Aktuálně v Aktivu

Posláním spolku je vytvářet podmínky pro osobní rozvoj a seberealizaci seniorů a zdravotně postižených. Podporujeme jejich občanskou angažovanost,  dobrovolnictví, mezigenerační sdílení a rozvoj  mezilidských a rodinných vztahů obecně. Podporujeme rodinou soudržnost. Organizujeme vzdělávací programy, poznávací a zájmové akce pro starší a zdravotně postižené občany.

Přihlašte se k odběru informací o akcích našeho spolku. 

Pozvánka na turistický výlet na vyhlídkový vrch Luč 18.9.

přidáno: 14. 9. 2019 5:00, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 14. 9. 2019 5:01 ]


Ve středu 18. 9. se vydáme na vyhlídkový vrch Luč (933 m.) a projdeme asi dvanáctikilometrový okruh NPR Čertova stěna – Luč s celkovým převýšením asi 380 metrů.


Sejdeme se v hale vlakového nádraží v 7:50 h a v pokladně ČD si koupíme zpáteční jízdenku do Loučovic.
Vlak nám odjíždí v 8:08 h. přestup je ve stanici Rybník. V Loučovicích bychom měli být v 9:37 h.


Pěšky půjdeme po modré TZ, vystoupáme na skalnatý vrch Luč (933 m.), kde by měly být pěkné výhledy do okolí. Po modré budeme pokračovat k rozcestí Pod Lučí,
kde se napojíme na žlutou TZ. Ta nás povede přes Dvorečnou k rozcestí Loučovický Mlýn. Tady se opět napojíme na modrou TZ a kolem Hodslavského potoka
dojdeme na další rozcestí Pod Čertovou stěnou. Dál kolem Vltavy, národní přírodní rezervací Čertova stěna – Luč nás povede zelená TZ, po které doputujeme až zpátky do Loučovic.
Tady by neměl být problém najít občerstvovací zařízení a před odjezdem vlaku doplnit energii a tekutiny.


Z Loučovic nám jede vlak ve 14:20 (s přestupem v Rybníku, v ČB je v 15:58) a pak v 15:12 (bez přestupu, v ČB v 16:50).


Doporučuji vzít trekingové hole, zvážit svou momentální kondici a připomínám, že každý jde na vlastní odpovědnost.

Pozvánka na koncert Otakarovo město na soutoku "Cantus firmus" 14.9.

přidáno: 14. 9. 2019 4:47, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 14. 9. 2019 4:48 ]


Pozvánka na seminář o proměně stáří 17.9.

přidáno: 10. 9. 2019 13:04, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno ]


seminář o funkčních změnách orgánových systémů způsobených stárnutím organismu. Dozvíte se, jak se stáří promítá do psychických procesů člověka a jak ovlivňuje jeho sociální začlenění.
Kdo bude chtít bude si moci vyzkoušet geronto-oblek a získá tak praktickou zážitkovou zkušenost,
jaké změny v organismu seniora nastávají v pozdním věku a jaká omezení mu přinášejí v oblasti smyslového vnímání a v oblastech jemné a hrubé motoriky.

Seminář se koná 17.9. 2019 od 10 hod.
v Jihočeské vědecké knihovně, Lidická 1, ČB

Seminář povede Mgr. Hanka Vlasáková,
ředitelka Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory, o.p.s

VSTUP JE ZDARMA

Témata semináře:
- stáří – přirozená etapa lidského života
- somatické a psychické změny
- smyslové a pohybové změny
- simulace změn geronto-oblekem

Pozvánka na koncert Cantus firmus

přidáno: 10. 9. 2019 13:02, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 10. 9. 2019 13:02 ]


Pozvánka na Muzikálové GALA KD Vltava 25.9.

přidáno: 8. 9. 2019 5:48, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 8. 9. 2019 7:45 ]


Zahajovací sezóna Hudebního divadla Ze:Mě bude odstartována slavnostním koncertem Muzikálové GALA, který se uskuteční ve středu 25.9.2019 od 19:00 v prostorách KD Vltava. V rámci galakoncertu zazní české i světové muzikálové hity, například z muzikálů Jesus Christ Superstar, Hamilton, Čarodějka (Wicked), Největší showman (The Greatest Showman), Kočky (Cats), Baron Prášil, Kdyby tisíc klarinetů či Casanova. Za doprovodu symfonického orchestru pod vedením Vojtěcha Adamčíka a Jana Bubáka vystoupí přední muzikáloví umělci Milan Peroutka, Lukáš Randák, Elis Ochmanová, Lukáš Adam, Andrea Holá a Lindsay J. Salvati. Součástí slavnostního večera bude i křest vzniku organizace HDZ:M za účasti tří významných osobností českého muzikálového divadla, jejichž jména zatím produkce úzkostlivě tají. 
Jako host vystoupí v rámci koncertu smyčcový orchestr SZUŠ Zavadilka České Budějovice se symfonickou suitou z muzikálu West Side Story.

