Vánoční akce v Českých Budějovicích

přidáno: 23. 11. 2011 5:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 11. 2011 5:48 ]


Přejeme všem svým členům, přátelům, partnerům a všem občanům nejen Českých Budějovic příjemný adventní čas, radostnou a dobrou mysl ve společném sdílení se.

Akademický klub třetího věku.


Níže naleznete přehled akcí v Českých Budějovicích. Změna programu vyhrazena. Přehled nebude aktualizován. 

Aktualizace na www.c-budejovice.cz, www.cb-info.cz

 

26.11. – 26.12.

10.00 – 20.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Vánoční trhy – prezentace a prodej vánočního zboží s bohatým kulturním programem – statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.              

26.11.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 1. Adventní dílna pro dospělé – výroba vánočních dekorací – věnců, ozdob s dobrým punčem na zahřání – TVOR o.s.

26.11.

10.00

DK Metropol, divadelní sál – Ferda Mravenec – úspěšný dětský muzikál - účinkuje Těšínské divadlo

26.11.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Pohádky ve vaně – Zlatá husa – Divadlo Buchty a loutky – pohádka bratří Grimmů                            

26.11.

16.30

Náměstí Přemysla Otakara II. – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu statutární město České Budějovice                                                    

26.11.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Čarodějka Jennifer

26.11.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – Čelisti Reloaded – Divadlo Buchty a loutky – loutkové představení inspirované napínavým filmovým hitem                           

26.11.

20.00

KD Slavie – Tata Bojs – Ležatá osmička Tour – jediný koncert v jižních Čechách

26.11.

20.00

DK Metropol, společenský sál – Společenský večer Big Bandu Metroklub

27.11.

15.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – J. Malinová: O loupežnické princezně – veselá pohádka plná písniček - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s. 

27.11.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Adventní koncert – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení, komorní orchestr Collegium Musicum Budvicense, dirigenti: K. Fráňa a K. Ochozka                                                                                                            

27.11.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – O kouzelné kuličce – pohádka V. Vrtka

27.11.

16.00

Jihočeské divadlo – Pošťácká pohádka

27.11.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání – Zvoneček – pohádkově vánoční začátek adventu s dětským souborem                                                                               

29.11.

19.00

podzimní malý abonentní cyklus B

Koncertní síň O. Jeremiáše – Souznění slova a hudby – Večer scénických melodramů – Fr. Škroup: Bratrovrah - Jihočeská komorní filharmonie a Dismanův soubor – dirigent: J. Petrdlík

29.11.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Show East Jumping Drums – největší show bubeníků, rytmy a melodie inspirované východní kulturou Tibetu, Japonska a budhismem

30.11.

18.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Bez vytáček o křesťanství – tradiční přednáškový cyklus dotýkají se otázek podstaty křesťanství – host: V. Marčík                            

1.12.

15.30

Piaristické náměstí – 12. Vánoční zvonkový průvod a otevření Ježíškovy poštovny v Č. Budějovicích  Pohádkové království, o.s., ČSRS SK Pedagog,  Český rozhlas České Budějovice, OZP a statutární město České Budějovice                                                                                                                                                                           

1.12.

17.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Vránkovy koledy – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení a Velký dechový orchestr – statutární město České Budějovice                                                                                    

1.12.

17.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Tradiční módní přehlídka – klienti Arpidy a Empatie předvádějí kolekci Pink cadillac, vánoční trh chráněných dílen – zahájení sbírky vánočních dárků pro děti a rodiče z azylových domů

1.12.

18.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou

1.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – STAND´ARTNÍ KABARET – improvizační smršť divadla O. Cihláře, P. Prokopa, T. Jeřábka a J. Havelky                           

1.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – Literární šleh – hlavním hostem spisovatelka, publicistka a scénáristka Tereza Boučková

1.12.

20.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Hapka&Horáček – KUDYKAM – písně z lyrikálu

1.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Swing Trio Avalon & P. Ernyeiová  - skladby 30. a 40. let z repertoáru B. Goodmana, G. Gershwina, D. Ellingtova aj.

 

2.-4.12.

 

Výstaviště České Budějovice a. s. - Adventní trhy – 14. ročník – otevírací doba: pá, so: 9.00-18.00hod., ne: 9.00-16.00hod.

2.12.

14.00 – 18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Vánoční trh chráněných dílen a sbírka pro azylové domy - punč pro všechny dárce

2.12.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda - s mikulášskou nadílkou

2.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – 4TET – vokální seskupení: J. Korn, J. Škorpík, D. Kollár a D. Uličník

2.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory -koncert  

2.12.

