Výlet rozhledna Haniperk

přidáno: 31. 8. 2020 15:28, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 31. 8. 2020 15:43 ]
V sobotu 5. 9. 2020 uskutečníme další turistickou vycházku, tentokrát na rozhlednu Haniperk na Svobodné Hoře (640 m. n. m.).

Délka pěší trasy je cca 13 km s převýšením cca 260 metrů nahoru a cca 280 metrů dolů.

Půjdeme z Bavorova nejprve po modré a vzápětí po žluté TZ poměrně strmě přes vyhlídku pod Svobodnou horou a Ďáblovy kameny na vrchol Svobodné hory s rozhlednou Haniperk (3,5 km z Bavorova)

Odtud budeme pokračovat stále po žluté TZ na rozcestí Vodňanské Svobodné Hory k výklenkové kapli Stožice.Tady už jsme zároveň na NS Stožice, která dál kopíruje žlutou TZ. Po ní budeme pokračovat do Stožic s pěknou kaplí na návsi. Další kaple, u které se můžeme zastavit je Kaple sv. Máří Magdalény v Chelčicích, Na Lázni. Tady odbočíme vlevo na modrou TZ, která nás povede až do našeho cíle ve Vodňanech.

Předpokládám, že nám tady vyjde čas před příjezdem vlaku na posezení v hospůdce.

Jak pojedeme:

Z Českých Budějovic pojedeme v 7:12 rychlíkem
společnosti Arriva (automat na jízdenky v nádražní hale) do Čičenic. Tady přestoupíme na vlak společnosti GW Train Regio (odjezd 7:39). V Bavorově bychom měli být v 7:57.

Zpátky pojedeme z Vodňan opět s přestupem v Čičenicích. Odjezdy z Vodňan (GW Train Regio): 12:16, 13:22, 14:15. Z Čičenic pak jedou vlaky ČD.

S sebou si nezapomeňte vzít vhodné oblečení dle počasí, turistickou obuv, jídlo a pití. Doporučuji trekingové hole.

Upozorňuji, že každý jde na vlastní odpovědnost.

Těším se na setkání s vámi.

Jana Roglová