Pro členy spolku Klub Aktiv, z.s. jsme získali vstupenky za 175,- Kč do 13. řady. Běžná cena vstupenky je 299,- Kč

Pozvánka do Divadla na Vinohradech představení "Lev v zimě" 23.10.

přidáno: 8. 9. 2019 2:35, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 8. 9. 2019 10:21 ]


Je rok 1183. Král Jindřich II. vládne obrovské říši rozkládající se na území dnešního Irska, Anglie a velké části Francie. Král stárne a musí jmenovat dědicem trůnu jednoho ze svých tří synů: Richarda, Bohumíra nebo Jana, kteří všichni stejně zoufale touží po koruně. O Vánocích roku 1183 sezve Jindřich na zámek Chinon všechny tři, k tomu svou zhrzenou a lstivou manželku Eleonoru, svou milenku Alici a francouzského krále Filipa, s nímž potřebuje uzavřít dohodu. Půda je připravena pro souboj kdo s koho. Každý aktér má svůj plán a je s to obětovat takřka cokoli, aby dosáhl svého. Jindřich chce jmenovat dědicem nejmladšího Jana, o němž si myslí, že ho nezradí. Královna Eleonora to ale nechce dovolit. A Eleonora je nebezpečný soupeř - obzvlášť když je zraněná. A k tomu má důvodů dost. Intriky se zaplétají. Uzavírají se spojenectví a nikdo neví, kdo je na čí straně. Vánoce, které by měly být oslavou lásky a klidu v rodinném kruhu, se stávají peklem na zemi. Pochroumané vztahy v rodině můžou ovlivnit celá království. A v téhle rodině má každý staré zranění, které se ozve, aby upozornilo na minulé křivdy.
Když byla tato hra Jamese Goldmana poprvé uvedena na Broadwayi v roce 1966, sklidila bouřlivý úspěch a záhy poté byl podle hry natočen slavný film s Katherine Hepburn a Peterem O’Toolem v hlavních rolích. Lev v zimě se vyznačuje konverzační brilancí, přitažlivými historickými reáliemi a neustálými zvraty. Změny v postavení jednotlivých figur vůči sobě připomenou partii šachu, jejímiž hybateli je ústřední pár, odcizení a znepřátelení manželé Jindřich a Eleonora. V inscenaci Jana Buriana je obsazení tohoto lva a lvice vskutku královské.

Vážení přátelé, nabízíme vám příležitost shlédnou představení 
                          Lev v zimě
 Divadlo na Vinohradech v Praze ve středu 23. 10. (říjen) od 11.00 hod.

Obsazení
Jindřich II., král anglický Tomáš Töpfer
Eleonora, jeho manželka Dagmar Havlová Veškrnová
Jan, nejmladší syn Viktor Javořík
Bohumír, prostřední syn Marek Holý
Richard Lví srdce, nejstarší syn Ondřej Brousek
Filip, král francouzský Daniel Bambas
Alice, francouzská princezna Tereza Císařová
Více informací o představení naleznete na webu divadla https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Lev-v-zime

Rezervujte si vstupenky za 170,- Kč na dopolední představení od 11 hod.. Doprava do Prahy je vlastní, předpokládá se využití hromadné dopravy vlakem. Členové spolku Klub Aktiv, z.s. mají přednost před ostatními zájemci.
Jakmile Vám přijde do Vámi zadaného e-mailu potvrzení o rezervaci vstupenky, uhraďte laskavě cenu vstupenky bankovním převodem na účet u FIO Banky č. 2501142823/ 2010 nejpozději do 30. 9. 2019. 
Nebo hotově v KD Slavie ve středu od 10 do 12 hod. rovněž nejpozději do 30.9. 2019.
Podle pořadí uhrazení vstupenky si budete moci vybrat místo v hledišti.
Pokud si vstupenku do 30. 9. nevyzvednete, nabídneme jí ostatním zájemcům


Pozvánka na benefiční koncert Pavlíny Jíšové 20. 9.

přidáno: 8. 9. 2019 1:41, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 8. 9. 2019 1:47 ]

Vážení přátelé!
Zveme Vás na první podzimní koncert Večerů S... koncerty v Divadle U Kapličky
20.9. 2019 od 19 hod. bude zahájen benefiční Koncert pro Hospic sv. Veroniky,
který bude zároveň ve znamení křtu nového hudebního alba Pavlíny Jíšové.


