Pozvánka na Fresh senior festival Praha 15.6.

přidáno: 8. 6. 2015 0:06, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
Už se nám blíží, skvělý program čeká v pondělí 15. června v pražské Ville Pellé. Již třetí ročníku Fresh senior festivalu se uskuteční v pondělí 15. června ve Světový den proti násilí na seniorech ve Ville Pellé na Praze 6. Hlavním cílem festivalu je seznámení seniorů i široké veřejnosti se společensky závažným tématem násilí na seniorech „nenásilnou“ formou.

Během dne jsou připraveny přednášky a besedy s odborníky z nejrůznějších oblastí této problematiky.
  • Mgr. Petr Hanuš z Asociace poskytovatelů sociálních služeb uvede téma Ohrožení svobody a práv klientů pobytových zařízení,
  • pracovníci Domova Alzheimer naváží tématem Právo na důstojné stáří.
  • O.p.s. Elpida připravila zajímavý workshop s pracovníky Linky seniorů,
  • s Mgr. Tomášem Cikrtem proběhne beseda na téma Zneužívání léků
  • a prezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D., MBA poradí, Jak se bránit jako klient zdravotní pojišťovny.
  • Do problematiky Finančního zneužívání uvede Ing. Patrik Nacher
  • a socioložka Alexandra Chomiszáková seznámí se skrytými formami násilí.

Po celý den bude zájmencům k dispozici profesionální poradenství (prevence, psychologická pomoc, sociálně právní oblast).
Přichystána je i široká nabídka volnočasových aktivit. Módní přehlídka I60 Senior Fashion, těšíme se na taneční vystoupení Senzačních seniorů z celé české republiky i divadelní představení Lucerna ochotnického divadla seniorů 50+ HafStudia. Festival ozdobí koncerty Petry Janů, swingového orchestru Ježkovy stopy a Václava Koubka. Zajímavé tvůrčí dílny a sebezkušenostní workshopy dají prostor proniknutí do tématu zábavnou formou a zároveň přinesou praktické rady pro kritické a krizové situace v běžném životě.

Primární cílovou skupinou jsou senioři (občané 55+), kterým Fresh senior festival nabídne příležitost bezpečně získat informace o nejrůznějších druzích domácího násilí, se kterým se mohou ve svém věku setkat, podá návody, jak se v krizových situacích chovat a poskytne potřebné materiály a kontakty. Sekundární cílovou skupinou je široká veřejnost všech generací.

Fresh senior festival pořádá spolek Porte ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, Nadačním fondem pomoci Karla Janečka, projektem SenSen Nadace Charty 77 Konta bariéry, produkční společností Taktum a Villou Pelle, pod záštitou radní Magistrátu hlavního města Prahy Irenou Ropkovou a starosty MČ Praha 6 Ondřeje Koláře.

Fresh senior festival 2015:
pondělí 15. června 2015 od 11 do 20 hodin, Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6