Pozvánka na turistický výlet na písecko 7.9.

přidáno: 5. 9. 2019 22:51, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 6. 9. 2019 23:58 ]
Zdravíme všechny příznivce turistických výletů.
Naše členka spolku Klub Aktiv, z.s. Jana Roglová vás po prázdninách opět zve na další putování, a to v sobotu 7. 9.

Sraz účastníků je na vlakovém nádraží v sobotu 7.9. v hale u pamětní desky 8,50 h.

Pojedeme do obce Čejetice vlakem ČD, odjezd z Č. Budějovic je v 9:05 a v Čejeticích bychom měli být před 10. hodinou.

Pěšky se vydáme po modré TZ přes Mladějovice k Památníku bitvy u Sudoměře (viz. popis níže).

Dále nás povede zelená TZ přes Lhotu u Kestřan - rozcestí k rybníku Řežabinec (viz. popis níže), který obejdeme a po NS Řežabinec doputujeme do Ražic.

Celá trasa měří necelých 13 kilometrů s jen malým převýšením.

Vlaky do Č Budějovic nám z Ražic jedou v 13:05, 13:18, 15:05, 15:18

Na trase nebude k dispozici žádné občerstvovací zařízení (restaurace v Ražicích otvírá v 15 hodin), svačinku a pití dle vlastních potřeb vezměte do batohu.

Připomínám, že každý jde na vlastní odpovědnost, zvažte proto svou momentální kondici.

Na setkání se těší

Jana Roglová

turistické výlety

www.klubaktiv.cz/turistika

Památník bitvy u Sudoměře je památkou na bitvu, ve které roku 1420 odolal Jan Žižka se svými lidmi přesile královských vojáků a zvítězil nad nimi.
Akademický sochař Emanuel Kodet zde v roce 1920 za pomoci stavitele Františka Kulíře vytvořil monumentální 16 metrů vysoký žulový památník se sochou Jana Žižky z Trocnova,
sestavenou z kamenných kvádrů, jako připomínku této bitvy. Stojí mezi rybníky Markovcem a Škaredým.