Výlet do Sladovny do Písku úterý 13.3.

přidáno: 8. 3. 2018 4:06, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 9. 3. 2018 2:40 ]
Vážení přátelé,

zveme vás na výlet do Písku do Sladovny v úterý 13.3.
Sraz na vlakovém nádraží v 8,55 h. společný odjez vlakem do Písku.
V Písku bude program viz níže.
Odjezd z Písku vlakem v 17,59 h. příjezd do ČB v 18,45h.

Výlet je primárně zamýšlen jako prázdninový pro prarodiče s vnoučaty, ale může se přidat každý výletník,
kdo by si chtěl udělat předjarní slunečný výlet do krásného města s vlastním nebo připraveným programem.
Obnovujeme naše fotovýlety:

10,00 -10,45 přesun do Sladovny
10,45 - 13,55 program pro děti ve Sladovně nebo společné focení
14,00 - 15,30 Interaktivní divadelní představení Děti Lví srdce

16,00 - 17,10 Volný program možná návštěva Hradu, Prácheňského muzea, elektrárny apod.
Fotoklub společné focení ve městě
17,10 - 17,55 přesun na nádraží a odjezd domů.

Cena zpátečního jízdného ve společné jízdence je 85,- Kč

Cena rodinného celodenního vstupného je 350,- Kč pro 5 osob tj. BUDEME VYBÍRAT 50,- Kč dítě nebo seniora
Cena jednotlivého vstupného pro dítě nebo seniory je vyšší viz http://www.sladovna.cz/cs/pro-navstevniky

Peníze na jízdenku a vstupenku budeme vybírat na nádraží před odjezdem a ve vlaku.

Prosíme přihlašte se závazně nejpozději do soboty 10.3. do rána do 8. hod. abychom mohli včas objednat skupinovou jízdenku.

O představení Děti lví srdce:

Sladovna je známá především díky svým originálním interaktivním výstavám, které lákají návštěvníky ze všech koutů České republiky, ale podoba představení Děti Lví srdce bude odlišná.

„Ve Švédsku jsem se potkala s holandskou kurátorkou Sandrou Goos a napadlo nás, že bychom rády vytvořily příběh otevřený dětem, aby do něj mohly samy – jako jeho hrdinové - vstoupit. Začaly jsme připravovat výstavu a postupem času jsme zjistily, že jedinou cestou, abychom to dětem umožnily, jsou divadelní prostředky,“ vysvětluje Tereza Dobiášová.

Divadelní prvky si lektoři v galerii vyzkoušeli již začátkem roku 2016,při animaci expozice Dobrodruzi, také postavenou na příběhu,což potvrzuje i Tereza Dobiášová:

„Ve Sladovně jsme v té době paralelně začali experimentovat s lektorsky vedenými prohlídkami. Pro spolupráci na Dětech Lví srdce jsme nakonec oslovili italské divadlo TPO, které se zaměřuje na interakcí s dětmi. Psala jsem různé verze scénářů, až jsme se dostali k podobě, která se hrála v Itálii. Přímo pro píseckou Galerii hrou jsem poté napsala ještě další verzi na míru.“

Celé představení provází efektní animace kombinované s pohybovými senzory. Herci působí v roli průvodců, kteří doprovodí děti napříč příběhem.

Je to poprvé, kdy Sladovna takto intenzivně pracuje s digitálními technologiemi.

Srdečně Vás zve

PaedDr. František Batysta