Divadelní představení Black Bird 21.5. 19,30 DK Slavie

přidáno: 20. 5. 2012 3:07, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 20. 5. 2012 3:08 ]

Pro účastníky Akademie třetího věku a Klubu Aktiv při rezervaci na barevnydeti@seznam.cz  do pátku 18.5. 2012 cena vstupného 50,- Kč

Taneční inscenaci, která vznikla na text českobudějovické autorky Terezy Dobiášové, tvoří niterný příběh po Evropě migrujících sester. Divák se v jednom večeru setká s tancem, literaturou ale také alternativní elektronickou hudbou. Jaká je odpověď na otázku, jak sebrat odvahu? Lze jen roztáhnout polámaná křídla a LETĚT? Co znamená nakažlivý akt vůle, lásky a nezávislosti?

Příběh převážně taneční inscenace se odehrává na několika místech – ve Vídni, Londýně ale i v prostředí alpského hotelu. Hudbu k představení složil Guy Gelem a Flora, izraelští skladatelé experimentální elektroakustické hudby. Guy Gelem je skladatelem minimalistického hudebního výrazu, používající ve svých nahrávkách zejména violoncello a elektrickou kytaru. Skladatel žijící v současné době v Českých Budějovicích tvoří hudbu pro divadlo a tanec a svá čtyři alba vydal u britských vydavatelů a amerického labelu (Quiet Design, Rural Colors).

Inscenace vzniká v rámci aktivit občanského sdružení Barevný děti. Multikulturní divadelní uskupení, které funguje v Českých Budějovicích a jeho členy jsou Češi a cizinci včetně řady umělců tvořících v jihočeském regionu, má za sebou přes 50 realizovaných divadelních představení (6 inscenací) a různé projekty jak kulturního, tak sociálního rázu. Více informací o inscenaci a aktivitách sdružení naleznete na www.barevnydeti.org.

Námět a režie / based on novel of + directing: Tereza Dobiášová
Music: Guy Gelem + Flora