Infosenior‎ > ‎

Dali jste si do nového roku předsevzetí?

přidáno: 30. 12. 2012 7:37, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 1. 2013 6:39 ]
Jedno zamyšlení na internetu

Rok se přehoupl jako nic a máme tu další. Co nás v něm čeká a co nás nemine? Mnoho filozofů, osobností z veřejného a politického života si rok co rok klade právě tuto otázku a snaží se jí co nejpravděpodobněji zodpovědět. Koncem každého roku se pak můžeme přesvědčit, zda se naše odhady a představy, jež jsme na jeho počátku vyřkli, splnily. Jak něco začíná a jiné končí, snažíme se, aby to co právě začíná, bylo lepší, abychom byli lepšími a hlavně náš způsob života byl lepší než dnes. A tak si klademe různá předsevzetí a cíle, které chceme v novém nadcházejícím roce splnit.

Budeme hubnout, zdravě se stravovat. Začneme cvičit. Přestaneme kouřit. To jsou snad ta nejčastější předsevzetí, která si lidé s oblibou dávají.

Nemá sebemenší význam dávat si předsevzetí, která nejsme schopni splnit.

Slibte si jenom sami sobě, že se v tom novém roce budete mít víc rádi, budete k sobě méně tvrdí a kritičtí, ale hlavně budete mít rádi své blízké a známé. Snažte se raději odstranit své špatné vlastnosti, přestaňte závidět, smiřte se s tím, komu už léta nemůžete odpustit křivdu a věřte, že to bude to nejlepší předsevzetí, které si můžeme do nového roku dát. A až rok bude u konce a vy se budete zpátky ohlížet za svým životem, bylo zjištění jen plné úsměvu a spokojenosti se sebou samým.
Comments