Mohlo by Vás zajímat

přidáno: 28. 10. 2011 18:42, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 28. 10. 2011 18:59 ]

ROTOPEDTOURS a PĚŠKOTOURS finišuje

Podzimní akce pro seniory, která před pěti lety započala v Městském středisku sociálních služeb OÁZA v Novém Městě nad Metují a rozšířila se do celé České republiky, se blíží do finále a pátý jubilejní ročník může připravit překvapení…

Cílem je povzbuzení seniorů ke zvyšování pohybové aktivity, jejich sociální aktivizace a  zvýšení sebejistoty, jakož i obecná podpora jejich zdraví. Chceme upevnit a více rozšířit v rámci celé ČR vědomí, že s přibývajícími léty aktivita nekončí a přitažlivou formou seniorům především vyšších věkových skupin nabídnout akci, která podněcuje k celoročnímu pohybu.

Původní zaměření - jízda na rotopedu a sčítání ujetých metrů a kilometrů - bylo v roce 2010 na podnět klubu seniorů Pohoda v Novém Městě nad Metují rozšířeno o aktivní chůzi pro ty, kdo nevlastní rotoped či nemohou zvládat jízdu na kole.

Start  byl vyhlášen na 1.10.2011 a akce bude ukončena 31.10.2011. Každých deset dnů aktuálně sčítáme po celé ČR ujeté nebo nachozené metry a kilometry a odvážný cíl  společně zkusit objet a obejít planetu po  rovníku se den ode dne stává pravděpodobnější…..

K  22.10.  naši účastníci - senioři - už ušli a ujeli téměř 31 tis. km, takže do cíle zbývalo jen necelých 10 tis. km.  Je to skvělý výsledek, ale nejdůležitější je, že se zapojilo více jak 60 zařízení - seniorských domovů a center, ve kterých aktivním pohybem vítá podzim víc téměř rovná tisícovka účastníků ve věku 60 - 99 let. Na organizaci se z NSPZ o.s.  podílí 13 lektorů a 3 studenti na praxi.

Podrobné  informace k  "Rotopedtours a Pěškotours 2011"  jsou  zveřejněny  na webových stránkách  Národní sítě podpory zdraví: http://www.nspz.cz,  kde je k dispozici i seznam všech zúčastněných zařízení, a na webu Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci http://www.krasapomoci.cz  .

Kontakt na organizátora:

MVDr. Marcela Mathesová,