20.00

KD Slavie – Večerní čaje v „Armáďáku“ - agentura M-ARS

3.12.

10.00 - 18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Advent Fashion Weekend: trh stylových vánočních dárků, módní přehlídky, hudební vystoupení, svařák, punč a pohoda

3.12.

10.00 a 15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Čarodějka Jennifer – s mikulášskou nadílkou

3.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Putování ošklivého káčátka – Divadlo Neslyším – pro slyšící i sluchově postižené děti                         

4.12.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 2. Adventní dílna pro děti i dospělé – výroba vánočních dekorací – lucerniček, svícnů s netradičních materiálů  – TVOR o.s.

4.12.

10.00 a 15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – s mikulášskou nadílkou

4.12.

10.30

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – J. Drda: Zapomenutý čert – pohádka o zapomenutém starém čertovi - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

4.12.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Jak šlo vejce na vandr – Divadlo Koňmo

4.12.

16.00

DK Metropol, společenský sál – Five Angels – koncert populární dívčí kapely (přeložený termín z 6.11. 2011)

4.12.

17.00

Jihočeské divadlo – Neřež - koncert

4.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání Zlatý klíček – pásmo vánočních písní se souborem ZUŠ Zliv                         

5.12. 

14.00 – 17.00

Mikulášská jízda historickým trolejbusem – pro hodné i hříšníky – statutární město České Budějovice a Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.

5.12.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda - s mikulášskou nadílkou

5.12.

17.45

Náměstí Přemysla Otakara II. – Přílet anděla statutární město České Budějovice ve spolupráci s Divadlem Kvelb Theatre                                                                                     

6.12.

9.00 – 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Svatý Mikuláš donesl nám zimní čas Aneb Vánoce za dveřmi – předvánoční kaleidoskop s tradičními řemesly a zvyky

6.12.

9.30 a 10.30

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Vánoce za dob našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo – Divadlo Studia Dell´Arte

6.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert ZUŠ Piaristická

7.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Pavel Šporcl: Gipsy Way Orchestra – veleúspěšný projekt českého houslisty a slovenské cimbálovky Romano Stilo Ensemble, spoluúčinkuje Severočeská filharmonie Teplice, dirigent: F. Drs

7.12.

19.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – Světáci – divadelní adaptace filmové hudební komedie - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

7.12.

19.00

podzimní abonentní cyklus A

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie – sólista: I. Františák (klarinet), dirigent: I. Ingensand /Rakousko/

7.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Xavier Baumaxa – koledy originálního písničkáře, bezvadného kytaristy, provokatéra, rappující proroka, básníka a humoristy                        

8.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Atelier Tvor – Tvůrčí dílna – tvorba vánočních přáníček a ozdob

8.12.

15.00 – 18.00

E.ON s.r.o., F. A. Gerstnera 6, Č.B. – 2. Vánoční charitativní jarmark pro Nadační fond Sluníčko city centrum

8.12.

19.00

podzimní abonentní cyklus A

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie – sólista: I. Františák (klarinet), dirigent: I. Ingensand /Rakousko/

8.12.

19.00

Jihočeské divadlo – Donaha – muzikál – charitativní představení, jehož výnos věnuje Lions club na podporu zrakově postižených dětí

8.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – Literární šleh – ze své nové knihy povídek bude číst A. Goldflam

8.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – DIXIE – BAND – dixie tradicionály a známé světové skladby v podání kapely složené z hudebníků BigBandu Metroklub, host:  P. Skupník /zpěv/

 

9.12.

18.30

cyklus pro děti a rodiče

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hodina zpěvu s Jaroslavem Uhlířem

9.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Biorchestr – brněnská trashfolková skupina hraje originální písně ze svého posledního CD Papučka                        

9.12.

19.30

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Jidáš Iškariotský, zrádce – komorní představení pro dospělé

10.12.

09.00-16.00

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. – Vánoční kapr – otevřená soutěž plastikových modelářů – Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích

10.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9 – Liška liška – hudebně loutková pohádka                         

11.12.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 3. Adventní dílna pro děti i dospělé – výroba vánočních přání a ozdob z netradičních materiálů  – TVOR o.s.

11.12.

15.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – M. Mašková: Babička – příběhy ze Starého Bělidla, jak je znáte ze slavné knížky B. Němcové - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.            

11.12.

15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – vánoční pohádka

11.12.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Perníková chaloupka – Divadlo Luk

11.12.

16.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

11.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání –  Cantus Firmus –klasické adventní pásmo s rodinnou kapelou                                                       

11.12. a 12.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert - Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři – dirigent: J. Talich

12.12.

