienna v baletu Raymonda.

Ayano Nagamori se narodila v Tokiu, odkud se přestěhovala do Toyamy, kde začala studovat moderní tanec. Již v té době brala i klavírní hodiny. V patnácti letech složila přijímací zkoušky na střední školu, jejíž součástí bylo také studium hudby. Započala se studiem klasického zpěvu a opět se vrátila ke hře na klavír. Po roce a půl studia však získala nabídku studovat na Taneční konzervatoři v Praze. Po absolutoriu v roce 2015 nastoupila do souboru Bohemia Balet pod vedením uměleckého šéfa Jaroslava Slavického. V současné době je členkou baletu Jihočeského divadla. Tanec a hudba ji provází po celý život, a proto přivítala možnost podílet se na choreografii Petra Zusky Klíče odnikud nejen jako tanečnice, ale také jako klavíristka – roli nastudovala v alternaci s Boženou Steinerovou.Zdeněk Mládek je absolventem Taneční konzervatoře hl. města Prahy (1998), v průběhu svého studia
externě spolupracoval s Hudebním divadlem Karlín. Po ukončení konzervatoře přijal angažmá do baletního souboru Národního divadla v Praze, kde během svého působení vytvořil i několik demisólových rolí. V roce 2001 své angažmá změnil a jako sólista baletu Jihočeského divadla působí v Českých Budějovicích dodnes. Do jeho repertoáru patří klasické, moderní i charakterní role. Vidět ho můžete nejen na prknech JD, ale také před Otáčivým hledištěm Český Krumlov. V průběhu své dosavadní kariéry se divákům představil také na Slovensku, v Německu, Itálii, Španělsku, Maďarsku, Finsku a Kanadě. Obdržel několik cen Jihočeská Thálie, na scéně Národního divadla v Praze přebíral taneční ocenění Philip Morris Ballet Flower Award 2007 Poupě baletu a v roce 2009 získal Cenu statutárního města České Budějovice.

Jako první člen Jihočeského divadla se za svůj mimořádný jevištní výkon stal za rok 2009 laureátem prestižní Ceny Thálie jako nejlepší tanečník v oboru balet, pantomima a jiný tanečně-dramatický žánr. Choreograficky se podílel na inscenacích pro soubory loutkohry, činohry a opery Jihočeského divadla, pro prezentaci baletního souboru pak vytvořil několik menších kusů, uvedených u nás i v zahraničí. Mezi jeho největší choreografický počin patří choreografie Pod kůží, kterou JD uvádí v rámci tanečního večera 3+1. V baletním souboru působí kromě toho jako pedagog a asistent choreografů, pedagogicky pak spolupracuje také s baletem Divadla F. X. Šaldy v Liberci. V současnosti studuje na pražské HAMU magisterský obor Pedagogika tance.Ptali jsme se baletu Jihočeského divadla
Všichni tři samozřejmě rádi zodpoví Vaše dotazy, ať u zaslané předem, nebo vznesené přímo během online setkání.

PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU: https://meet.google.com/uuq-czbn-jek
Výsledky soutěže La Manche na suchu 2021

přidáno: 3. 4. 2021 2:55, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 3. 4. 2021 2:56 ]

La Manche na suchu 2021 Senzační senioři

Mimořádná pěší štafeta „La Manche na suchu“, kterou vyhlásil projekt SenSen (Senzační Senioři), přinesla rekordní výsledky. Výzvu přijalo přes 1 700 seniorů v 50 týmech napříč republikou a společnými silami obešli za jediný měsíc téměř čtyřikrát dokola zeměkouli. Nejúspěšnější účastníci soutěže získají od SenSenu ceny v podobě sportovního vybavení.


Soutěž „La Manche na suchu“ navázala na šest ročníků štafetového plavání Senzačních Seniorů „Přeplavme svůj La Manche“, které se letos neuskutečnilo kvůli pandemii koronaviru. Základní cíl pro všech 50 soutěžících týmů byl jednoduchý - za měsíc únor ujít dohromady 34 kilometrů -, vzdálenost, která odpovídá délce Lamanšského průlivu v nejužším místě.

„Chtěli jsme seniory rozhýbat, motivovat je, aby překonali pohodlí a lenost a udělali něco pro svoje zdraví,“ říká mluvčí projektu SenSen Lucie Nekvasilová. „Odezva, s jakou se naše výzva setkala, nám ale úplně vyrazila dech. Senioři za jediný měsíc společně zdolali neuvěřitelných 159 057 kilometrů. Pomyslný kanál La Manche tak padl víc než čtyři a půl tisíckrát,“ dodává.

