Fototoulky v Prachaticích

přidáno: 15. 6. 2012 12:01, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 15. 6. 2012 12:01 ]
Ve čtvrtek 7.6.2012 navštívili účastníci kurzu Digifoto a někteří členové Fotoklubu se svým fotoaparátem Prachatice, kde se pokusili zachytit architekturu nejzachovalejších renesančních památek města. Domy, hradby a opevnění nebo sluneční hodiny, které jsou jedny z největších v Evropě. Při cestě do Prachatic se zastavili na zámku Kratochvíle, v Prachaticích si ještě prohlédli naaranžovanou Zlatou stezku s obchodníky se solí a v muzeu vystavené předměty souvisejícími se Zlatou stezkou včetně sklepů. Potom vystoupali na rozhlednu v Libíně a svůj celodenní výlet ukončili u Křišťanovického rybníka. Velmi milé bylo posezení u kávy u maminky vedoucího organizátora Františka Batysty.

Další týden ve čtvrtek 14.6.2012 si všichni mohli v učebně prohlédnou již upravené svoje nejlepší fotografie a prodiskutovat nad nimi, co se povedlo a čeho se příště vyvarovat.

Všichni se shodli, že to byl výlet, který se vydařil a zároveň to bylo příjemné zakončení akademického roku.