Derniéry Jihočeského divadla v březnu

přidáno: 25. 2. 2014 4:46, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

http://img.jihoceskedivadlo.cz/infomail/o2_139324880314.jpgV měsíci březnu nás čekají derniéry dvou činoherních inscenací. První z nich je tragikomedie Pravé poledne v hlavní roli s Ondřejem Veselým, kterého bravurně herecky doplňují Zdeněk Kupka, Taťána Kupcová a Teresa Branna. Autor inscenace Neil LaBute zachycuje charakterovou proměnu mladého muže, který se setkal s Bohem, přestože o to vůbec nestál. Při útoku šíleného střelce mu jako jedinému ze čtyřiceti lidí zachránil život. Do té doby nebyl ten muž ani zbožný, ani ničím výjimečný. Jak naloží s něčím, co z něj na jedné straně udělá mediální hvězdu a na straně druhé terč podezírání a posměchu se dozvíte v úterý 4. 3. 2014 od 19:00 hodin v Jihočeském divadle. Vstupenky na derniéru této tragikomedie v režii Martina Glasera si můžete rezervovat ZDE. (Cena pro studenty v rámci Studentské středy pouze 80,- Kč!)

http://img.jihoceskedivadlo.cz/infomail/o3_139324880318.jpg20. března 2014 od 19:00 hodin můžete naposledy na prknech Jihočeského divadla zhlédnout nejslavnější antickou tragédii Oidipús. Novorozený královský syn měl zemřít, protože věštba hrozila, že bude-li žít, zabije svého otce a s vlastní matkou bude plodit děti. Bezbranné dítě ale vzbudilo soucit svého kata a místo smrti se mu dostalo něžné péče na cizím královském dvoře. Když dospěl, věštci mu zopakovali děsivou předpověď a on v hrůze prchl před těmi, které považoval za své rodiče. Prchl, aby naplnil svůj osud. V inscenaci Oidipa jsou podle režiséra Martina Glasera všechny role hlavní. Kromě Oidipa v podání Jana Huška Věry Hlaváčkové v roli Iokasté ztvární další čtyři herci - Bibiana Šimonová, Petr Šporcl, Ondřej Volejník a Pavel Oubram několik rolí najednou. Rezervace vstupenek ZDE.

http://img.jihoceskedivadlo.cz/infomail/o4_139324880322.jpgSe světově proslulým muzikálem Hello Dolly! v podání souboru opery Jihočeského divadla se můžete přijít rozloučit v pátek 11. dubna 2014 od 19:00 hodin na divadelní scénu DK Metropol. Nejslavnější broadwayský hit zlatých let šedesátých - příběh o dohazovačce sňatků, která se zručností sobě vlastní získá nakonec ženicha i sama pro sebe. Téměř třemi tisíci reprízami „Dolly“ předčila na Broadwayi dokonce slavnou My fair lady a rovněž její filmové zpracování s Barbrou Streisandovou jen potvrdilo kvality tohoto mimořádného díla. Režie inscenace Dagmar Hlubková, hudební nastudování Martin Peschík, účinkují sólisté, sbor a orchestr opery JD, koncertní mistři Martin Červinka (housle) a Josef Žák (violoncello) a baletní skupina pod vedením Sergeje Škalikova. Vstupenky si můžete rezervovat od 1.3.2014 ZDE.

Comments