Nejúspěšnější co do počtu nachozených kilometrů byli senioři z Klubu Aktiv v Českých Budějovicích s 26 324 kilometry.
Druzí skončili členové Senior klubu ZVVZ z Milevska, kde se do výzvy zapojilo úplně nejvíc účastníků – ve 162 lidech zdolali 14 730 kilometrů. Třetí místo obsadili senioři z Rožnova pod Radhoštěm s nachozenými 7 968 kilometry.

TABULKU S KOMPLETNÍMI VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE.

Část účastníků výzvy si chůzi proložila běžkováním, jízdou na kole a na rotopedu. Se seniory také sportovala i vnoučata. Nejmladší soutěžící, tříletý Jiří, ušel 15 km, nejvytrvalejší byl desetiletý Adam s 113 nachozenými kilometry. Zcela mezigeneračně pojali výzvu v Plzni, kde se k projektu „La Manche na suchu“ připojil kolektiv 60. mateřské školy se čtyřmi třídami po 18 dětech a prarodiči, kteří dohromady ušli téměř tři tisíce kilometrů.

Ocenění tradičně získávají i nejlepší jednotlivci. Mezi muži letos vynikl Jan Jirák z českobudějovického Klubu Aktiv s 573 km. Z žen nejvíc kilometrů do štafety, celkem 510, přidala paní Hana Svozilová z pražského klubu Pohádkových čtecích babiček a dědečků organizace Mezi námi. Obdiv patří také nejstarším účastníkům akce, seniorka Marta Kolesová z Levicového klubu žen v Hradci Králové si ke svým únorovým 98. narozeninám dala 47 kilometrů. O rok mladší Jan Klicman ze Senior klubu ZVVZ Milevsko ušel 154 kilometrů.

Patronkou štafety byla i letos plavkyně Lucie Leišová, nadšená podporovatelka sportovních aktivit SenSenu. „Ani v současné těžké situaci bychom neměli zapomínat na pohyb, a tak jsem moc ráda za obrovský zájem alespoň o pěší štafetu La Manche na suchu. Sama se teď také snažím hodně chodit, nebýt pohodlná a neušetřit si žádný pohyb. Když to půjde, během roku si určitě ještě i zaplaveme,“ plánuje Leišová.

Pro všechny účastníky výzvy „La Manche na suchu“ připravil SenSen diplomy a pamětní listy. Neúspěšnější účastníci získají věcné ceny – sportovní vybavení, které věnovalo Sportisimo.
Redakce SenSen (LN),

Sčítání obyvatelstva 2021. NEJSTE V TOM SAMI! POMŮŽEME VÁM!

přidáno: 27. 3. 2021 8:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 27. 3. 2021 8:41 ]


Vážení přátelé,
mnoho z vás se nás ptalo, jak na sčítání obyvatelstva online, které funguje na webu https://www.scitani.cz/.
Tak právě dnes - v sobotu 27.3. dopoledne, první den od zahájení, sčítání nefunguje, protože systém serverů byl zahlcen


Nemějte obavy. Sečtěte se bezpečně a jednoduše prostřednictvím internetu. Čas máte do 9. dubna, tedy ještě 14 dnů. Sčítací formulář obsahuje o polovinu méně údajů než při minulém sčítání v roce 2011. Zjišťuje výhradně informace,
které nejsou dostupné z databází státu, a nejsou tedy zjistitelné jiným způsobem.
Formulář je společný pro celou domácnost - tedy pro členy, kteří spolu bydlí.
Formulář můžete kdykoli v průběhu vyplňování uložit a za nějaký čas znovu pokračovat ve vyplňování.