18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Koncert duchovní hudby

12.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Geraldine Aron: Můj báječný rozvod – laskavá komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami – hraje: E. Balzerová

12.12.

19.30

Klášterní kostel Obětování panny Marie, Piaristické nám. – Gospelové vánoce Oscar Williams & The Band of Life (USA) – tradiční vánoční koncert s jedinečnou atmosférou – statutární město České Budějovice, Pragokoncert Bohemia, a.s.                                      

13.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Vánoční aranžování se studenty SOŠVZM České Budějovice

13. – 18.12.

10.00 – 17.00

Radniční výstavní síň – Vánoční tvůrčí dílny pro děti – možnost zhotovení drobných dárečků či vánočních dekorací – statutární město České Budějovice            

13.12.

18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Vánoční posezení Obce spisovatelů

13.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Neil Simon: Drobečky z perníku – tragikomický příběh s koncem plný naděje – hraje: S. Stašová

13.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert - Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři – dirigent: J. Talich

13.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Irish Dew – keltská hudba propojuje prvky tradiční irské muziky s rockovou a folkovou hudbou                        

14.12.

9.00 – 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Zdobení perníčků se studenty SOŠVZM České Budějovice – z programu Historického klubu

14.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Folklórní podvečer s Úsvitem – veřejné natáčení pořadu s lidovou hudbou o vánočních lidových zvycích a tradici jihočeského venkova

14.12.

19.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – M. Gavran: Vše o ženách – 3 herečky, z nichž každá se představí v pěti rolích - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

14.12.

19.30

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Jidáš Iškariotský, zrádce – komorní představení pro dospělé /studentská středa

14.12.

19.30

folkový cyklus

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncertCIMBAL CLASSIC  

15.12.

17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Hvězdy a růže – přednáška Ing. J. Tiché na téma Hvězdářství za časů posledních Rožmberků

15.12.

17.15-18.15

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. – Vánoční koncert hudebního oddělení – flétny, kytary  – Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích

15.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert DPS Carmína

15.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Folková jíška - veřejné natáčení pořadu P. Jíšové, hostují kapely Lakomá Barka a Rybníkáři

15.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Veleben(d) – hity známé i méně známé zahrají J. Bezpalcová (akordeon) a M. Plachta (kytara)

16.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Atelier TVOR – tvůrčí dílna pro děti, tvorba vánočních přáníček a ozdob

16.12.

10.00 – 15.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zdobení vánočního stromu ve dvoře domu u Beránka, 16.30 hod. -  Zpívání pro Ježíška a v 17.00 hod. - Rozsvícení vánočního stromu a pavlačí  občanské sdružení TAM-TAM

16.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert DPS Canzonetta

16.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – Vladimír Merta – česká písničkářská legenda představí staré klasiky i nové písně z posledního alba Ponorná řeka

17.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Vločková přehlídka – 10.00 hod. - Jak se zpracovává vlna – přijďte si s námi vyrobit drobný dárek z vlněné příze a roztočte kouzelný kolovrátek, 17.00 hod. – Vánoční módní přehlídka mladých tvůrců – originální modely předvedou odvážné ženy a otužilé dívky – občanské sdružení TAM-TAM

17.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9 – Zimní pohádka  – Divadlo Mimotaurus – pohádka o přátelství ztřeštěného sněhuláka a štěněte Alíka

17.12.

16.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

17.12.

18.00

Kostel sv. Vojtěcha, E. Destinnové 1 – SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS – středověká duchovní hudba – Agentura Country DJ Aleš Trdla

17.12.

20.00

DK Metropol, společenský sál – Štefan Margita – Nejkrásnější muzikálové melodie – turné našeho předního tenoristy, klavír:  K. Bachmannová, hosté: M. Bártová a J. Kříž – muzikáloví talenti Divadla Kalich

18.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zlatý rybí trh – kuchyňské úpravy ryb, rybí polévka, uzené ryby, ukázka filetování, rybí pohádky a poudačky, 10.00 hod. – 16.00 hod. – Výroba rybích šperků – zkuste si vytvořit rybí šperk pro štěstí  – občanské sdružení TAM-TAM

18.12.

10.00 – 17.00

Piaristické náměstí, Panská ulice – Vánoce na starém městě a staročeská vánoční ulička v Panské – agentura M-ARS a statutární město České Budějovice            

18.12.

10.00

Jihočeské divadlo – Pošťácká pohádka

18.12.

