Borůvkobraní v Borovanech 14. - 15.7.2012

přidáno: 4. 7. 2012 4:52, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
 Lesy v okolí Borovan ukrývají modré bohatství. Tento poklad si místní už několik let nenechávají pro sebe, a tak i letos má v kulturním kalendáři obce své místo stále populárnější Borůvkobraní – borůvkové a folklorní slavnosti. Modrou pusu od nejrůznějších dobrot připravených z borůvek můžete mít o víkendu 14. a 15. července. Bývalý klášter, jeho nádvoří a park, ale i školní jídelna, budou v těchto dnech tonout v modři malých kuliček.

 Pro návštěvníky Borůvkobraní bude připravený borůvkový a řemeslný jarmark, borůvkové a staročeské občerstvení. Zakoupíte zde borůvky, džemy, lívance, koláče, kremrole, domácí likér, pivo, borůvkové portské víno – jak jinak než vše z borůvek… Novinkou letošního Borůvkobraní je borůvková medovina.
Jak moc jim borůvky chutnají, mohou děti předvést při soutěži dvojic jedlíků. O poklad borůvkového koláče a dospělí v soutěži jedlíků O krále borůvkových knedlíků. Všichni se pak mohou zúčastnit Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za 1 minutu.

 Na Borůvkobraní ale nemusíte jen jíst. Můžete načerpat inspiraci pro svou kuchyni.
 
 Pokřtěna a v prodeji zde zde bude nová Borůvková kuchařka pana Vlašáka, v Borůvkovém receptáři kuchař Petr Stupka představí tradiční i netradiční borůvkové dobroty a to včetně ochutnávky. Jak správně pěstovat zahradní borůvky, poradí Borůvkový zahradník, o léčivých účincích lesních bobulí se přesvědčíte v Borůvkové lékárně. Rádi se originálně krášlíte? Pak právě pro vás je připraven kurz borůvkové batiky, malování na trička, tvoření borůvkových náušnic či korálků.

 Máte strach, že vaše malé děti se na jarmarku budou nudit? Bojíte se zbytečně. I na ně v Borovanech pamatují. Čekají na ně borůvkové pohádky divadélka Máma a táta a loutkového souboru Jiskra, čtení Borůvkové pohádky, historické kolotoče a borůvkové soutěže a hry v parku.

  Nechybí bohatý kulturní program. Sobotní den je věnovaný folkloru, lidové kuchyni, s večerním koncertem kapely Cimbal Classic. V neděli se vystřídají nejrůznější žánry zaměřené na všechny věkové kategorie, celou akci zakončí večerní koncert kapely Fleret.

 Doprovodné akce letošního ročníku: - cyklistický závod dětí i dospělých „Na kole okolo Bor(ůvk)ovan“na vyznačeném okruhu v okolí Borovan (26 km) s borůvkovými cenami – pátek 13. 7., prezentace od 16 hodin, start v 17 hodin před klášterem - sleva 10% ze vstupného v Parku exotických zvířat ve Dvorci a na výstavě Půda plná pohádek na Borovanském mlýně (se vstupenkou z Borůvkobraní)

 Vstupné na celý víkend (náramek): základní 70 Kč, děti 6 - 15 let, osoby se ZTP a senioři 70+ 40 Kč, rodinné vstupné (2+3) 180 Kč, děti do 6 let zdarma.

www.boruvkobrani.cz.

 Bližší informace k programu ráda poskytne a příjemný den všem přeje
 
 Alena Seberová
 kult. odd. města Borovany
 Žižkovo nám. 107
 373 12 Borovany
 tel. +420 387 001 351
 mob. +420 728 741 613
 www.borovany-cb.cz
kultura@borovany-cb.cz
   
Comments