DEN IRSKA,

přidáno: 13. 3. 2013 1:11, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
 který se bude konat tuto sobotu 16. 3. v KK Horká vana od 19,00 hod. Pořádá
Europe Direct České Budějovice, Krajský úřad Jihočeského        kraje

Milovníci irské literatury, kuchyně či hudby si přijdou na své během literárně-hudebního večera, který se bude konat u příležitosti předsednictví Irska v Radě Evropské unie.

Přijďte se zaposlouchat do originálních příběhů britského autora irského původu Oscara Wilda (1854-1900). V netradičních pohádkách tohoto světově proslulého spisovatele může čtenář (v tomto případě posluchač) nalézt jak společenskou satiru, tak řadu symbolických významů. To se někdy může dít, jak autor varuje, jen na „vlastní nebezpečí“.

Ochutnejte vybrané irské speciality a buďte svědky gastronomické show, při které uvidíte přípravu slávek na whisky. Poznejte krásy Irska skrze promítání fotografií z cest po Irsku, to vše za doprovodu irské hudby v podání kytarového kvarteta FÓRTET.

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připraví knihy irských spisovatelů a knihy o Irsku, které jsou v knihovně k zapůjčení.

Večer pořádá informační centrum Europe Direct a Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Vstup na akci a ochutnávka irských specialit je zdarma.