14.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – S. Vojíková: O Růžence Šípkové – pohádkový příběh, jak ho ještě neznáte - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

18.12.

14.30 a 18.00

KD Slavie – Živý Betlém – jevištní zpracování událostí okolo narození Ježíška proložené jihočeskými koledami a vánočními zvyky, účinkují: JSPT Úsvit, DFS Úsviťáček a hostéJSPT Úsvit            

18.12.

15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda

18.12.

17.00

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – účinkuje DPS Canzonetta a komorní sbor Canzona,  dirigují: P. Nová a A. Knotková – ZŠ a ZUŠ Bezdrevská České Budějovice                                                                                                            

18.12.

17.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert ZUŠ Otakarova

18.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání – Furiant – tradiční zakončení adventu ve folklórním duchu                             

18.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Třeboňští pištci – veřejné natáčení, zazní nejen skladby, které si při vatikánském vystoupení v říjnu tohoto roku poslechl i papež

19.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Dobročinný bazar – 14.00 až 15.00 hod. – Punč od radních – 16.00 hod. – Nejmenší hvězda – vánoční pohádka  –  občanské sdružení TAM-TAM

19.12.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Čechomor – „Proměny“ - Kooperativa Tour 2011 – koncert v doprovodu Smíchovské komorní filharmonie

19.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Toy Michaine: Nosferatu – 1. československý mezinárodně srozumitelný loutkový hororový vizuálně-poetický psycho thriller pro nenáročného diváka 18+

19.12.

20.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – ASONANCE – vánoční koncert

20.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Pečení vánoček a cukroví – vánoční ušpinění od mouky, marmelády a medu se společným pečením a jedení obří  beránkovské vánočky, 18.00 hod. – Obdaruj bližního svého kdo dárek přinese, s dárkem odejde - občanské sdružení TAM-TAM

20.12.

17.00 a 20.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – J. J. Ryba – Česká mše vánoční - Jihočeská komorní filharmonie

20.12.

18.00

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – PS Mendík

20.12.

18.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Koledování s Úsvitem – tradiční setkání s vánočními koledami v podání JFPS Úsvit

21.12.

16.30 – 17.00

Klášterní kostel Obětování panny Marie, Piaristické nám. – Betlémské světlo 2011 – slavnostní předání světla občanům - účinkuje Pěvecký sbor jihočeských učitelek pod vedením T. Pártla – Český rozhlas České Budějovice

21.12.

15.00-18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zpívání koled, vyrábění a balení originálních dárků – zapojte svoji tvořivost a vyrobte svým nejbližším dárek od srdce – občanské sdružení TAM-TAM

21.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

21.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – J. Nepomuk Piskač – Počítání oveček aneb uspávání hadů III – cyklický/cylindrický translatologický večírek

21.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – D. Kolářová a T. Pavelka: Malý Princ – komorní inscenace, hudba: J. Stivín

21.12.

19.30

folkový cyklus

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vlasta Redl

22.12.

17.00

Piaristické náměstí – Živý Betlém - statutární město České Budějovice                                                                                                  

22.12.

18.00

DK Metropol, divadelní sál – Tradiční vánoční koncert přípravných pěveckých sborů Modřinky a Hvězdičky, pěveckých sborů Jitřenka a Puellae Budwicienses – dirigenti: Mgr. E. Gadzhyyeva a MgA. O. Dubský

22.12.

19.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Dudlajda  - vánoční koledy, tradiční i netradiční lidové písničky v podání jihočeských dudáků

22.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vlasta Redl – křest nové knihy V. Redla

23.12.

18.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert sólistů, sboru a orchestru opery JD – J. J. Ryba: Česká mše vánoční obohacená o skladatelovy líbezné pastorely a pásmo českých koled K. Steckera

24.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Vánoční zpívání a vyprávění  – Štědrý den plný koled, vánočních zvyků a vyprávění

26.12.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – J. J. Ryba: Česká mše vánoční, Hej mistře – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení a komorní orchestr Collegium Musicum Budvicense, Brass Collegium, dirigenti: K. Fráňa a K. Ochozka – Náboženská obec CČSH České Budějovice

26.12.

17.00

DK Metropol, divadelní sál – Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem – Svatoštěpánský koncert – Lions club České Budějovice a Metropol, spol. s r.o.

26.12.

16.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert sólistů, sboru a orchestru opery JD – J. J. Ryba: Česká mše vánoční obohacená o skladatelovy líbezné pastorely a pásmo českých koled K. Steckera

27.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – O veliké řepě a další pohádky ze Špalíčku

28.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kocourova zahrada

29.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Ronja, dcera loupežníka – fantasy příběh

30.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kašpárek v rohlíku – dětský kabaret

31.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kašpárek v rohlíku 2 - Kašpárek navždy – dětský kabaret

31.12.

