Benefiční koncert

přidáno: 6. 3. 2013 6:08, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
V sobotu 9. března 2013 od 19.00 hodin pořádá sdružení Jihočeské matky v klubu Horká vana koncert virtuózního kytaristy Štěpána Raka.
Štěpán Rak bude letos hrát v Českých Budějovicích na podporu dětí z oblastí postižených černobylskou havárií již popáté.
Havárie v Černobylu i Fukušimě Štěpána Raka zasáhly natolik, že bezprostředně po nich složil skladby "Černobyl" a "Píseň pro sakuru".
Obě skladby na koncertu zazní.

"V letošním roce jsme se rozhodli věnovat výtěžek z koncertu Diecézní charitě v Českých Budějovicích, která již několik let organizuje projekt Adopce na dálku. Do projektu jsou zařazeny děti a mladiství ze dvou běloruských oblastí - Brestské a Gomelské. Lidé žijící v těchto oblastech se stále potýkají s následky havárie, i když od ní letos uplyne už 27 let", říká Daniela Magersteinová ze sdružení Jihočeské matky.
Návštěvníci koncertu se o projektu Adopce na dálku dozví přímo na místě z úst ředitelky Diecézní charity České Budějovice, Mgr. Michaely Čermákové.

Více o projektu Diecézní charity:

V minulých letech věnovalo sdružení Jihočeské matky vybrané vstupné na ozdravné pobyty dětí z Ukrajiny, které přijíždějí do České republiky z oblastí postižených havárií. Tyto pobyty organizovala a dosud organizuje Česko-ruská společnost. Zdravotní prohlídky v rámci ozdravného pobytu ukázaly, že u dnešních děti, i když se narodily dlouho po Černobylu,je patrná chudokrevnost, mají výrazně sníženou imunitu,rychle se unaví. Často trpí problémy se štítnou žlázou, chronickými záněty průdušek či astmatem.