Sportovní hry seniorů Praha 4.6.2014

přidáno: 6. 6. 2014 3:44, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 10. 6. 2014 21:48 ]

Sportovní hry seniorů nadchly výkony i zápalem

Pražský stadion na Kotlářce hostil stovky senzačních seniorů. Sportovali a bavili se.
Fitness trenér a specialista na zdravý životní styl, bývalý mistr světa ve sportovním aerobiku, David Huf a jeho občanské sdružení Buď fit seniore neúnavně propaguje pohybové aktivity starších lidí. Proto ve spolupráci s generálním partnerem Pražskými službami, Českou unií sportu a SENzačními SENiory Konta Bariéry zorganizovali na stadionu na Kotlářce v Dejvicích Sportovní hry seniorů.
Senzační senioři si slunečný den náramně užili. Více než dvě stovky seniorů se utkaly v disciplínách jako nordic walking, pétanque, seniorský biatlon (kombinace běhu a hodu míčkem na cíl), slalom nebo štafeta na 4×100 metrů.
Slalom zahájili paralelním soubojem olympionik Imrich Bugár, předseda České unie sportu Miroslav Jansta a první náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra.
Souboje mezi závodníky byly mnohdy nemilosrdné. Závodilo se však většinou s úsměvem a soutěžící i fanoušci měli radost, že se společně potkali. Přicestovali členové klubů Sensen z různých koutů republiky.
Vítěze spolu s náměstkem primátora a předsedou ČUS dekorovaly i Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry, a bývalá miss world Taťána Kuchařová. "S Táňou jsme spolupracovali již v průběhu letošní sbírky Český internet pomáhá, v níž její nadace Krása pomoci představila příběhy dobrovolníků pomáhajících seniorům. A shodli jsme se, že v projektech a akcích pro seniory budeme nadále spolupracovat," vysvětluje B. Jirků.

Program byl připravený i pro nesportovce. V takzvaném senzačním nesoutěžním odpoledni byla pro seniory připravena výuka společenských tanců, lekce jógy, vystoupení členských klubů projektu SENzační SENioři Konta Bariéry nebo mini koncert zpěvačky Petry Janů. Zpestřením byla autogramiáda a beseda olympioniků. Soutěžící potěšilo i to, že si kromě sportovních a společenských aktivit v rámci doprovodného programu mohli nechat změřit tlak, sluch či zrak.


Sportovní hry seniorů Praha 4.6. 2014


převzato z www.sensen.cz

Comments