Budete vyplňovat údaje o domě či bytě, kde bydlíte a o všech osobách, jež tam společně žijí.
Ve sčítání se stát ptá, zda bydlíte ve vlastním nebo pronajatém, na plochu bytu v metrech čtverečních, počet místností,
vybavenost plynem a vodou a způsob vytápění. Ve formuláři dále zjišťuje i první bydliště po narození a místo obvyklého pobytu rok před sčítáním,
informace o nejvyšším ukončeném vzdělání, zaměstnání a místě pracoviště nebo školy.
Otázky týkající se národnosti a náboženské víry jsou dobrovolné. Je na vašem rozhodnutí, zda na ně odpovíte.
Pro vyplnění údajů o všech osobách, které v bytě bydlí, potřebujete jejich jména, rodná čísla nebo čísla osobních dokladů vydaných Českou republikou a data narození.
Neobsahuje dotazy na majetkové poměry ani na zdravotní stav.
Přehledný seznam všech otázek najdete v nápovědě k listinnému sčítacímu formuláři.
Podrobnou intuitivní nápovědu ke sčítání najdete rovněž na webu https://www.scitani.cz/csu/scitani2021/napoveda-ke-scitani-online2
Vyplňte elektronický sčítací formulář přes web nebo v mobilní aplikaci sčítání21 na vašem mobilu a to nejen za sebe, ale i za celou domácnost.
Kdo se sečte online, nemusí později vyplňovat listinný formulář. Ušetříte tak čas sobě, ale i peníze státu.
Až začne systém fungovat zvládnete to snadno. 
Pokud byste přesto měli dotazy nebo nejasnosti, můžete:

 • zavolat na tel.: 253 253 683 (běžná pevná linka) či 840 30 40 50 (zpoplatněná bílá linka)
 • K dispozici je každý den od 8:00 hodin do 22:00 hodin, včetně víkendů a svátků.
 • napsat email na adresu dotazy@scitani.cz.
 • podívejte se na často kladené otázky na webu https://scitani.cz/csu/scitani2021/faq
 • v příloze naleznete uživatelskou příručku ke sčítání
 • podívejte se na video na https://youtu.be/4aUhjn-uL2s

Pouze pro členy spolku Klub Aktiv nabízíme technickou podporu a pomoc s vyplněním formuláře.
Po předchozí telefonické domluvě můžete přijít klubovny spolku v KD Slavie Jirsíkova 243/2, Č. Budějovice. 
Společně formulář vyplníme a odešleme.
Pište na klubaktiv@gmail.com nebo volejte a posílejte SMS na tel.: 778 767 371.


Přejeme vám bezproblémové a úspěšné sečtení.


Zdraví vás a zdraví přeje


PaedDr. František Batysta

Klub Aktiv, z.s.
Jirsíkova 243/2,
370 01 České Budějovice
tel.: 778 767 371
www.klubaktiv.cz
další akce naleznete:
+ v kalendáři Klubu Aktiv

Pozvánka na online setkání na téma "Služby Jihočeské vědecké knihovny" ST 24.3.

přidáno: 23. 3. 2021 15:08, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 3. 2021 15:11 ]Vážení a milí přátelé,

zveme Vás na online setkání s paní Medalovou Hůdovou z Jihočeské vědecké knihovny, pobočka Čtyři Dvory
ve středu 24. 3. od 9,00 hod. online setkání
(videokonferenci prostřednictvím Google Meet) na téma:

Služby Jihočeské vědecké knihovny v době kovidu

 • knihovna v režimu výdejních oken
 • knihovna v režimu bezkontaktním
 • kde hledat informace - vyhledávání a objednávka knih z online knihovního katalogu
 • finanční konto
 • prodloužení platnosti průkazu a nová registrace
 • Pozvánku naleznete v příloze.
PŘIHLASTE SE LASKAVĚ POMOCÍ WEBOVÉHO FORMULÁŘE NÍŽE


Přihláška na video setkání s knihovnou - Služby Jihočeské vědecké knihovny v době kovidu
Pro setkání bude ve středu funkční odkaz:
https://meet.google.com/jrc-znfd-kpjVyzkoušejte si ho alespoň 5 minut dopředu.

Pro připojení na on line setkání můžete využít PC, tablet nebo i smartphone připojený k internetu.
Abyste se vyhnuli nepříjemné zpětné zvukové vazbě používejte reproduktory a mikrofon ze stejného zařízení
nebo nejlépe sluchátka s mikrofonem.