12.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – 10. Silvestrovské poledne aneb po čtyřech věžích kolem Samsonovy kašny – hra pro děti s odměnami, losování „malovaných kapříků z Ježíškovy poštovny“ s OZP Pohádkové království, o.s., OZP, ČSRS SK Pedagog

31.12.

18.00

k. k. Horká vana, Česká 9 – Klidné silvestrovské posezení – tradičně klidný závěr roku, šance potkat se, posedět, zhodnotit, žádná pyrotechnika a konfety

31.12.

17.00

DK Metropol, divadelní sál – Silvestrovské hudební gala II/valčíková pocta hudební Vídni – virtuózní orchestrální i vokální skladby rakouských skladatelů – současníků i následovníků J. Strausse II spojené s procházkou operetou C. Millöckera Žebravý student, dirigent: K. Linkel

31.12.

20.00

KD Slavie – Silvestr v „Armáďáku“ – agentura M-ARS

31.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – DJ Filda – (Praha – Rádio 1)

3.1.

14.30

Náměstí Přemysla Otakara II – Slavnostní požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky – tradiční zahájení Tříkrálové sbírky – Městská charita České Budějovice

6.1.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Tříkrálový koncert – účinkuje Filharmonie Brno,  dirigent: L. Svárovský – firma Swietelsky stavební s. r. o.                                                                                                     

 

 

 Výstavy

 

27.10. – 11.12.

 

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Karina Wellmer Schnell

31.10. – 30.11.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, přízemí – Jan Jelínek – Fotografie Šumavy fotografií

22.11. – 11.12.

 

 

Radniční výstavní síň – Mateřská škola Jana Opletala - statutární město České Budějovice                                                                         

26.11. – 6.1.

2012

 

Art Galerie Present – Tiché světy – kolektivní výstava děl kmenových autorů galerie

27.11. – 6.1. 2012

27.11. v 15.30 hod. vernisáž

Galerie Pod kamennou žábou – Vánoční výstava výtvarného atelieru Tvor

29.11.-29.1.

2012

29.11. v 17.00

hod. vernisáž

Galerie Nahoře, DK Metropol – 11. ročník fotografické soutěže na téma „Národní povaha“                                                                     

29.11. – 22.12.

12.00 – 18.00

29.11. v 17.00 hod. vernisáž

Galerie Na Dvorku, Hroznová 8 – Ivana a Jan Bambasovi – obrazy a sochy v Adventu

1.12. – 31.12.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, 2. patro – Jihočeští spisovatelé – putovní výstava

1.12. – 31.12.

 

Galerie Hrozen, Hroznová 22 – Výstava grafiky a drobných tisků k Vánocům a Novému roku – A. Born, J. Šalamoun, V. Johanus, J. Paleček, V. Kabát, Z. Táborská, M. Tichá, J. Kavan, E. Hašková, D. Mezrická aj.

1.12. – 31.12.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, přízemí – Dobrovolnictví pro České Budějovice - výstava fotografií

1.12.-15.1.2012

1.12. v 19.00 hod. vernisáž

Dobrá čajovna, Hroznová 16 – Výstava dospělých z výtvarného atelieru Tvor

3.12. – 23.12.

 

 

Komorní výstava u Schelů, Panská 7 – Vítání adventu s adventním punčem – bibliofilie F. Halase Dát život němým věcem světa s ilustracemi R. Klogner Štolbové  – Komorní galerie u Schelů                                          

6.12. – 6.1. 2012

 

Jihočeské muzeum v Č.B. –  Kolíbejte andělové – výstava plná vánoční atmosféry a tradic – sbírka postav vyrobených andělů v době od 25.11 do 18.12. – nejkrásnější pojetí bude odměněno dárkem

12.12. – 16.12.

10.00 – 17.00

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. - Vánoční výstava výrobků dětí a dalších vystavovatelů

13.12. – 18.12.

 

10.00 – 17.00

Radniční výstavní síň – Tvůrčí dílny - vánoce - statutární město České Budějovice                                                                                                                                           

15.12. – 29.1. 2012

15.12. v 17.00 hod. vernisáž

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Milan Ressl  

20.12. – 5.1.2012

20.12. v 16.00 hod. vernisáž

Radniční výstavní síň – Zaniklé hospody – fotografie - statutární město České Budějovice                                                                                                                                

 

 s finanční podporou statutárního města České Budějovice

Comments