Fotogalerie‎ > ‎

Fotogalerie 2016

V pondělí 21.11. nás navždy opustila členka Klubu Aktiv, naše milá přítelkyně paní Boženka Švecová. Boženka žila tím, že ať jsme nebo nejsme, stejně bude každý den ​vycházet a zapadat slunce. ​P​roto dokud ​ žijeme, máme  ​vnímat a prožívat každý svůj okamžik. ​O​ tom vypovídaly její fot​ografie, které nás pohladily po duši. ​Boženka se zapojovala do většiny akcí našeho spolku Klub Aktiv. 
​Mohli jste jí potkat na kurzech trénování paměti​, na sportovních hrách a samozřejmě na fotografických výstavách. ​Zůstaly nám po ní krásné fotografie a fotovycházky ​do přírody ​s Boženkou nám budou scházet.Předseda vlády Bohuslav Sobotka předává cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace paní Janě Hartvichové místopředsedkyni spolku  Klubu Aktiv, z.s.21.9. od 9,30 hod. Jsme besedovali s paní Hanou Vacovskou a Magdou Kümmelovou o paliativní péči a o záměru postavit 
v Českých Budějovicích lůžkový hospichttps://goo.gl/photos/TCmwnfdDmAxKrf2N9

Zájezd do Prahy, na ondřejovskou hvězdárnu a do Hrusic. 15.9. 2016

Už jsme se těšili na první poprázninovou vycházku. Lehkým kochacím tempem jsme se vydali  na Dunajovickou horu ve středu 14.9. 2016

přidáme si nádrž Teufelsbachklause, když už jsme tady
Výlet na Šumavu Sedmiskalí 24.8. 2016
24.8.2016 jsme cyklobusem v počtu 37 osob podnikli pohodový výlet do Bavorského národního parku na vrchol hory Sedmiskalí. V lyrickém líčení této části Šumavy použila Eliška Krásnohorská označení "Sedmikameník". Ze Sedmiskalí jsme sešli k malebné umělé vodní nádrži Reschbachklause a odtud po pravém břehu kameny vydlážděného odtoku až k další, tedy neplánované nádrži Teufelsbachklause, která nás svým vzhledem a rozměry silně zklamala.Čertovi se toto dílo moc nepovedlo. Od nádrže jsme vystoupali po značce motýlka až na hraniční přechod. Celá cesta BNP byla lemována nádhernými červenými trsy malvic jeřabin, velkými plody malin a borůvek. Na české straně nás uvítaly koberce fialového vřesu, který už se podzimně zabarvil. Následovalo občerstvení v hotelu Alpská vyhlídka a pak už nás čekala 7 km dlouhá cesta na Kvildu, při které jsme pročesávali les kolem cesty. Ovšem houbové žně se nekonaly, až na vyjímky. Náš statistik nám nahlásil tyto údaje: ušli jsme 14,01 km, šlapali jsme 5 hod,38 minut, průměrná rychlost byla díky našemu popásání 2,49 km/hod. Prostě odpočinková nádhera!
foto a text Maru Bucharová

Druhá část pochodujících
Výlet na Šumavu Stožec 15.8. 2016

https://goo.gl/photos/G3wM7Jpg3FQnVmte9
14.6. 2016 Vodácké AHÓÓÓÓÓJ z řeky Vltavy z kempu U tří veverek až do Českého Krumlova 

https://goo.gl/photos/TmwRQFkhrfkeMxAe9
Blahopřejeme našim členkám paní Ludmile Pouzarové, Jiřině Hamerníkové, a Janě Valové k úspěšnému dokončení studia UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU.

https://goo.gl/photos/iwCLrzDQ7wuHB5oMAPétanqový kouč Standa Beran "koučuje" svůj tým na Pétaque pohár primátora 25.6.
Pétanqový kouč Standa Beran "koučuje" svůj tým na Seniorské hry v Kaplici  22.6.
Pétanqový kouč Standa Beran "koučuje" svůj tým na Seniorské hry v Kaplici 22.6.

Vždy usměvavá Zdeňka háže jedna radost!Exkurze na Jadernou elektrárnu Temelín

160511_Naučná stezka Krajina a člověkKlub Aktiv PétanqueKurz PC pokračující 3.5. 2016

Pokračující počítačový kurz

https://goo.gl/photos/PcVHMuFgYfnYABbP6Nádherná cyklovyjížďka okolo Budějovic nás krásně naladila na další naše pravidelné čtvrteční cykloputování. Děkujeme vedoucí Ivě Matoušové, že nás hezky protáhla ;-)

Výlet Vyšší Brod 5.4.


Dne 5.4. jsme se prošli kolem Vyššího Brodu s cílem prohlédnout si poutní místo Maria Rast am Stein.Úžasné dojmy z přírody, zajímavé stavby i historie doplnila i nově vzniklá přátelství mezi účastníky. Za velmi dobře připravenou vycházku Marušce Bucharové děkujeme.
Cyklovyjížďka 7.4.

Nádherná cyklovyjížďka okolo Budějovic nás krásně naladila na další naše pravidelné čtvrteční cykloputování. Děkujeme vedoucí Ivě Matoušové, že nás hezky protáhla ;-)


Trénování paměti na Teologické fakultě 31.3.

