Infosenior‎ > ‎

CO KONTO BARIÉRY CHYSTÁ

přidáno: 29. 11. 2012 23:57, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

11. Aukční salon výtvarníků pro Konto BARIÉRY

Konto BARIÉRY má před sebou již 11. aukční salon. Umělecká díla, jichž nám nakonec 383 výtvarníků věnovalo celkem 436, si můžete prohlédnout v katalogu.

Do pátku 7. prosince budou vystavena v Křížové chodbě Karolina.

Prohlédněte si je a přijďte v neděli 9. prosince do Modré posluchárny Karolina na aukci. Její výtěžek použijeme jako vždy na projekt Stipendium BARIÉRY, který  podporuje na studiích středoškoláky a vysokoškoláky s handicapem.

Vánoční pohlednice Konta BARIÉRY od Petra Síse

Letošní vánoční pohlednice Konta BARIÉRY má pořadové číslo sedmnáct. Přesně tolik let ji dělí od první vánoční pohlednice. Autorem obrazového námětu je Petr Sís, držitel letošní prestižní ceny Hanse Christiana Andersena. Originální design vytvořil Jan Činčera. Příjem z prodeje letošní vánoční pohlednice bude obdobně jako v předchozích letech věnován na pomoc při bezbariérových úpravách škol v České republice. Od počátku prosince bude v prodeji na pobočkách České pošty i v sídle Konta BARIÉRY.

Mikulášský bazar

Chystáme se již na 8. Mikulášský charitativní bazar. Pořádá jej Nadace Václava a Dagmar Havlových Vize 97. Uskuteční se tradičně v předvečer Mikuláše, 5. prosince v odsvěceném kostele sv. Anny - Pražské křižovatce na Starém Městě od 12 do 18 hodin. Hostem Konta BARIÉRY je tentokrát občanské sdružení Modrý domeček pro děti s kombinovaným postižením. Pozvané známé neziskové organizace mohou veřejnosti přiblížit svoji činnost. Koupí výrobků neziskovek je podpoříte a pořídíte pěkný vánoční dárek. Přijďte, nakupte a zazpívejte si koledy se zajímavými hosty.

Vánoční sbírka s portálem iDNES.cz

V předvánočním čase chystá Konto BARIÉRY se zpravodajským portálem iDNES.cz charitativní sbírku. Již sedmou. Vždy jsme čtenářům představili příběh někoho, kdo pro svůj handicap potřebuje pomoci. A lidé pomáhali a přispívali. Vždy více, než na konkrétní příběh bylo třeba. Mohli jsme tak pomoci více lidem najednou. Letos jsme vybrali Andreu. Po útoku meningokoka přišla o obě nohy. Ale s nepřízní osudu se statečně pere. Pomůžete?CO JE U NÁS NOVÉHOTelevizní pořad Možná přijde i charita aneb Pomáhej s humorem

„Možná přijde i charita“ - zábavný charitativní pořad, který vznikl ve spolupráci Konta BARIÉRY a České televize, vysílala ČT 1 v sobotu 29. září. Pořad složený ze živých vystoupení v přímém přenosu a předtočených scének moderoval M. Eben. Symbolem pořadu byl špendlík s obličejem klauna, v jehož prodeji pokračujeme v hypermarketech Albert, na čerpacích stanicích Benzina, na pobočkách České pošty, v síti kaváren Costa Coffee, na internetových portálech Mall.cz a Neoluxor, stejně jako v kamenných knihkupectvích Neoluxor. Z výtěžku podpoříme charitativní organizace, které poskytují úlevnou a respitní péči nebo provozují půjčovnu kompenzačních a rehabilitačních pomůcek.

Banka bez bariér - ČSOB obhájila loňské prvenství

Potřetí byla v rámci soutěže Banka roku vyhlášena kategorie Banka bez bariér. Odborným garantem bylo opět Konto BARIÉRY, generálním partnerem této kategorie je společnost Fincentrum. V každém ze 14 krajů ČR hodnotili sami handicapovaní klienti 6 největších retailových bank. Jednak jejich architektonické bariéry, ale také jednotlivé služby, které jim banky nabízejí.

Letos jsme k lidem s pohybovým handicapem přidali klienty se smyslovými vadami - neslyšící. Výsledky byly vyhlášeny 13. listopadu 2012 v Paláci Žofín. ČSOB - Era poštovní spořitelna obhájila loňské vítězství o pouhý bod před Českou spořitelnou.

Zasedání Rady Konta BARIÉRY

Rada Konta BARIÉRY na svém pravidelném zasedání podpořila 54 žádostí celkovou částkou 854 775 korun. Více než 369 172 tisíc putuje mezi 36 tzv. standardních žádosti. U nich má Konto BARIÉRY pevně stanovenou výši příspěvku. Dá se říci, že standardní příspěvky jsou určeny na podporu žádostí, které lze považovat za standardní. Přispíváme tak na mechanické vozíky, rehabilitační kočárky, sluchadla, speciální autosedačky a některé další nejpotřebnější pomůcky. Další žádosti posuzovali členové rady individuálně.

