Zpravodaj Konta bariéry - Možná přijde i charita

přidáno: 25. 9. 2012 9:21, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 25. 9. 2012 10:35 ]

 


Vážení a milí přátelé,

moc vás zdravím a posílám informace o tom, co dělá naše nadace, co se nám v poslední době povedlo a co je před námi.

V létě se u nás okurková sezona nevyskytla. Pracovali jsme na našich tradičních projektech a hodně úsilí jsme věnovali přípravě  již 11. Aukčního salonu výtvarníků pro Konto BARIÉRY.

 

Tento týden chystáme novinku, televizní pořad Možná přijde i charita. Dívejte se v sobotu 29. září od 20:00 na ČT 1 a pošlete DMS (DMS KONTOBARIERY na číslo 87777). Pomůže nám to.

 

Všechno, co děláme, děláme proto, abychom udrželi dobré jméno Konta BARIÉRY v povědomí vás všech. Vždyť jen díky tomu můžeme získat finanční prostředky, které jsou ve světě lidí s handicapem pořád moc třeba.

 

Držte nám palce, ať všechno zvládneme.

 

Vaše Božena Jirků  

Praha, 25. září 2012

Božena Jirků

ředitelka Konta BARIÉRY

bozena.jirku@bariery.cz

 

 

CO KONTO BARIÉRY CHYSTÁ

 

 

Možná přijde i charita

Aktuálně je před námi televizní pořad. V sobotu 29. října se dívejte od 20 hodin na ČT 1. Nabídneme scénky vtipné, neotřelé i akční plné známých tváří. Všichni napnuli síly, aby podpořili Konto BARIÉRY.

Vy to můžete udělat tím, že pošlete DMS nebo v průběhu pořadu zavoláte do studia na číslo 230230320. Na pořad navážeme prodejem originálních špendlíků a svíček navržených Alešem Najbrtem. Od října budou v prodeji na čerpacích stanicích Benziny, v hypermarketech Albert, na pobočkách České pošty, v kavárnách Costa Coffee a na internetových portálech Mall.cz a Neoluxor.cz, stejně jako v knihkupectvích Neoluxor.

 

Artis Pictus II

Soutěž studentů výtvarných škol na téma Svět bez barev měla loni v Praze na Staroměstském náměstí úspěch. Díla studentů i známých osobností byla vydražena a Konto BARIÉRY tak získalo více než 400 tisíc korun. Koupilo za ně pomůcky pro nevidomé lidi – elektronické zápisníky s hlasovým výstupem či digitální zvětšovací lupy. Letos se malovalo 24. 9. na náměstí Republiky v Praze, z výtěžku pomůžeme lidem s vrozeným zákeřným onemocněním – svalovou dystrofií.  

 

Banka bez bariér

V rámci soutěže Banka roku je třetím rokem vyhlašována kategorie Banka bez bariér. Na zpracování výsledků této kategorie se opět podílí Konto BARIÉRY, generálním partnerem této kategorie je společnost Fincentrum. V každém ze 14 krajů ČR hodnotí sami handicapovaní klienti 6 největších retailových bank. Jednak jejich architektonické bariéry, ale také jednotlivé služby, které jim banky nabízejí.

Letos jsme k lidem s pohybovým handicapem přidali klienty, kteří jsou sluchově postižení. Výsledky budou vyhlášeny 13. listopadu 2012 v Paláci Žofín.

 

Boris Jirků

11. Aukční salon výtvarníků pro Konto BARIÉRY

Konto BARIÉRY chystá již 11. aukční salon. V průběhu jara a léta jsme sbírali umělecká díla. Celkem se jich nashromáždilo 436. Nyní pracujeme na aukčním katalogu.

Všechna díla budou vystavena v Křížové chodbě Karolina od 21. listopadu do 7. prosince, vernisáž výstavy se koná 20. listopadu.

Těšíme se na vás i letos v hojném počtu, aukce proběhne v neděli 9. prosince. Výtěžek půjde jako vždy na projekt Stipendium BARIÉRY, z něhož podporujeme středoškoláky a vysokoškoláky s handicapem.

 

 

CO JE U NÁS NOVÉHO

 

 

Kontu BARIÉRY lze přispět novým způsobem - Mobitoplatito.cz

Přibyla další možnost, jak platit za zboží a služby a také, jak přispět těm, kdo to opravdu potřebují. Platební systém se jmenuje Mobito a je postaven na platbách prostřednictvím mobilního telefonu. Konto BARIÉRY obdrží plnou výši částky, kterou po zaregistrování zašlete Mobitem na číslo 10001750.

 

Zasedání Rady Konta BARIÉRY

Po letní pauze se sešla Rada Konta BARIÉRY. Ve středu 19. září rozdělila 1 613 538 korun mezi 135 žádostí. Rozhodovala i o žádostech o stipendium. Do školního/akademického roku podpoříme 62 stipendistů.

