Slavné árie a duety z italských oper v JD 20.6.

přidáno: 18. 6. 2013 2:44, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
Koncert operních árií a duetů Bravo belcanto!

20.6.2013 od 19:00h v Jihočeském divadle

pro členy Aktiv klubu vstupenka á 60,- Kč

Vážení diváci, milí příznivci krásných operních hlasů i melodií!
Ve dnech 14. - 20. června 2013 v Jihočeském divadle probíhá pod vedením generálního hudebního ředitele Jihočeského divadla Maria De Rose první pěvecký workshop s názvem „La parola teatrale“. Účastní se jej jak řada začínajících, tak zkušených operních pěvců, kteří si chtějí prohloubit dovednosti související s hudebním frázováním, textem libreta a instrumentací zejména v italských operních dílech.
Ze známých tváří se workshopu účastní například sopranistky Eva Štruplová a Lucie Kordová Mlynářová, mezzosopranistka Šárka Hrbáčková, barytonista Pavel Klečka, basista Josef Škarka a další šestice mladších „nadějí české opery“.

Završením tohoto mistrovského kurzu je veřejný koncert jeho účastníků s titulem Bravo belcanto!, v němž zazní slavné árie a duety z italských oper G. Rossiniho, G. Donizettiho, G. Verdiho či W. A. Mozarta. Pěvce doprovodí orchestr opery Jihočeského divadla pod taktovkou Maria De Rose.
Smyslem workshopu i koncertu je znovu nastínit věčnou operní „hamletovskou“ otázku: co stojí v hudebně dramatickém žánru na prvním místě – hudba, či slova? Dvě stě let od vzniku známé Salieriho opery Prima la musica e poi le parole, která ji poprvé v komediální nadsázce nadhodila, se dosud k zodpovězení absolutního prvenství sice nedospělo, ale všichni milovníci operního zpěvu dobře vědí, že k dokonalému zážitku z provedení patří dokonalé zvládnutí obou….