Pozvánka na kondiční cvičení se Stáňou čtvrtek 9 - 10 h.

přidáno: 23. 10. 2019 23:25, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 10. 2019 23:29 ]

Vážení přátelé,
Na vaše četné žádosti vám nabízíme další kurz cvičení v zrcadlovém sále Sokolovny na Sokolském ostrově v ČB.
Pravidelná pohybová aktivita formou kondičního cvičení pro starší, je jednou z nejzdravějších činností.
Správně vedené cvičení eliminujete riziko vzniku osteoporózy, Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby a celkově zmírňuje příznaky stárnutí organismu.
Pravidelné cvičení je jedinečná šance na změnu k lepšímu a ke kvalitnějšímu životu!
Důvody, pro které se žít aktivně v každém věku vyplatí
  • Fyzická aktivita, která se provádí pravidelně, snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému, cukrovky, rakoviny, obezity,  atd.
  • Nečinnost vede ke ztrátě síly provádět dennodenní aktivity, k častým návštěvám lékařů, užívání léků a hospitalizaci.
  • Strach ze zranění a pádů není namístě, protože rozumná míra pohybu zabraňuje řídnutí kostí a snižuje riziko úrazů.
  • Skupinové cvičení je cestou k dobré náladě, vitalitě a nabízí možnost trávit plnohodnotně  čas s podobnými lidmi.
  • Cvičení zrychluje metabolismus a buduje svalovou hmotu. Podílí se na zlepšení rovnováhy, flexibility a koordinace.
  • Cvičení zlepšuje kvalitu spánku a přispívá k lepší mozkové činnosti.
Lektorka Mgr. Stanislava Černá je členka našeho spolku Klub Aktiv, vystudovala učitelství oboru tělesná výchova a cvičení se věnuje celý svůj profesní život.
Nabízí Vám cvičení, kterým předcházíme tuhnutí svalů v oblasti zad, bolestem páteře a kloubů,
zlepšíme svou pohyblivost a celkovou fyzickou kondici. Při cvičení se využívá  váha vlastního těla.
Pro některé partie těla budou využívány prvky z jógy (pozdrav slunci), čínských cvičení (osm brokátů) i kalanetiky.

Cvičební podložky jsou pro vás v tělocvičně k dispozici.
S sebou si vezměte kromě cvičebního úboru a cviček také ručník nebo deku na podložku.
Cvičení bude doprovázet relaxační hudba.

Cvičení zahájíme ve čtvrtek 31. října 2019
a pravidelně budeme cvičit každý týden ve čtvrtek vždy od 9:00 do 10:00 hod.
První ukázková hodina cvičení je pro všechny zdarma 😃.

Foto ze zdravotního cvičení na míčích s Hermínou

Zaváděcí cena do prosince 2019 bude 30 Kč za 1 lekci.
Částka za aktuální měsíc bude vybírána v tělocvičně vždy začátkem měsíce, t.j. za listopad celkem 120 Kč.
Dáváme přednost účastníkům, kteří si uvědomují, že důležité je pravidelné cvičení a uhradí celoměsíční permanentku.
Pokud bude volná kapacita v tělocvičně, umožníme i jednorázovou účast pro ty z vás, kdo nemůžete chodit pravidelně.
1 hodina cvičení stojí 40 Kč

Počet míst v zrcadlovém sále je omezený, přihlašte se proto pomocí formuláře níže

Zdraví vás a na společné cvičení  v zrcadlové sále Sokolovny se těší

Mgr. Stáňa Černá