Infosenior‎ > ‎

Senzační senioři slaví první narozeniny

přidáno: 23. 5. 2013 5:35, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 5. 2013 5:38 ]
SENzační SENioři mají právě dnes první narozeniny. Slaví je s Národním muzeem. Proč? Přesně před rokem – 23. května 2012 – byl veřejnosti slavnostně představen nový projekt Konta BARIÉRY s názvem SENSEN. Tedy projekt pro senzační seniory, starší lidi, kteří toho hodně vědí, hodně toho zažili a mají společnosti co říci. Takové SENSEN láká.

Do projektu se zapojily kluby SENSEN rozeseté po celé republice. Je jich už více než 50. Chtějí dát vědět o svém zajímavém programu, ukázat ostatním, co se jim daří, co je jejich chloubou, vyměňovat si zkušenosti. Zapojují se ale i jednotlivci.
A to především do jednoho z hlavních pilířů SENSENu – Národní kroniky. Programu, který chce uložit tzv. „dějiny všedního dne“. Princip je jednoduchý – zájemce vyplní na webu SENSEN formulář , kam uloží vzpomínku na nějaký životní moment, zážitek, rodinnou historku…
V rámci prvního výročí projektu tyto příspěvky předá ředitelka Konta BARIÉRY Božena Jirků do rukou hlavního partnera projektu – Národního muzea. „Předáme optický disk se všemi příspěvky do Národní kroniky. Zatím je jich několik set. Napsal nám pan dr. Mahler, který je i patronem kroniky, Václav Marhoul, ale třeba i Bolek Polívka… Ti všichni náš projekt zviditelňují. Podstata pro nás je v každodenních, z pohledu těch „velkých“ dějin obyčejných zážitcích všech lidí u nás. Moc o ně stojíme,“ vysvětluje B. Jirků.
Pod dohledem generálního ředitele Národního muzea M. Lukeše budou příspěvky uloženy do utajených trezorů muzea na příštích 1000 let.
Mezi další programy SENSEN patří třeba Druhý život dětské knihy nebo podporaaktivního života.