Fotogalerie‎ > ‎

Fotogalerie 2014


Klub Aktiv rok 2014


Salzburg 4.12.2014

4.12.2014 klub Aktiv uspořádal pro své členy zájezd do adventního rakouského Salzburgu. Fotografie nafotil Václav Křenek.

Ochutnávka vín ve vinotéce Ambler 26.11

Milci vína mohli ve vinotéce Mgr. Dana Amblera ochutnat archivní vína vinařství Tomáš Krist. Ochutnávku pro nás skvěle vedl přímo majital vinotéky Mgr. Ambler. Kromě vína připravil i menu o čtyřech chodech a na závěr pro účastníky milé překvapení: mohli si zakoupit vína s výraznou slevou.

Svatomartinské setkání 12.11.2014Výuka Petang panem Korešem

Cyklovýlet okolo jihočeských rybníků 3.7.Severská chůze ve Stromovce 31.7.


Cyklovýlet okolo jihočeských rybníků 3.7.Báječné splutí Vltavy 23.6.Výlet na Libín a Kuklov 16.6.Sportovní hry seniorů Praha 4.6. 2014


Den pro zdraví 31.5.2014


Pozvánka na "ochutnávku Bridže" 30.5. 2014


Slavnostní předání osvědčení U3V 20.5.2014

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola , ředitel Jihočeské vědecké knihovny Ivo Kareš a předseda Klubu Aktiv Gabriel Švejda popřáli mnoho dalších studijních úspěchů absolventům Virtuální univerzity třetího věku, kteří si převzali Osvědčení o úspěšném absolvování studia U3V. 


Volební shromáždění Aktiv 20.5.

Přítomní členové zvolili na výročním volební shromáždění  Klubu Aktiv novou radu sdružení a poděkovali všem přítomným  za práci, kterou udělali pro ostatní jihočeské seniory. Jen tak dál, těšíme se na další vzdělávací a společenské akce.   

Promoce Univerzity třetího věku 13.5.

V letním semestru ukončilo tříleté studium Virtuální univerzity třetího věku z celkového počtu 46 studentů prvních 17 absolventů z Českých Budějovic, kteří se mohli zúčastnit slavnostní promoce v Praze.
Na slavnostním setkání bylo absolventům předáno Osvědčení o absolutoriu a Pamětní list.
Studium významně podpořil Jihočeský kraj a hejtman Mgr. Jiří Zimola.  Nejstarším účastníkem Univerzity třetího věku byl pan Miroslav Somr, který oslavil 85 let.
Na jeho promoci byl jeho 3 -měsíční pravnuk.

Vote for Europe 10.5.

Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s informačními středisky Freyung (Německo) a Linz (Rakousko) uspořádal dne 10. května přeshraniční turistický pochod s názvem GO TO VOTE FOR EUROPE. Německem a Rakouskem. Během pochodu byly zajímavé zastávky s výkladem. Trasa vedla účastníky „cestou minulosti“ posledních 100 let společných hranic s našimi sousedy a připomněla blížící se volby do Evropského parlamentu.

Vernisáž fotografií v ICM v Prachaticích 2.4.

Ve středu 2. 4. jsme slavnostní vernisáží zahájili putovní výstavu "Světlo dne jižních Čech" v Informačním centru pro mládež v Prachaticích.  Sedm zástupců vystavovatelů bylo srdečně uvítáno  prachatickými seniory a představilo své fotografie. 

Jarní výlet na Kleť 8.4.

Skvělá nálada turistické výpravy, krásné fotky z jarní přírody. Přes nepříznivou předpověď nám počasí vyšlo a všichni jsme si to náramně užili. Neseďte doma a přidejte se k nám! Další výlety budou následovat. Foto: Lida Hervířová

Záklaní kurz PC 25.3.


Plavání a cvičení seniorů s VZP

První lekce plavání a cvičení seniorů s VZP se uskutečnila 14.3.  Další lekce proběhne v na Plaveckém stadionu pátek 21.3. 
od 9,00 hod. Pojištěnci VZP mají plavání zdarma!
O výtvarný kurz kreslení vedený paní Mgr. Hankou Prázdnou byl velký zájem. Museli jsme přidat stoly, aby se všichni účastníci pohodlně vešli. 

Přednáška o evropském parlamentu 11.3.


DSK Prezentace AKSEN a města Piešťany

V pátek 21.února proběhlo v DK Slavie společné setkání seniorů sdružení AKSEN z Piešťan s Klubem Aktiv a Svazem důchodců z Českých Budějovic. Piešťany mesto slnka, vody a zdravia " prezentovala a o činnosti slovenských seniorů - členů sdružení AKSEN hovořila paní Eunika Schotte. Bylo navázáno partnerství a senioři se dohodli na přípravě společných aktivit přeshraniční spolupráce. 

Přednáška prof.Koláře Funkční potraviny 20.2.2014Kurzy angličtiny 22.1. 2014Předání osvědčení Univerzity třetího věku 4.2. 2014

Po úspěšném ukončení kurzu VU3V „Michelangelo Buonarroti, život a dílo“ obdrželi všichni absolventi „Pamětní listy“. Paní Zdence Roudenské za nejlepší esej k danému tématu spolu s blahopřáním byla předána kytička. Slavnostní setkání se uskutečnilo v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě,  kde byl také zahájen další kurz „Evropské kulturní hodnoty“. 