Pro členy spolku Klub Aktiv Vám nabízíme zvýhodněné vstupné 150,- Kč


Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová má na svém kontě 9 sólových alb. Její repertoár skýtá téměř 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty. V letošním roce vydává desáté novinkové album, které natočila v Mostě ve spolupráci s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Pavlína Jíšová se představí v sólovém pořadu s názvem „Písničky s kytarou“. Tradiční repertoár doplní i písně z nového alba „Neznámé", které bude při koncertu pokřtěno.

Písničkář z Frýdku-Místku René Souček, který nyní žije v Českých Budějovicích. Hraje a zpívá vlastní písně s autorským doprovodem na kytaru a na ukulele. Jeho texty čerpají ze života s notnou dávkou autobiografičnosti. Jejich pointa ve veselé poloze publikum baví, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních. Při zářijovém koncertu se ujme důležité role kmotra CD „Neznámé" Pavlíny Jíšové.S názvem Drc si od roku 1991 zasvěcení spojují autorské písničky Hanky a Honzy Švejkarových. Od té doby mají za sebou mnoho úspěchů i změn, které se promítly do tří autorských alb i do zvětšování či zmenšování kapelní formace. V současné době vystupují jako samostatné duo DRC a od září 2015 je můžete opět slyšet především na folkové scéně. A je možné, že je na tomto koncertu uvidíme tak, jak je „neznáme".
Je pro Vás připravený slavnostní hudební večer. Večery S nejsou jen prostor pro začínající budějovické a jihočeské kapely a písničkáře. Jsou také prostorem pro netradiční chvíle.

Pavlína pokřtí nové album a celý koncert se ponese v duchu podpory Hospice sv. Veroniky v Českých Budějovicích.Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

Kdy: pátek 20. září 2019 od 19,00 hodin

Kde: Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice

PAVLÍNA JÍŠOVÁ(křest alba "Neznámé")RENÉ SOUČEK - (písničkář a kmotr "Neznámé")

DRC - (Hanka&Honza)

Pro členy spolku Klub Aktiv Vám nabízíme zvýhodněné vstupné 150,- Kč cena pro ostatní na koncert 20.9.2019 v předprodeji 180,- Kč, na místě 220,- Kč

Rezervujte si laskavě vstupenky pomocí formuláře níže. Vstupenky si budete moci vyzvednou v KD Slavii.

REZERVACE VSTUPENEK NA KONCERT PRO HOSPIC SV. VERONIKY

Večery S budou pokračovat podzimní sérií v pátek 11. října 2019 opět od 19,00. Připravuje se křest nového alba skupiny Spolektiv.
Další předprodej vstupenek od 15.7.2019 do 19.9.2019:
prodejna hudebních nástrojů Melodie, U Černé věže 8, České Budějovice

PO - PÁ 9.00 - 17.00, SO 9.00 - 11.30; tel.: 775 592 195


(Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr!)

Za Večery S na viděnou!Jarda Hnízdil
email: nested2@volny.cz
tel.: 603 569 028
www.spolektiv.cz/vecery-s
https://www.facebook.com/vecerys/
https://www.facebook.com/Spolektiv


Na koncert Vás zveFrantišek Batysta
Klub Aktiv, z.s.
Jirsíkova 243/2,
370 01 České Budějovice
tel.: 799 506 453, 778 767 371

www.klubaktiv.cz

Filmový klub Aktiv vás zve na film Yesterday středa 25.9.

přidáno: 5. 9. 2019 22:56, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 9. 2019 22:59 ]

Vážení přátelé,
Filmový klub Aktiv pokračuje po prázdninách promítáním filmu se zvýhodněným vstupným 80,- Kč.

Ve středu 25. září 2019 ve 14,30 v IGY můžete shlédnout film

Yesterday


Komedie / Hudební / Romantický / Fantasy

Velká Británie, 2019, 116 min

Režie: Danny Boyle
Scénář: Richard Curtis
Kamera: Christopher Ross
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon, Ed Sheeran, Joel Fry, Meera Syal, Sanjeev Bhaskar, Sophia Di Martino, Harry Michell, Vincent Franklin, Ellise Chappell, Karl Theobald, Alexander Arnold, Camilla Rutherford, Lamorne Morris, Sarah Lancashire, James Corden, Dominic Coleman, Mar

Obsah

Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority.


Video na YouTubeInformace pro členy a pro zájemce o členství Filmového klubu Aktiv.*
Členové*: Platný průkaz člena noste s sebou na každé představení.
Pokud jste tak již neučinili, uhraďte laskavě před zahájením projekce
roční členský příspěvek.
Zájemci o členství:* Průkaz pro nového člena Filmového klubu Aktiv stojí
jednorázově 70 Kč a má
platnost 1 rok na cca 11 filmových představení a další doprovodné akce.
Roční obnovovací členský poplatek je 50 Kč pro členy seniorského spolku
Klub Aktiv, z.s. a 70 Kč pro ostatní.
Do průkazu člena Filmového klubu Aktiv vám vylepíme roční známku.

