Premiéra baletu Romeo a Julie pátek 13.4. 2012 DK Metropol

přidáno: 5. 4. 2012 6:27, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 4. 2012 7:37 ]

Je to již téměř 50 let (přesněji řečeno 47 roků), kdy se naposledy na jevišti českobudějovického divadla rozezněla hudba Sergeje Prokofjeva a roztančil příběh dvou veronksých milenců. Romeo a Julie patří nejen mezi skvosty světové dramatiky, ale díky Prokofjevově hudbě se řadí i mezi nejoblíbenější melodie, kterých rádi využívají choreografové z celého světa. Romeo a Julie tak bez přehánění patří dlouhodobě - spolu s Čajkovského Labutím jezerem - mezi nejuváděnější balety vůbec.

Attila Egerházi, choreograf a šéf baletního souboru JD, zvolil jako svoji druhou premiéru této sezony právě příběh Romea a Julie s hudbou Sergeje Prokofjeva. Proč a na koho se můžeme těšit se dočtete v následujícím rozhovoru s Attilou Egerházim. Prohlédnout si můžete také plakát k inscenaci (foto Richard Nowak, grafický design Marek Vácha).

Premiérová uvedení jsou v pátek 13. a v úterý 17. dubna, dále hrajeme 20. dubna a 5. května, vždy v DK Metropol od 19 hodin