CO JE DOBRÉ VĚDĚT O KORONAVIRU

Vážení přátelé,
je skvělé,  že v současné době nemyslíte pouze na sebe a navzájem si sdílíte důležité informace o boji proti koronaviru. Česká republika je ve stavu nouze a lidé si v nouzi vždy pomáhali.
Aktuální informace naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví a Českého rozhlasu:
Na webu Českého rozhlasu
Děkujeme vám, že přeposíláte zprávy i na spolkový e-mail klubaktiv@gmail.com, abychom je mohli šířit mezi všechny členy.  Přeposílejte laskavě zprávy a informace, které ostatním mohou pomoci.

S vděčností vaše
Jana Hartvichová a tým spolku Klub Aktiv, z.s.

Aktuálně na internetu:

Devět nejčastějších dotazů ke koronaviru od seniorů. Telefonní linka jim odpovídá

Superpřenašeči jsou mezi námi a nevědí o tom. Dávka viru může být extrémně vysoká

Cyril Höschl: Sdílená starost, poloviční starost.

MUDr. Šmucler: Neničí nás koronavir, ale počet propuštěných lidí

přidáno: , autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Host: Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory. Moderuje Tereza Kostková.

Imunolog: Klíčový je vitamin D

přidáno: , autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Opatření jsou nutná, musíme chránit rizikové skupiny, koronavirus ovšem populaci tak jako tak promoří. Poprvé ho vidíme od prvopočátku každý den a každou hodinu. A to je stresující. Podobných virů a podobných pacientů je ale každý rok řádově více, upozorňuje imunolog Karel Drbal. Covid-19 nás zabíjí nadměrnou reakcí našeho imunitního systému. Virus se šíří i močí a stolicí, dodává.

Rouška bez šicího stroje

přidáno: 3. 4. 2020 4:49, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Tomáš Sedláček:Ekonomiku je teď třeba zazimovat a dát do režimu spánku

přidáno: 2. 4. 2020 2:38, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 2. 4. 2020 2:41 ]

"Ve starověkém Římě vypustili dva měsíce. Prostě jako by 61 dnů nebylo!" říká Tomáš Sedláček

Daniela Kovářová: Krize je jako lupa. Zvýrazní to, co v člověku je

přidáno: 2. 4. 2020 2:37, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 2. 4. 2020 2:37 ]

Běžně dostáváme v naší poradně otázky, na které naše legislativa nemá odpověď. Hledáme a balancujeme na pomezí práva a psychologie vztahů. Žádné opatření ani dnes nezakazuje rozvedeným rodičům vyměňovat si děti. Nejhorší smrt je z leknutí. Jsme v nestandardní situaci. Nechci říkat přímo válečné situaci, ale na toto období jsme nikdo nebyli schopni se připravit. Žádná legislativa na to není nastavena. Stačí se podívat do zahraničí, abychom viděli, že všechny státy na světě se s tou situací perou srovnatelně, jsou jen drobné rozdíly. Krize je jako lupa. Zvýrazní to, co v člověku je.

Jan Pirk

přidáno: 1. 4. 2020 12:47, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

MUDr. Jan Vojáček, Virus mění kolektivní vědomí

přidáno: 30. 3. 2020 23:04, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 30. 3. 2020 23:12 ]

Více informací o MUDr. Vojáčkovi: https://www.janvojacek.cz/o-mne/

Jaroslav Svoboda: Imunita je nejsilnější zbraní proti koronaviru

přidáno: 30. 3. 2020 22:59, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 30. 3. 2020 23:01 ]

„Musíme vycházet z toho, co o tom viru víme,“ říká imunolog Jaroslav Svoboda v Blízkých setkáních. „Imunita je v tuhle chvíli jediná zbraň, kterou máme. Je rozhodující.“ Některé léky podle něj mají potenciál, nejsou ale zatím dost vyzkoušené.
Nejde jen o staré

Proto by se podle jeho názoru měl stát postarat hlavně o ohrožené skupiny. „Nejsou to jen staří. Ale i mladší s onemocněním imunity, krvetvorby či po transplantacích. A ti, kteří se chránit nemůžou. Mám na mysli hlavně zdravotníky.“

„Není pravda, že jsou všechna zdravotnická zařízení zajištěna. Tyhle lidi by měl stát efektivně chránit,“ usoudil Jaroslav Svoboda v rozhovoru s Terezou Kostkovou.

Jak je důležité, aby lékař myslel v souvislostech? Kdo mu otevřel dveře do světa imunologie?

Hostomský: Nakažených je desetkrát víc

přidáno: 30. 3. 2020 22:19, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 30. 3. 2020 22:39 ]

Lidé jsou zděšeni, společnost se položila, ukazuje se, jak je Západ zranitelný, ale byly už daleko horší věci. Polovina nakažených nemá příznaky, cílem je kolektivní imunita. Každé desetiletí tu byla výrazná virová epidemie a vždy se to vyřešilo, říká biochemik Zdeněk Hostomský. Jsou lidé, kteří virus budou chtít zdokonalit a zneužít jako biologickou zbraň, dodává.

Celý rozhovor sledujte tady: https://bit.ly/2JnWY5Z