 

Job Fair bez bariér III

Po úspěchu předchozích dvou ročníků jsme opět uspořádali Job Fair bez bariér. Na veletrh pracovních příležitostí pro lidi s handicapem dorazilo na VŠE v Praze 18. září na 120 vesměs mladých lidí. Se zástupci 14 firem i HR poradci si mohli vyměnit poznatky a zkušenosti se zástupci firem, které lidi s handicapem zaměstnávají, probrat aktuálně volné pozice a další aktivity potenciálních zaměstnavatelů.  

 

Otestovali jsme vozíky

Konto BARIÉRY přispěje každý rok nejméně 2, 5 milióny korun lidem s handicapem na vozík. Pomůcku nutnou k životu. Výběr kvalitního vozíku ovšem není úplně snadným úkolem, a proto Konto BARIÉRY přišlo s prvním spotřebitelským testem tohoto sortimentu. Cenové rozpětí testovaných vozíků se pohybovalo od 9 do 56 tisíc korun. Nezávislý test, který zorganizovalo a financovalo Konto BARIÉRY, dokázal skutečnost, že nejdražší vozík pro lidi s postižením nemusí být ten nejlepší.

 

Skvělá aukce věcí věnovaných českými olympijskými medailisty

Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých medailistů z olympijských her v Londýně. Nejvíc stál dres šampiona mezi bikery Jaroslava Kulhavého, částka se vyšplhala až na 145 tisíc korun. Výtěžek byl rozpůlen mezi Konto BARIÉRY a nadaci Rakovina věc veřejná. Konto BARIÉRY jako příjemce peněz vybralo Honzíka, Jakuba, Lukáše, Petra a Jaroslava. Všichni si budou moci pořídit speciální sportovní pomůcky pro lidi s handicapem.

 

Firemní fondy Konta BARIÉRY

Konto BARIÉRY má v neziskovém sektoru výborné jméno. Zúročujeme ho tzv. firemními fondy Konta BARIÉRY. Spolupracujeme tak se společnostmi z velmi různorodých odvětví. Mají jedno společné - osvícené vedení, které chce pomáhat těm, kdo to opravdu potřebují. Pomáháme společnostem s prověřením žádostí, které se objevují na stole jejich vedení, a administrativně společné projekty zajišťujeme. Podpora směřuje k jednotlivcům i organizacím.

Podpora z firemních fondů je rozložena mezi mladé lidi s handicapem, mezi postižené sportovce i seniory. Společnosti se Kontu BARIÉRY samy hlásí s nabídkou spolupráce. Jsme za to moc rádi a všemi silami se snažíme, aby nám tento trend vydržel. Takto spolupracujeme se společnostmi RWE, Fortuna, Globus, Tipsport, Česká pošta, Avast a dalšími. Děkujeme.

 

 

Více a podrobněji na http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Tiskove-zpravy.aspx

http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Tiskove-zpravy.aspx


VYUŽITÍ VAŠICH DARŮ

 

 

Místo suchých čísel - bankovního spojení nebo počtu těch, kterým jsme pomohli, se seznamte s osudy konkrétních lidí, kterým Vaše dary pomohou. Každý den dostáváme dopisy nebo maily, z kterých na první pohled doslova čiší neštěstí. Ale při podrobnějším čtení tu nacházíme naději a důvěru, že právě naše nadace pomůže. 

Konto BARIÉRY
Česká spořitelna, Olbrachtova 1929/62, Praha 4
Číslo účtu: 777777222/0800 (sponzorské dary)

 

Můžete platit přímo kartou http://www.kontobariery-online.cz/  nebo platebním příkazem své bance. Pohyb na  transparentním účtu hneduvidíte

Nebo pošlete DMS ROK ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na číslo 87 777.   Každý měsíc po dobu jednoho roku vám tak bude odečteno 30 Kč. 

 

Další účty a kontakty

 

PODĚKOVÁNÍ

 

 

Pomáháme díky laskavé podpoře společností RWE, Globus, Microsoft, ČSOB a ERA, Nadační fond Avast, Raiffeisenbank, Fortuna, sázková kancelář, Ogilvy Group, Agrofert Holding, UniCredit Bank, Pioneer Investments, Řízení letového provozu, Martin Roman a projekt Čtení pomáhá, Tipsport, Lumius, Městská část Praha 6, Česká  pošta, Model Obaly, Skupina ČEZ, KPMG, American Chance Casino, Nadace Vodafone, Fincentrum, AUTO JAROV, Česká lékařská komora, SKANSKA CZ, AB Facillity, Vecom, Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, AWT, Equica, Neoluxor, Linet, Lundegard, SPRINT SPORT, Golfový klub  Beřovice, Newton Media, Česká televize, Český rozhlas, Euro, regionální Deník, MF DNES, iDNES.cz a především díky několika desítkám tisíc našich pravidelných individuálních dárců.

Děkujeme.

 

 

PROJEKTY

 

 

O poslání našich jednotlivých projektů, a není jich málo, si můžete přečíst na http://www.kontobariery.cz/Projekty.aspx. Těmi stěžejními zůstávají Konto BARIÉRY a jeho firemní fondy, Počítače proti bariérám, SENSEN či Sport bez bariér. Ale i ty menší, které třeba někdy nejsou tolik vidět, nám dělají radost. A nejenom nám. Především tam, kde je třeba, aby cíleně pomáhaly. 

Comments