V CineStaru jsme vám k dispozici od 14 hod.

Příští promítání se uskuteční 30. října 2019 také ve 14,30 a budeme promítat film

Rocketman


Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Režie: Dexter Fletcher
Scénář: Lee Hall
Kamera: George Richmond
Hudba: Matthew Margeson
Hrají: Taron Egerton, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Jamie Bell, Steven Mackintosh, Gemma Jones, Kamil Lemieszewski, Luke White, Stephen Graham, Harriet Walter, Tate Donovan, Charlie Rowe, Jess Radomska, Jimmy Vee, Tom Bennett, Kit Connor, Layton Williams, Jason Pennycooke, Jamie Bacon, Charlie Bentley
Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád.

Příjemnou zábavu a hezké prožití prázdnin přeje

Ing. Marie Adamová & Bohumila Klíčová
Klub Aktiv, z.s.
Jirsíkova 243/2, České Budějovice
www.klubaktiv.cz/fka

Pozvánka na turistický výlet na písecko 7.9.

přidáno: 5. 9. 2019 22:51, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 6. 9. 2019 23:58 ]

Zdravíme všechny příznivce turistických výletů.
Naše členka spolku Klub Aktiv, z.s. Jana Roglová vás po prázdninách opět zve na další putování, a to v sobotu 7. 9.

Sraz účastníků je na vlakovém nádraží v sobotu 7.9. v hale u pamětní desky 8,50 h.

Pojedeme do obce Čejetice vlakem ČD, odjezd z Č. Budějovic je v 9:05 a v Čejeticích bychom měli být před 10. hodinou.

Pěšky se vydáme po modré TZ přes Mladějovice k Památníku bitvy u Sudoměře (viz. popis níže).

Dále nás povede zelená TZ přes Lhotu u Kestřan - rozcestí k rybníku Řežabinec (viz. popis níže), který obejdeme a po NS Řežabinec doputujeme do Ražic.

Celá trasa měří necelých 13 kilometrů s jen malým převýšením.

Vlaky do Č Budějovic nám z Ražic jedou v 13:05, 13:18, 15:05, 15:18

Na trase nebude k dispozici žádné občerstvovací zařízení (restaurace v Ražicích otvírá v 15 hodin), svačinku a pití dle vlastních potřeb vezměte do batohu.

Připomínám, že každý jde na vlastní odpovědnost, zvažte proto svou momentální kondici.


Na setkání se těší

Jana Roglová

turistické výlety

www.klubaktiv.cz/turistika

Památník bitvy u Sudoměře je památkou na bitvu, ve které roku 1420 odolal Jan Žižka se svými lidmi přesile královských vojáků a zvítězil nad nimi.
Akademický sochař Emanuel Kodet zde v roce 1920 za pomoci stavitele Františka Kulíře vytvořil monumentální 16 metrů vysoký žulový památník se sochou Jana Žižky z Trocnova,
sestavenou z kamenných kvádrů, jako připomínku této bitvy. Stojí mezi rybníky Markovcem a Škaredým.

Pozvánka na cyklovýlet do Blanského lesa sobota 7.9.

přidáno: 5. 9. 2019 22:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 9. 2019 22:37 ]

Milí cyklisté,
naše členka Klubu Aktiv.z.s. Maru Bucharová Vás zve v sobotu 7.9.2019 na cyklovýlet do oblasti Blanského lesa.
Je to předposlední termín, kdy ještě jezdí cyklobusy na modré lince .
Čas odjezdu je v 7,30 hod ze stanoviště č.33, lístek budeme kupovat do Netolic - náměstí, kam přijedeme v 8,00 hod.
Celá trasa výletu bude pod vedením pana Josefa Šatavy, který ji pro Vás připravil a zde přikládám trasu výletu:


Vše se bude řešit operativně. Bezmotorové cyklisty neuštveme, na křižovatkách se bude čekat.
Délka trasy je kolem 53 km.
Počasí není zaručeno, podívejte se v pátek večer na televizní předpověď nebo v sobotu ráno z okna. Ale pršet by mělo pouze na východě, takže se nás to netýká.
Pro jistotu si vezměte pláštěnky s sebou. Teploty se mají pohybovat od 14°C do 19°C. Je tu podzim.
Dále Vás žádám o odpověď na můj e-mail do pátku 12,00 hod, zda na 99% pojedete, aby se dala zajistit přeprava kol.
Oběd si dáme v Holašovicích, menší svačina na cestu neuškodí.Těší se na Vás


Maru Bucharová
Rekreační a pohybové aktivity
www.klubaktiv.cz

mabuch@email.cz tel: 720 160 762

1-10 of 577