Nabídka cvičení trénování paměti

přidáno: 5. 11. 2020 12:33, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 11. 2020 12:38 ]
Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána. A přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.
                                                                                                                                                                                 Mark Twain

Nabízíme Vám týdenní zasílání krátkých cvičení pro trénování paměti a početních nebo logických kvízů.
Pokud si přeje dočasné zasílání cvičení na e-mail
Svou přihlášku můžete kdykoliv zrušit e-mailem na adresu klubaktiv@gmail.com. Vaše osobní data chráníme podle zákona.

V dnešní době se čím dál častěji spoléháme na moderní technologie a svoji paměť upozaďujeme. To je však chyba – zhoršení paměti se už neobávají pouze senioři, které děsí hrozba Alzheimerovy choroby, ale začíná strašit také mladší generaci.

Nedokážete si při představování zapamatovat jméno dotyčné osoby, trpíte častými výpadky a necháte se snadno rozptýlit? Neznáte své telefonní ani rodné číslo a zásadní informace z vaší paměti ne a ne vydolovat? Možná, že svůj mozek zanedbáváte – a to je chyba.
Co myslíte, že se stane, když mu budou chybět potřebné podněty?
Paměť je schopnost mozku ukládat si informace, vstřebávat je a zpětně si je zase vybavovat. Když budete pravidelně trénovat, daleko snáze si zapamatujete informace nové. Je to stejné jako posilování těla – pouze namísto svalů posílíte paměť. Učení pro vás při častém tréninku nebude tak složité – podobně, jako profesionálnímu běžci nedělá potíž uběhnout maraton.
Předejděte možným problémům – začněte s tréninkem včas a získejte rezervu do budoucna. Rezervní mozková kapacita se vám jednou bude hodit. K dobré paměti samozřejmě přispívá také zdravý životní styl – dostatek pohybu a zdravé stravování.