Svépomocná skupina "Čaje o páté"

přidáno: 8. 7. 2017 1:43, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 8. 7. 2017 7:39 ]
Nacházíte se v obtížné životní situaci?
Je váš blízký vážně nemocný? Staráte se o svého blízkého v domácím prostředí nebo je váš blízký umístěn v nějakém pobytovém zařízení sociálních služeb? Chtěli byste své pocity a starosti sdílet s někým dalším a nevíte, na koho se obrátit? Chtěli byste pomáhat ostatním prostřednictvím sdílení myšlenek, informací a poskytování podpory?

Pak je tu svépomocná skupina ,,Čaje o páté“ právě pro Vás!

,,Čaje o páté“ je o setkávání lidí, které spojuje podobná zkušenost, zažívají podobné nebo stejné starosti, trápení, pocity. Jedná se o aktivitu, jejímž cílem je při pravidelných setkáváních umožnit členům této skupiny prožít pocit sounáležitosti, podpory a pomoci. Společný čas může být využit pro diskuze s odborníky, nalézat odpovědi na otázky, které nás trápí, ale také v bezpečném prostoru sdílet své pocity, zážitky, obavy i zkušenosti. Budeme se věnovat také individuálnímu poradenství v praktických otázkách a psychosociální terapeutické podpoře či zprostředkování další pomoci.

Podpůrná skupina v Českých Budějovicích je určena pro laické pečovatele, kteří se starají o svého blízkého v domácí prostředí.
Svépomocné skupiny jsou specifickou formou pomoci a podpory pro člověka v náročné životní situaci. Hlavním principem takové skupiny je poskytnutí prostoru pro sdílení životních zkušeností. Lidé, kteří prožívají těžké životní období se mohou v rámci podpůrné skupiny setkat s někým, kdo prožívá či prožil něco podobného a vzájemně se tak podpořit.
Hlavním cílem skupiny je poskytovat pomoc a podporu svým členům v oblasti:
  • - diskuze s odborníky;
  • - pravidelná setkání s dalšími lidmi v podobné životní situaci;
  • - bezpečný prostor pro sdílení vašich pocitů, zážitků, obav i zkušeností;
  • - možnost nalézt odpovědi na otázky, které vás trápí;
  • - individuální poradenství v praktických otázkách a psychosociální terapeutická podpora;
  • - zprostředkování další pomoci.
Veškeré služby jsou poskytovány zdarma!

Kontakt: Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D.

dvoracko@zsf.jcu.cz