Pokud jste se ještě pomocí GoogleMeet nepřipojovali, můžete si zkusit testovací připojení již o půl hodiny dříve.
Tématem dalšího setkání by mohly být e-knihy - jaké knihovna poskytuje a
jak je možné knihy stahovat a číst. A nebo v případě uzavření knihovny lze
program vyměnit a začít e-knihami, které lze stahovat právě i v době, kdy
je knihovna uzavřena.
Bavili jsme se i o možných dalších tématech jako například:,
- přednášky s diskusí o konkrétních autorech (např. cyklus současní čeští
autoři, klasici české literatury, klasici zahraniční literatury apod.)
- přednášky s diskusí o určitých literárních oblastech
- tipy na četbu
- debaty o společném čten (např. při zadání knihy, kterou si účastníci
předem přečtou a společně pak knihu hodnotí)
- Filozofie pro děti - nenechte se zmást názvem :) je to oficiální název
metody, se kterou pracujeme nejen s dětmi. Je za námi např. úspěšný
projekt, kdy společně filozofovali žáci 9. třídy ZŠ a senioři z Hvízdala.
Tato metoda účastníky "učí", jak společně diskutovat, jak přijímat názory
ostatních, jak argumentovat a zároveň naslouchat ostatním. Přidanou
hodnotou je právě ono filozofování, protože diskuse vždy probíhají nad
otázkami, které nás nějakým způsobem přesahují.


Zdraví Vás a na popovídání s vámi se těší
František Batysta
Klub Aktiv, z.s.
&
Václava Medalová Hůdová
JVK České Budějovice
pobočka Čtyři Dvory
Emy Destinové 1138/46
medalova@cbvk.cz

Pozvánka na online setkání za oponou Malého divadla 24.3.

přidáno: 23. 3. 2021 4:17, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 3. 2021 15:06 ]
Vážení a milí příznivci divadla, srdečně vás zveme 


ve středu 24. března od 17 hod. na premiéru 

ONLINE SETKÁNÍ ZA OPONOU JIHOČESKÉHO DIVADLA 
PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU:


Co se chystá za oponou, Malého divadla Vám prozradí: 

Dana Ibragimová se narodila v Praze. Absolvovala obor herectví a moderování na VOŠ herecké v Praze. Cestování a poznávání nových kultur ji zavedlo až na Sibiř, kde působila v letech 2000 – 2006 v Chakaském národním divadle loutek "Skazka“ jako herečka a spoluorganizátorka mezinárodního etnického festivalu ČirČajaan. Od roku 2008 do roku 2010 byla v angažmá v Estonském státním divadle pro děti a mládež EestiRiiklikNuku – jaNoorsooteatr. V roce 2010 se vrátila do ČR a od té doby je v angažmá v Malém divadle. S různými divadelními soubory procestovala řadu zemí, kde se účastnila mezinárodních festivalů (Francie, Itálie, Rusko, Belgie, Německo, Maďarsko, Srbsko, Polsko, Egypt, Ukrajina, Estonsko nebo Kréta).


Michaela Váňová je lektorka divadla Minor. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a poté Katedru výchovné dramatiky na DAMU, kde pokračuje v doktorském studiu. Pro své vzdělání působí nejen jako profesionální lektorka, ale také jako herečka, choreografka a režisérka vzdělávacích představení. Od roku 2012 vytváří vzdělávací inscenace, vede workshopy a prezentuje práci divadelního lektorství na zahraničních konferencích (Německo, Polsko, Švýcarsko, USA, Velká Británie). Když není v divadle, je v lese nebo chodí po horách.

S Malým divadlem nyní spolupracuje podruhé – po představení pro školy Dělej, sdílej!, které se věnuje problematice kyberšikany, vytváří s herci Malého divadla online dílny VSUVKA (vzdělávací super účinná výchovně-kulturní aktivita) pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ. Vsuvka Zahraj si! se věnuje hudbě a jejímu významu od pradávna až po dnešek, vsuvka Hejbni kostrou! pak dětem odhalí význam pohybu.

 


Martin Dobíšek se narodil v srdci Beskyd, v Čeladné. Dětství prožil v lesích a horách, kde by nikdo netušil, že jeho životní dráhou bude jeviště. K divadlu se nejprve dostává skrze studium hudby na konzervatoři v Kroměříži, posléze JAMU v Brně. Tam dochází k dalšímu osudovému setkání – s organizací Zdravotní klaun, ve které dosud pracuje. Po studiích se čtyři roky potuluje po nejrůznějších divadlech v ČR, jsa znaven cestováním, zakotví na dva roky v Horáckém divadle Jihlava, aby nakonec zjistil, že jemu nejbližší typ divadla najde zde, v Českých Budějovicích. Nyní si plní životní sny se svou dcerkou, hraje divadlo srdci nejbližší a humorem pozvedá náladu dětem v nemocnicích.

