Slavnostní předání osvědčení VU3V

přidáno: 17. 10. 2016 12:41, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 17. 10. 2016 12:47 ]
Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat do Jihočeské vědecké knihovny, Lidická 1, Č. Budějovice na přednášk​y
KOUZELNÁ GEOMETRIE
​ a
​OBKLOPENI TEXTILEM

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU

​Noví zájemci, ještě se můžete přihlásit ​nejpozději do pátku 21.10. 2016.

Přednášky si budete moci v průběhu semestru vyslechnou ve svých počítačích.

​přednášky ​​KOUZELNÁ GEOMETRIE
úterý ​18. 10. od 9. hodin
​Vedoucí lektor: PhDr. Alena Šarounová, CSc.

Lektoři:RNDr. Petra Surynková, Mgr. Oldřich Hykš

Anotace přednášek:
Příroda byla nejen životním prostředím našich prapředků poskytující stravu a úkryt, ale rovněž pramenem zkušeností a inspirací, z nichž se rodily technické znalosti, estetické cítění, prvopočátky vědeckého myšlení i první geometrické poznatky. Geometrie je tedy „velmi stará věda", ale bez její aplikace se neobejde ani naše doba. Aniž to tušíme, denně užíváme toho, co s geometrií úzce souvisí. V přednáškách se vydáme od výrazných tvarů přes poohlédnutí po starších stavebních technikách ke geometrii moderní architektury a na závěr se navrátíme zpět k přírodě, jejíž nabídka tvarů je nevyčerpatelná.

přednášky ​​OBKLOPENI TEXTILEM​
úterý ​18​. 10. od 11. hodin

Lektoři Ing. Hana Pařilová, Ph.D., Ing. Jitka Nováková

V cyklu přednášek se dozvíte o textilních vlákenných surovinách, které tvoří základ všech textilních výrobků. Přednášky Vás seznámí s typy tkanin a pleteniny, zkoušením jejich vlastností. Budete seznámeni se symboly údržby textilních výrobků i se systémem značení jejich kvality.
Kurzovné za jeden cyklus přednášek činí 420,- Kč​

Na fotografie z​​ předchozích přednáškových cyklů se můžete podívat na odkazech:

V úterý 18. 10 . od 10 hodin proběhne slavnostní předání pamětních listů absolventům předchozího semestru.
Při slavnostním předání vystoupí ​pěvecký sbor ZPÍVÁNÍ PRO RADOST.