Dražili jsme podepsané tričko z Fed Cupu

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme na spřáteleném portálu iDNES dražili další cenný sportovní suvenýr. Bílé památeční tričko, na kterém jsou podpisy všech členek vítězného týmu, věnovala do dražby deblistka Andrea Hlaváčková. Výsledek byl neobvyklý. Trochu pat. Tričko původně získali lidé z internetového magazínu Kabir. Ti pak nabídli druhému přihazujícímu Andreji Babišovi, že mu jej přenechají, když dá za tričko 50 tisíc - výši svého posledního příhozu v aukci. Na nabídku přistoupil, přispěl a tričko Kabiru nechal. Jako příjemce výtěžku dobročinné aukce vybralo Konto BARIÉRY čtyřiadvacetiletou Elišku, jež  měla jako spolujezdkyně těžkou autonehodu a potřebuje si pořídit kvalitní vozík.

Cena Jaroslava Seiferta

Cenu Jaroslava Seiferta za rok 2012 převzal 16. října spisovatel, překladatel a literární historik Vladimír Binar, který ji získal za povídkový triptych Číňanova pěna. Prestižní literární ocenění laureátovi předal předseda správní rady Nadace Charty 77 František Janouch. Z rukou Romana Pospíšila, zástupce generálního partnera ceny, investiční skupiny Pioneer Investments, obdržel šek na 250 tisíc korun.

Konto BARIÉRY předalo vůz stacionáři Arkadie

Klientům denního stacionáře Arkadie udělal radost nový vůz, který jim zjednoduší život a umožní kvalitnější trávení volného času i rehabilitaci. Převzali ho v Teplicích ve čtvrtek 11. října od Boženy Jirků, ředitelky Konta BARIÉRY. Auto věnovala firma Het z Ohníče, jejíž obchodní ředitel Jiří Sokol se slavnostního předání rovněž zúčastnil.

Jára Cimrman podpoří Nadaci Charty 77

V letošním roce slaví Divadlo Járy Cimrmana 45. let od svého založení. Oslavy začaly přímým přenosem představení hry České nebe a v pondělí 8. října pokračovaly slavnostní vernisáží výstavy Cimrman v Malostranské Besedě a křtem pamětních mincí, které českému velikánovi na počest vyrazila Česká mincovna ve zlatě, stříbře a mosazi. Část výtěžku z jejich prodeje poputuje ve prospěch Nadace Charty 77, pro projekt Dům čtyř múz, který členové divadla, v čele se Zdeňkem Svěrákem, podporují.


Více a podrobněji na http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Tiskove-zpravy.aspx

http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Tiskove-zpravy.aspx


VYUŽITÍ VAŠICH DARŮMísto suchých čísel - bankovního spojení nebo počtu těch, kterým jsme pomohli, se seznamte s osudy konkrétních lidí, kterým Vaše dary pomohou. Každý den dostáváme dopisy nebo maily, z kterých na první pohled doslova čiší neštěstí. Ale při podrobnějším čtení tu nacházíme naději a důvěru, že právě naše nadace pomůže. 

Konto BARIÉRY
Česká spořitelna, Olbrachtova 1929/62, Praha 4
Číslo účtu: 777777222/0800 (sponzorské dary)


Můžete platit přímo kartou http://www.kontobariery-online.cz/  nebo platebním příkazem své bance. Pohyb na  transparentním účtu hned uvidíte

Nebo pošlete DMS ROK ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na číslo 87 777.   Každý měsíc po dobu jednoho roku vám tak bude odečteno 30 Kč. 


Další účty a kontakty


PODĚKOVÁNÍPomáháme díky laskavé podpoře společností RWE, Globus, Microsoft, ČSOB a ERA, Nadační fond Avast, Raiffeisenbank, Fortuna, sázková kancelář, Ogilvy Group, Agrofert Holding, UniCredit Bank, Pioneer Investments, Řízení letového provozu, Martin Roman a projekt Čtení pomáhá, Tipsport, Lumius, Městská část Praha 6, Česká  pošta, Model Obaly, Skupina ČEZ, KPMG, American Chance Casino, Nadace Vodafone, Fincentrum, AUTO JAROV, Česká lékařská komora, SKANSKA CZ, AB Facillity, Vecom, Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, AWT, Equica, Neoluxor, Linet, Lundegard, SPRINT SPORT, Golfový klub  Beřovice, Newton Media, Česká televize, Český rozhlas, Euro, regionální Deník, MF DNES, iDNES.cz a především díky několika desítkám tisíc našich pravidelných individuálních dárců.

Děkujeme.

 


PROJEKTYO poslání našich jednotlivých projektů, a není jich málo, si můžete přečíst na http://www.kontobariery.cz/Projekty.aspx. Těmi stěžejními zůstávají Konto BARIÉRY a jeho firemní fondy, Počítače proti bariérám, SENSEN či Sport bez bariér. Ale i ty menší, které třeba někdy nejsou tolik vidět, nám dělají radost. A nejenom nám. Především tam, kde je třeba, aby cíleně pomáhaly. 

Comments