Kurzy angličtiny 22.1. 2014
Vernisáž Fotovýstavy Stromy a člověk 11.12. 2014


Ve čtvrtek 11. prosince byly v Jihočeské vědecké knihovně Lidická 1, v ČB slavnostní vernisáží zahájeny dvě výstavy amatérských fotografií jihočeských seniorů a zdravotně postižených občanů. Výstava v prvním patře je tématicky zaměřena na vztah člověka ke stromům. Připomíná všechny dary, které nám stromy přinášejí. Tato výstava potrvá do 20. 2. 2015. Druhá výstava s názvem "Genius loci jihočeské krajiny" zachycuje důvěrný vztah autorů, jejich obrazovou výpověď o místech jihočeského kraje mnohokrát navštěvovaných a důvěrně známých, ale i prchavých proměnách těchto míst v různém ročním období. Obě výstavy jsou vyznáním fotografů z jejich zaujetí, sbližování a nekončícího poznávání jihočeské přírody a krajiny.

Vernisáž fotosoutěže Europe Direct 8.12.

8.12. proběhla slavnostní vernisáž  fotografií soutěže s názvem odkazujeme našim potomkům. Přijďte si prohlédnout fotografie upozorňující na hodnoty současné lidské společnosti, které by měly být zachovány i pro příští generace. Výstava potrvá na krajském úřadě JK o poloviny ledna 2015. 

Setkání s Jirkou Mádlem a Pojedeme k moři

Klub Aktiv 15. října v kině CINESTAR slavnostně zahájil nový školní rok projekcí filmu „POJEDEME K MOŘI“ režiséra Jiřího Mádla. Jiří Mádl svůj film osobně uvedl a přítomní diváci se tak jako jediní mohli dozvědět všechny zajímavé souvislosti spojené s hlavními postavami ve filmu. Samotného Jirku Mádla potom překvapila projekce videozáznamu stará 18 let, ve které již tehdy vyniklo jeho herecké nadání.  Jirka Mádl s potěšením přijal patronaci nad Klubem Aktiv, po autogramiádě a vřelém rozloučení zaslal členům klubu následující SMS: 
Ahoj všichni členové Klubu Aktiv,
ještě jednou Vám děkuji za pozvání mezi Vás. Byla radost vidět Vaše spokojené tváře. Snad jste je měli i po filmu. Mějte se prima a budu se těšit na příště. Jirka Mádl.

140927_Liga Pétangue

Petangue ve Stromovce 10.7

Tolik se nás ještě nikdy nesešlo! Na skupinové fotce jsem napočítal 26 hlav a to někteří odešli dříve. Museli jsme zajistit další nové sady pétangue koulí. Nakonec se tedy na všechny dostalo a užili jsme si napínavou hru. Na příští čtvrtek již máme koulí dost. Přijďte si s námi zaházet. 

Výprava za brouky s Jihočeským muzeem 24.6.Pétangue Hluboká 24.6.Olympijské sportovní hry seniorů Prachatice 16.6.Předání osvědčení Základní kurz PC 3.6.2014


Základní kurz PC 20.5.2014


Ukončení ekcelentního PC kurzu 19.5.


Zámecká a bylinková zahrada v Č. Krumlově 8.5.

Skvělý průvodce byl pan ing. Jiří Olšan , který nás provedl zámeckou zahradou v Č. Krumlově a ukázal nám Belarii. Velice milé bylo i naše přivítání v bylinkové zahradě Simony Tancerové. Mohli jsme se podívat do ateliéru, ve kterém se natáčí pořad kouzelné bylinky. Za odborný výklad, laskavou péči a bylinkový čaj děkujeme paní Ivaně Berkové. 

Uctění památky 95 židovských dívek Volary 8.1.

Bylo nám ctí, že jsme mohli 8. května uctít památku 
95 židovských dívek a žen, které zahynuly na samém konci války při pochodu smrti ve Volarech.  Pietní řeč a modlitbu za ně si můžete přečíst zde. 

Výtvarný kurz kresby 7.4.Zahájení keramického kurzu 26.3.
Cyklovýlet okolo Budějovic 20.3. foto L. HervířováVýtvarný kurz kresby 11.3.

O výtvarný kurz kreslení vedený paní Mgr. Hankou Prázdnou byl velký zájem. Museli jsme přidat stoly, aby se všichni účastníci pohodlně vešli. 


Koncert Od krásného Dunaje k Vltavě 20.2.


Kroky ke zdraví 8.2. 2014
Angličtina pro začátečníky 5.2.2014


Tance dávných tradic 15.1. 2014

Bezpečnost na kole 15.1. 2014Vernisáž výstavy fotografií 6.1. 2014


6. ledna byla slavnostní vernisáží v Jihočeské vědecké knihovně zahájena výstava fotografií jihočeských seniorů, kteří v rámci projektu "Světlo dne jižních Čech" fotografovali jihočeskou krajinu. Tento projekt byl spolufinancován statutárním městem České Budějovice. Na výstavu, která potrvá do 31. ledna jste všichni srdečně zváni. Více informací v Aktualitách zde

Novoroční vycházka 11.1. 2014


Krásná vycházka, nádhernou krajinou se skvělými lidmi! Jaký lepší začátek turistické sezony v roce 2014 bychom si mohli přát? Foto: Maruška Ludvíková
Comments