Humans of Budějovice

Pozvánka na Online setkání za oponou Jihočeského divadla 17.3.

přidáno: 15. 3. 2021 7:57, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 15. 3. 2021 17:45 ]

Vážení a milí příznivci divadla, 
po "generálce" Online čaje o páté s Jihočeským divadlem a "jeho šéfy" si Vás dovolujeme pozvat 
ve středu 17. března od 17 hod. na premiéru 
ONLINE SETKÁNÍ ZA OPONOU JIHOČESKÉHO DIVADLA 

co se chystá za oponou, budou povídat dvě dámy: Daniela Bambasová, herečka JD

Narodila se v Praze. Vystudovala Státní konzervatoř,obor hudebně-dramatický. První angažmá Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Po 7 letech odchází do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde působí dodnes. V divadle hrála desítky hlavních a titulních rolí, napříč klasickým i současným repertoárem. Mezi její velké dramatické role patří např. Antigona, Elektra, Laura (Skleněný zvěřinec), Maryša, Manon Lescaut, Jeptiška, Arkadinová (Racek), Isadora Duncan (Když Isadora tančila), Regina (Lištičky), Klytaimestra, Matka (Krvavá svatba), Alžběta (Marie Stuartovna), Gertruda (Hamlet), Rachel(Slaměná židle). Komediální tituly jsou zastoupené Maribel (Maribel a podivná rodina), Tekla (Ženitba), Teta Kateřina (Saturnin), Titánie (Sen noci svatojánské), lepice(Alla), Je Úchvatná! (Florence F. Jenkinsová), Kalifornská mlha (Maude) či Společenstvo vlastníků (Horváthová). Vystupovala i v muzikálech: Tornádo Lou (Limonádový Joe), Smrt (Malované na skle), Jannet (Dohana).
Získala několik celostátních i krajských divadelních cen, a 13 Jihočeských Thálií. Dvakrát byla v širší nominaci na celostátní Ceny Thálie.
Z televizní tvorby ji můžete znát ze seriálů Bakaláři, Četnické humoresky, Nikdo není dokonalý, Velmi křehké vztahy. Zahrála si i ve filmech Koncert na konci léta, Kočka, Žaby a jiné ryby, Pekný Zoli.
Daniela Bambasová spolupracuje pravidelně s rozhlasem a občas se věnuje dabingu. Má syna Daniela, také herce, který je členem Vinohradského divadla v Praze.Martina Schlegelovášéfka činohry 


Vystudovala dramaturgii a režii činoherního divadla na pražské DAMU. Už od studií se zajímala o současnou dramatiku a nezávislou scénu, až v roce 2006 zakotvila jako umělecká šéfka v nezávislém pražském Divadle LETÍ, se kterým ji spojuje právě „vášeň pro nové hry“. Pro Divadlo LETÍ nastudovala více než patnáct inscenací, z nichž nejvýraznější byly Bazén (bez vody), Terminus, Zpověď masochisty nebo Olga (horrory z Hrádečku). Podílela se také na mezinárodním projektu Proti lásce, proti pokroku, proti demokracii, který LETÍ uvedlo ve spolupráci s Centrem současného umění DOX, a imerzivním projektu CAMPQ.
Vyzkoušela si i práci v městských divadlech, např. v Klicperově divadle v Hradci Králové, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, v brněnském HaDivadle, Divadle J. K. Tyla v Plzni či Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Jedenáct let působila jako pedagog na katedře Teorie a kritiky na DAMU, kde také složila doktorskou zkoušku. Příležitostně překládá z angličtiny, zejména současné britské dramatiky. Od roku 2013 se věnuje i rozhlasové režii, čtyři roky pracovala jako kmenová režisérka Českého rozhlasu.
V Jihočeském divadle nastudovala komedii P. G. Wodehouse Zavolejte Jeevese, Katy M. McDonagha, Elity a Společensstvo vlastníků J.Havelky, Ďáblova sluhu V. Vondrušky, Brechtův Zadržitelný vzestup Artura Uie a adaptaci románu Dobrý proti severáku. Do funkce umělecké šéfky činohry byla jmenována v únoru 2018.

