Cyklovýlet do Netolic a prohlídka zámku Kratochvíle

přidáno: 14. 8. 2012 7:03, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 25. 8. 2012 3:12 ]
V sobotu 18.8.2012 se uskutečnil výlet do Netolic a jeho okolí. Na autobusové zastávce v Netolicích nás čekalo překvapení. Přivítal nás Václav Řebík, občan Netolic, člen klubu Aktiv a zároveň fotograf místního musea, který nás provedl městečkem. Netolice jsou malebné a  mohli jsme si je prohlédnout i z magického místa akropole bývalého přemyslovského hradiště na vrchu sv. Ján. Navštívili jsme i místní museum JUDr. O. Kudrny a pokračovali na zámek Kratochvíle. Interiér zámku i kaple představuje dekorační umění z doby renesance. Odtud jsme jeli na  hrad Helfenburk. Je to dobře zachovalá zřícenina tyčící se na skalnatém útesu ve výšce kolem 680 m nad mořem s nádherným rozhledem do okolí. A protože nám počasí přálo, mohli jsme se rozhlédnout z hradní věže daleko po celém kraji. Zpátky jsme jeli opět přes Bavorov, kde byla pouť se vším, co k ní patří a dále, už jinou cestou  do Netolic, kde jsme si počkali na cyklobus do Českých Budějovic. Byl to opět krásně prožitý společný den.