Pozvánka na procházku za bledulemi 17.3.

přidáno: 16. 3. 2016 23:29, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 21. 3. 2016 4:09 ]
Vážení milovníci kratších pěších výletů,
d​ovoluji si Vás pozvat na čtvrtek 17.3.​ ​2016 na slunečnou procházku na Borovansko. Cílem naší vycházky budou přírodní památky s bohatým porostem bledule jarní, vesnička Ostrolovský Újezd, rozstřelený řapík z bývalého pohraničního opevnění, údolí říčky Stropnice v osadě U Šírků a procházka Panským lesem po levém břehu říčky Stropnice až do Borovan. Zde nás očekává s občerstvením na náměstí hotel Alf nebo penzion U Valešů na cestě směrem do Ledenic.

​K přiblížení k našemu cíli nám poslouží autobusová doprava. Sejdeme se opět na autobusovém nádraží, na nástupišti č.30, odkud přesně v 8,00 hod odjíždí linkový autobus do naší stanice Ostrolovský Újezd - rozcestí. Cena jízdenky je 28,00 Kč. Z Borovan nás domů odveze autobus, je zde velká možnost výběru odjezdů, podle toho, jak kdo bude spěchat : 12,05 hod ze stanoviště č. 3, ve 12,50 hod ze st.č.1, ve 13,15 hod ze st. č.1. Kdo by rád absolvoval romantickou projížďku vlakem s pohledem na předjarní krajinu, má možnost ve 13,32 hod.
Délka trasy je cca 8,5 km, nutná přiměřená obuv vzhledem k členitému terénu.

Vycházka nebude v závodním tempu, proto se jí neobávejte. ;-)

Počasí je objednáno slunečné (až 10°C, ale odpoledne), vítr se na nás nedostane.

Fotografové nezapomeňte si fotoaparát!

Zdraví Vás a zdraví přeje

ing. Marie Bucharová
rekreační a pohybové aktivity Klub Aktiv z.s.
Jirsíkova 2, Č. Budějovice