Pozvánka na online konverzační kurzy angličtiny

přidáno: 10. 3. 2021 0:32, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 13. 3. 2021 5:01 ]

Vážení přátelé,
společně s Univerzitou třetího věku Teologické fakulty Jihočeské univerzity vám nabízíme účast v konverzačních kurzech anglického jazyka
Online kurzy povede Marcela Červinčáková v prostředí Google Meet
Kurzy budou probíhat ve čtvrtek v trvání  90 minut a budou mít celkem 8 lekcí.
Kurzy mají lektorkou navržená konverzační témata, které můžete doplnit o další.
Cena kurzu je 500,- Kč
Není vyžadovaná žádná instalace na PC. Do kurzu se připojíte přes internetový odkaz.
S připojením nebo  případnými technickými potížemi  vám rádi pomůžeme.

KONVERZAČNÍ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY
Zahájení 11.3. - ukončení 29.4. 2020 - 8 lekcí
ČTVRTEK  8,30 - 10,00 HOD 
Navržená konverzační okruhy:
Začátečníci: 
1. Introducing yourself, Your Family, Your children and grandchildren
2. Home, Hobbies and Free time, Pets and family friends 
3. Body and Clothes 
4. Easter and traditions 
5. Food and drinks 
6. Eating out 
7. Shopping- shops and jobs 
8. Town and directions 
9. My new English words and phrases-How can I speak english now? 

Tento kurz je vhodný pro "věčné začátečníky, aby si zopakovali a upevnili nejběžnější anglické fráze
Kdo již základní fráze dobře ovládá, pro toho je určen kurz pro mírně pokročilé

_____________________________________________________
KONVERZAČNÍ KURZ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ
Zahájení 11.3. - ukončení 29.4. 2020 - 8 lekcí
ČTVRTEK  10,15 - 11,45 HOD 
Navržená konverzační okruhy:
Mírně pokročilý: 
1. Animals and wildlife, global life 
2. Health and Sport, My condition, Our medical system 
3. Memory, Feelings and Emotions 
4. Easter and traditions 
5. Weekends, Traveling and Holidays 
6. Fashion and shopping 
7. Sleep and dreams 
8. Jobs and career 
9. Retirement and my free time 

Kurz se uskuteční pouze při jeho naplnění účastníky.
V opačném případě si pořadatel vyhrazuje právo kurz nekonat.  

Přihlásit se můžete odpovědí na tento email nebo pomocí přihlášky níže:


Po potvrzení přihlášky uhraďte laskavě kurzovné 500,- Kč na číslo účtu FIO Banka 2000 170 252/ 2010. 
Jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo a do zprávy pro příjemce své příjmení. 

Pokud se na kurz nepřihlásíte můžete využít videa na internetu. Několik odkazů na konverzační kurzy angličtiny pro začátečníky i pokročilé 
jsme pro Vás umístili na TYTO WEBOVÉ STRÁNKY spolku Klubu Aktiv


Good luck and joy. 

Pozvánka na "Čaj páté s Jihočeským divadlem" 10. 3.

přidáno: 8. 3. 2021 5:31, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 8. 3. 2021 5:56 ]


Vážení a milí přátelé,

dovedete si představit, že si ve středu 10.3. před pátou hodinou odpoledne uvaříte dobrý čaj nebo voňavou kávu,
pohodlně se posadíte doma ve svém pokoji, pustíte si počítač, tablet nebo mobil a budete si online povídat s ředitelem a uměleckými šéfy Jihočeského divadla?
Dovolte mi podělit se s vámi o svou obrovskou radost, že nám paní Mgr. Mazurová, šéfka marketingu a komunikace JD
napsala tu báječnou zprávu (viz její email níže) že:
ve středu 10.3. od 17 hod. si budeme moci na živo poslechnout, čím žije Jihočeské divadlo. 

Protože je na online setkání omezený počet účastníků, přihlaste se laskavě pomocí formuláře níže nebo odpovědí na tento email. Následně Vám zašleme odkaz na videokonferenci v prostředí Google Meet.
Pro tuto konferenci není potřeba žádná instalace, postačí když kliknete na odkaz, který vám po přihlášení zašleme.
Většina z Vás již má zkušenosti s účastí na videokonferenci z jazykových seminářů i jiného online povídání.
Samozřejmě Vám ostatním nabízíme pomoc s případnými technickými potížemi s připojením.


