Velká budějovická cyklojízda 27.9.

přidáno: 5. 9. 2012 8:24, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice
Velká budějovická cyklojízda
České Budějovice leží v rovině, mají v rámci Evropy vynikající přirozené dispozice pro veliký rozvoj cyklodopravy. Víme to my, věděl to i pan Cepák. Proč naše cyklotendence skončily jen u "stezky na Hlubokou"? 

Zveme Vás dne 27.9. v 17,00 hod.
na první velkou budějovickou cyklojízdu, kterou pro vás zorganizovalo občanské sdružení Budějovice Kulturní 

Půjde o velkolepou spanilou jízdu cyklistů, milovníků cyklistiky či všech příznivců této dopravy městem České Budějovice s cílem užít si město po svém a upozornit přitom na přednost tohoto v Budějovicích opomíjeného druhu dopravy. Cyklojízda bude mít doprovodný kulturní program. Cyklojízdu zahájí vystoupení Kašpárek v Rohlíku na letní scéně Slavie. Po trase budou rozmístěni nečekaně i další muzikanti.

Motto: http://vimeo.com/34414313

Rádi bychom vytvořili tradici Budějovických cyklojízd.
Připojte se k nám.
Připojte se k moderní době.

Českobudějovický deník aktuálně k tématu:
http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/raj-cyklistu-v-budejovicich-si-pockame-20120727-6p3r.html


..::: ÚDAJE :::..
DÉLKA: 9,7 kilometru
DOBA: 1 hodina (5-10 minut pauza v polovině trasy)
VHODNÉ PRO: mladé i staré, rodiny s dětmi, seniory. (cyklojízda bude bezpečná a tempo pomalé, proto zveme všechny věkové kategorie)
MAPA TRASY: http://goo.gl/maps/csAhZ (pusťte si 3D průlet trasou)..::: START a CÍL :::..
Cyklojízda odstartuje od domu Slavie po koncertu Kašpárka v Rohlíku. Pojedeme téměř celým městem, po hlavních tazích, starých kostkách, cyklostezkách i tzv. "špatně sjízdných" místech. Cyklojízdu zakončíme na Náměstí Přemysla Otakara II u instalace architektů Mjölk (vernisáž 5.9.2012).

..::: PRŮBĚH :::..
Pojedeme za asistence policie. Pojedeme hromadně v pelotonu v celém jízdním pruhu. Celou cyklojízdu budou řídit označení koordinátoři, kteří zajistí bezpečný průjezd celého pelotonu všemi křižovatkami. Tempo jízdy budou pozvolné kolem 12 km/h. Zde jsou pravidla, kterými se budeme během cyklojízdy řídit: http://www.cyklojizdy.cz/pravidla/

Zhruba v polovině trasy na Lannově třídě u restaurace Vatikán bude občerstvovací místo, kde uděláme krátkou pauzu. Po celé trase budou na překvapivých místech přítomni muzikanti, kteří celý průjezd městem zpříjemní.

..::: ZÁVĚR A BESEDA :::..
Na náměstí pak v improvizované kavárně proběhne veřejná diskuze Open Space na téma cyklistické dopravy ve městě a po městě. Mezi hosty diskuze budou zástupci sdružení Auto*Mat, budějovičtí cyklisté a aktivisté, pokračovatelé p. Cepáka, za cyklistiku zodpovědná osoba z Magistrátu města ČB a další. Kompletní informace o besedě zveřejníme 14 dní před cyklojízdou.
Comments