Fotogalerie‎ > ‎

Fotogalerie 2015


Výstava Město mého života 14.12.2015


Již po čtvrté vystavují nejstarší českobudějovičtí amatérští fotografové své fotografie. Tentokrát tématem "Město mého života" přispěli k oslavám výročí 750 let od založení města, které je 10 krát starší než jejich průměrný věk. Mottem této výstavy je nápis vytesaný v kamenech na Piaristickém náměstí: "Pokolení odchází, pokolení přichází, ale Země stále trvá. Ať společně s ní trvá a vzkvétá i naše město.

Svatomartinské setkání 12.11.

Den po sv. Martinu se členové klubu Aktiv setkali v kulturním domě Slavie, aby se společně pobavili , ochutnali mladá vína a dozvěděli se o dalších připravovaných  aktivitách v Aktivu. 
Můžete se těšit na adventní zájezd do Lince nebo na počítačovou poradnu a mnoho dalších. 

Cena senior roku 1.10. 2015

Klub Aktiv získal Čestné uznání v rámci "Ceny senior roku", kterou vyhlásila Nadace Charty 77, Konta bariéry. Cenu převzala paní Marie Macháčková.  


2. Sportovní hry seniorů 2015

 

Ochutnávka vín z Toskánska 20.5.


Krásná a zejména chuťově skvělá byla tečka za poznávacím zájezdem do Toskánska. Většina účastníků zájezdu se sešli k degustaci vín a promítání fotografií. V Itálii nás skvěle po památkách provázela paní doktorka Květa Tůmová a o vínech nám zasvěceně vyprávěla paní Míla Kelblová.

Vycházka na tvrz Býšov


Organizátor a turistický průvodce:  Maruška Bucharová, fotografie: Maruška Ludvíková a Lída Hervířová

Účast členů Aktivu na Pietním aktu ve Volarech 8.5.

Letos již potřetí se členové klubu Aktiv zúčastnili piety u pomníku amerického vojáka CH. Havláta a na hřbitově ve Volarech, kde je pohřbeno 95 židovských žen.


Zahájení Pétangue ve Stromovce 23.4.


Vernisáž fotografií v Prachaticích 7.4.

Úspěšná výstava fotografií jihočeské krajiny byla zahájena za přítomnosti některých vystavovatelů slavnostní vernisáží v Informačním centru mládeže v Prachaticích. Na fotografie seniorského fotoklubu Aktiv se můžete v Prachaticích podívat do konce dubna.
Nádherná procházka se skvělou partou byla naplněná sluncem a pohodou.
Foto: Lída Hervířová

Čína-země středu Přednáška Ing. Machovce 2.4.

Poutavé povídání s promítáním Ing. Jaroslava Machovce, který Čínu několikrát navštívil a sám jen s batohem na zádech její část procestoval.

Komentovaná výstava město králů D. Kovář

26. března si mohli českobudějovičtí senioři prohlédnou výstavu Město králů, kterou komentoval ředitel Státního okresního archivu Č.Budějovice PhDr. Daniel Kovář. Nedovolte mozku stárnout 22.3.


Na přednášce Ing. Dany Steinové jsme se přesvědčili, že to není s naší pamětí tak špatné a zároveň jsem se i nečekaně dobře pobavili a odcházeli jsme s předsevzetím že doma své blízké i překvapíme! Ještě si pamatujete, kdy je 1. v únoru, v březnu a v listopadu? ;-)

Burza pokojových květin 18.3.Výlet na Louzek 27.2.2015

Vlakem do Bujanova, starosta pan Detour přednášel v Muzeu koněspřežky o její historii, pozval nás na Koláčové slavnosti 18.7.2015 a my pak po žluté loukami, lesem, přes Zdíkovský potok do Zdíků, za obcí se nachází pomník zavražděných amerických letců a přes louku na Louzek.Ofocen ze všech stran i parádnice Malše a po modré do druhé trampské osady proti proudu(směr Nažidla) a za stálého stoupání po Louzenských lukách a sněhové cestě lesem jsme dorazili do Bujanova (680m n.m.).Vše pod dohledem slunce, v nohách 10 km.A zase nebyla hospoda, pouze její rozvaliny pod Zdíky.Pochodovalo nás 33 osob a dva hafani. Ztráty nebyly žádné!

Vycházka na Kotek 20.2. 2015

Vycházky na Kotek (Maškovec) se účastnilo 25 turistů a členů Klubu Aktiv a jedna zdatná fenka. Počasí bylo nádherné, nálada výborná a výhledy krásné. Velký dík organizátorce Maru Bucharové. Foto: Lída Hervířová

Promoce absolventů VU3V 15.1.2015 v Praze - ČZU
Zdravotní cvičení s míčiZpívání pro radost Dům u Beránka 20.12.

Zazpívali jsme si pro radost v Domě u Beránka. Bylo to pro radost nás zpěváků i Vás - našich přátel a diváků. Děkujeme Vám, že jste se přidali. Přejeme Vám radostné vánoční svátky. 

151105 Exkurze Fakulta rybářství

Ve čtvrtek 5. 11 si prvních 10 členů klubu Aktiv prohlédlo zpracovnu ryb Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Účastníci se nejen poučili, ale ryby i ochutnali a nakoupili. Ostatní přihlášení v následujících termínech se mají na co těšit!

Zahájení virtuální univerzity třetího věku 6.10.

Již 9. semestr Virtuální univerzity třetího věku byl zahájen v úterý 6.10. v Jihočeské vědecké knihovně Lidická 1. Dopoledne budou probíhat přednášky na téma Etika a od 11,30 hod. přednášky na téma Čínské byliny. Úspěšní absolventi minulého semestru si převzali Osvědčení. 

Sportovní hry seniorů 22.9.

Možná jste si všimli, že na Sportovních hrách seniorů fotili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České pod vedením své učitelky paní B. Maříkové. Na skvělé fotografie patronky našeho fotoklubu Aktiv Bohuslavy Maříkové se můžete podívat.

Seniorská píseň 2015
Vycházka na hrad Velešín 22.4.

Děkujeme Marušce Bucharové za skvělou vycházku a nádherné fotky. Další foto: Lída Hervířová.

Beseda s ředitelem JD 19.3.

Velmi zajímavá beseda s ředitelem MgA Lukášem Průdkem o další koncepci rozvoje Jihočeského divadla a s MgA. Veronikou Riedlbachovou o náplni Ateliéru 3D na nové Studiové scéně
Na půdě.

Přednáška řez ovocných stromků 12.3.Zdravotní cvičení v Aktivu


Tanec pro radost 3.3. 2015


Péče o ovocné stromy 5.3.

První část besedy Doc. Ing. Jiřího Slipky na téma Péče o ovocné stromy měla podtitul množení ovocných dřevin. Druhá část 12.3. bude na téma řez ovocných stromů.

Slavnostní ukončení Virtuální univerzity 3.věku


Comments