PŘIHLÁŠKA NA ONLINE "ČAJ O PÁTÉ S JIHOČESKÝM DIVADLEMZdraví vás a na " Čaj o páté s Jihočeským divadlem" se moc těší

František Batysta

Pozvánka na online seminář "Služby knihovny v době kovidu" 3.3. 2021

přidáno: 1. 3. 2021 22:50, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 1. 3. 2021 23:17 ]


Vážení a milí přátelé,


videokonference, které jsme pořádali v minulém týdnu měli u vás velký úspěch. Budeme v nich dále pokračovat.
Na příští týden jsme se dohodli s paní Medalovou Hůdovou z Jihočeské vědecké knihovny, pobočka Čtyři Dvory,
že pro Vás uspořádá ve středu 3. 3. online setkání (videokonferenci prostřednictvím Google Meet) na téma:

Služby Jihočeské vědecké knihovny v době kovidu

knihovna v režimu výdejních oken (možná budou okna znovu uzavřena)
knihovna v režimu bezkontaktním
kde hledat informace - vyhledávání a objednávka knih z online knihovního katalogu
finanční konto
prodloužení platnosti průkazu a nová registrace
Pozvánku naleznete v příloze.

Protože máme vyzkoušeno, že na videokonferenci je nutný omezený počet účastníků,
nabízíme Vám ve středu 3. 3. dva termíny konání:
9,00 - 9,45 hod.
10,00 - 10,45 hod.

PŘIHLASTE SE LASKAVĚ NA VÁMI VYBRANÝ TERMÍN POMOCÍ WEBOVÉHO FORMULÁŘE NÍŽE


Přihláška na vide osetkání s knihovnou - Služby Jihočeské vědecké knihovny v době koviduPro setkání bude ve středu pro oba časy funkční odkaz:
https://meet.google.com/njo-vjsn-yvf

Vyzkoušejte si ho alespoň 5 minut dopředu.

Pro připojení na on line setkání můžete využít PC, tablet nebo i smartphone připojený k internetu.
Abyste se vyhnuli nepříjemné zpětné zvukové vazbě používejte reproduktory a mikrofon ze stejného zařízení
nebo nejlépe sluchátka s mikrofonem.

Pokud jste se ještě pomocí GoogleMeet nepřipojovali, můžete si zkusit testovací připojení již o půl hodiny dříve.
Klikněte v 8,30 hod. na tento testovací odkaz:https://meet.google.com/nkc-risb-mgn POZOR POUZE PRO TESTOVÁNÍ PŘIPOJENÍ!!

Tématem dalšího setkání by mohly být e-knihy - jaké knihovna poskytuje a
jak je možné knihy stahovat a číst. A nebo v případě uzavření knihovny lze
program vyměnit a začít e-knihami, které lze stahovat právě i v době, kdy
je knihovna uzavřena.
Bavili jsme se i o možných dalších tématech jako například:,
- přednášky s diskusí o konkrétních autorech (např. cyklus současní čeští
autoři, klasici české literatury, klasici zahraniční literatury apod.)
- přednášky s diskusí o určitých literárních oblastech
- tipy na četbu
- debaty o společném čten (např. při zadání knihy, kterou si účastníci
předem přečtou a společně pak knihu hodnotí)
- Filozofie pro děti - nenechte se zmást názvem :) je to oficiální název
metody, se kterou pracujeme nejen s dětmi. Je za námi např. úspěšný
projekt, kdy společně filozofovali žáci 9. třídy ZŠ a senioři z Hvízdala.
Tato metoda účastníky "učí", jak společně diskutovat, jak přijímat názory
ostatních, jak argumentovat a zároveň naslouchat ostatním. Přidanou
hodnotou je právě ono filozofování, protože diskuse vždy probíhají nad
otázkami, které nás nějakým způsobem přesahují.


Zdraví vás a na popovídání s vámi se těší
Jana Hartvichová
Klub Aktiv, z.s.
&
Václava Medalová Hůdová
JVK České Budějovice
pobočka Čtyři Dvory
Emy Destinové 1138/46
medalova@cbvk.cz

Perly Portugalska 1.3. 2021

přidáno: 28. 2. 2021 6:15, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice


PONDĚLÍ 1. BŘEZNA 2021 OD 17 HOD. 
Ku příležitosti portugalského předsednictví Radě EU Vás zveme na besedu o Portugalsku.
V první části besedy, která proběhne v pondělí 22. února navštívíme přímořské město Porto a podíváme se také na Madeiru.
Ve druhé části besedy dne 1. března zamíříme do hlavního města Lisabonu a na Azorské ostrovy.
Dozvíte se také zajímavosti o portugalské kuchyni a naučíme Vás dva portugalské recepty.
Těšit se můžete také na tipy na výlet od rodilého Portugalce.

1-10 of 767