Cyklovyjížďka 31.3.160331_Cyklovyjížďka

Nádherná cyklovyjížďka okolo Budějovic nás krásně naladila na další naše pravidelné čtvrteční cykloputování. Děkujeme vedoucí Ivě Matoušové, že nás hezky protáhla ;-)

Vidíme se ? Beseda o bezpečnosti chodcůZávěr La Manche 29.2.Výroční shromáždění Klub Aktiv

 
Ve čtvrtek 7.1. 2016 se uskutečnilo volební shromáždění členů Klubu Aktiv, které zvolilo nové členy rady. Shromáždění se zúčastnili hosté Doc. Ing. Kozlová, PhDr. Jaromír Schell, JUDr Bohumil Bezemek, Mgr. Marie Nollová, Zdeněk Kamiš a Zdeněk Škoda. 

https://goo.gl/photos/yUNmKNisD43LPkwJ9
Poháry, medaile, diplomy a krásné ceny od sponzorů byly vítězům 3. ročníku Sportovní hry seniorů předány. Pochopitelně na všech 117 účastníků se nedostalo, ale vítězem byl každý, kdo si přišel zasoutěžit a pobavit se. Věříme, že všichni účastníci si svůj sportovní den užili a odnesli si z něho nejen Pamětní list, ale i hezké vzpomínky. 3. Ročník je ukončen. Přejeme si, aby budoucí 4. ročník navštívilo ještě více účastníků, kteří vědí, že:
POHYB JE ŽIVOT a NEJDE O VÝKON, ALE O RADOST Z POHYBU!


na okraji Sonnenwaldu před zrcadlem

V úterý 13.9. 2016 jsme prožili nádherný den v krásné šumavské přírodě, kdy jsme na kolech objeli ocásek Lipna od Horní Plané přes Novou Pec, Láz, Schw. kanál, Huťský Dvůr, Josefův Důl, Zadní Zvonkovou, rakouský Sonnenwald, Kyselov, Dolní Vltavici, Bližnou,Černou v Pošumaví a Hůrku. Krajina už byla mírně kouřmo zahalená, břízy už neměly tu svěží barvu jara, ale jak vidíte na fotkách, stále bylo na co koukat. Slunce svítilo jako v parném létě a východní větřík nás na posledním úseku trochu brzdil. A ta pohoda, dvě občerstvení jsme stihli, přívoz se nepotopil, defekt kluci perfektně stihli odstranit pod dohledem Mirky. Tento způsob podzimního léta se nám zdál velmi pohodovým. Jelo nás celkem 15 cyklistů a najeli jsme 45 km za 3 hodiny a 15 minut. Lehárové tempo. 
Maru Bucharová

Příprava na nástup na stanoviště

https://photos.google.com/album/AF1QipP32nxekhNA-Nl6DazB2VroTkBDux4mZ4PSWFvd

https://goo.gl/photos/ojN51xenXCQxr4oq9
Dobrovolníci z Klubu Aktiv na extrémním závodu Gigathlon Czech 2016 na Lipně. www.gigathlon.com

https://goo.gl/photos/RTeqN3UZ2wEX64kh6
Čtyři posluchačky z Klubu Aktiv ukončily šestisemestrové studium Virtuální U3V. Slavnostní promoce na ČZU v Praze se zúčastnily paní Alžběta Kožichová a paní Libuše Vepřeková, která také za všechny převzala Osvědčení o absolutoriu.

Cyklovyjížďka 28.4.


V Horké vaně získali účastníci přednášky Aliany Clarté informace jak moc sami ovlivňují svůj život. Energii, kterou vyzařujeme, tvoří naše pocity. To co převážně ze sebe do okolí vysíláme, to jak se cítíme, to se nám v různých podobách vrací. Druhá přednáška se bude konat ve čtvrtek 5.5.

https://goo.gl/photos/JevaUxHNDwAPxY9t7

Členové Klubu Aktiv ožlutilli Sportovní seniorské hry v Kaplici. Výborná organizace, nádherné počasí, báječná parta a skvělé výkony všech sportovců. Podívejte se kdo všechno stál na bedně a získal medaile ikdyž o ty primárně nešlo. 
Důležité bylo zúčastnit se dokud ještě můžeme...

Přednáška "Síla našich pocitů" 7.4.

V Horké vaně získali účastníci přednášky Aliany Clarté informace jak moc sami ovlivňují svůj život. Energii, kterou vyzařujeme, tvoří naše pocity. To co převážně ze sebe do okolí vysíláme, to jak se cítíme, to se nám v různých podobách vrací. Druhá přednáška se bude konat ve čtvrtek 5.5.

Výlet Vyšší Brod 5.4.

Dne 5.4. jsme se prošli kolem Vyššího Brodu s cílem prohlédnout si poutní místo Maria Rast am Stein.Úžasné dojmy z přírody, zajímavé stavby i historie doplnila i nově vzniklá přátelství mezi účastníky. Za velmi dobře připravenou vycházku Marušce Bucharové děkujeme.

Přednáška "Nedovolte mozku stárnout" 16.3.


Spolek Klub Aktiv uspořádal přednášku Ing. Steinové, na které se převážně účastníci seniorského věku přesvědčili, že si pomocí paměťových technik mohou zapamatovat i překvapivé množství informací.

Burza květin 14.3.

Vyhodnocení akce Přeplavme svůj La manche 3.3.Slavnostní předání osvědčení VU3V