Koncert Operního sboru Jihočeského Divadla – akce Pomozte svému divadlu

přidáno: 5. 9. 2012 8:29, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Koncert Jihočeské divadlo

Operní sbor JD, řízený sbormistrem Josef Sychrou, na letní scéně Slavie uvede 26. září v odpoledních hodinách uvede fragmenty ze známé skladby italského klasicistního tvůrce G. B. Pergolesiho Stabat mater, dále Mozartovo proslulé moteto Ave verum corpus a tento program – s hudebním doprovodem klavíru, bicích a kontrabasu – korunuje směs černošských spirituálů v úpravě pro čtyřhlasý sbor.

Jihočeské divadlo reprezentované soubory opery a loutkohry se zapojilo do informační kampaně Asociace profesionálních divadel ČR, jež pod heslem Pomozte svému divadlu hravým způsobem upozorňuje na neřešený systém financování regionálních divadel.

O den později, 27. září, pak své svižné a vtipné varieté Kašpárek v rohlíku předvede loutkohra Jihočeského divadla.
Cílem kampaně Pomozte svému divadlu je seznámit širokou veřejnost s realitou financování regionálních divadel a přimět stát, aby podporoval divadla tak, jak stojí ve vládou schválené Koncepci účinnější podpory umění na léta 2007 – 2013, a aby ve spolupráci s kraji a městy vytvořil jasný systém kooperativního financování regionálních divadel. Kampaň podporují i známí pražští herci, kteří svou profesní dráhu začínali v oblastních divadlech (např. Jiří Lábus, Josef Somr, Květa Fialová či Jan Schmidt). Podrobné informace o kampani, seznam zapojených divadel a program vystoupení naleznete na www.pomoztesvemudivadlu.cz.
Tuto kampaň můžete podpořit i Vy, diváci Jihočeského divadla. Zapojit se můžete podepsáním petice, jejíž znění a podpisové archy najdete na pokladně Jihočeského divadla, případně Vám můžeme formuláře po dohodě s obchodním oddělením JD zaslat.