INFO-COVID-19‎ > ‎

Aplikace e-rouška

přidáno: 18. 4. 2020 2:10, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 18. 4. 2020 2:28 ]Když jste nakaženého potkali

Když potkáte někoho, u koho se později prokáže koronavirus, hygienická stanice vás bude moci telefonicky kontaktovat. I když jste spolu třeba jen stáli ve frontě v obchodě.

Když se nakazíte vy

Pokud se u vás koronavirus prokáže, pracovník hygienické stanice vás požádá o přehled lidí, které jste v posledních dnech potkali. Vy mu jednoduše na jeden klik odešlete anonymní seznam uživatelů eRoušky, se kterými jste byli v rizikovém kontaktu. Včetně těch, které osobně neznáte, jen jste s nimi třeba jeli autobusem.

Nikdo se z aplikace nedozví, že jste nakaženi koronavirem.
eRouška chrání vaše soukromí
Jak se eRouška liší od jiných podobných aplikací?


Na rozdíl od jiných aplikací eRouška nesleduje a nesbírá informace o vaší poloze, ale pouze anonymně zjišťuje, se kterými dalšími uživateli aplikace jste přišli do bližšího kontaktu. Aplikace ke správnému fungování nepotřebuje připojení k internetu, takže funguje například i v metru.


Proč je k registraci vyžadováno telefonní číslo?


Telefonní číslo využije hygienická stanice, aby vás mohla co nejdříve kontaktovat, pokud bude mít na základě informací z eRoušky nakaženého člověka podezření, že jste s ním byli v rizikovém kontaktu. Proto telefonní číslo registrujete hned při prvním spuštění eRoušky.

Dozví se ostatní moji identitu, pokud onemocním?


Pokud onemocníte, vaše totožnost je známá jen a pouze pracovníkům hygienické stanice. Tak jako doposud. Kritické kontakty se nedozví, kdo je mohl nakazit, ani kde a kdy. Vaše identita je ochráněna.

Jakou roli hraje moje jedna instalace? Změní se něco?


Čím více nás bude eRoušku používat, tím lepší vytvoříme síť, která nás bude vzájemně chránit a varovat před rizikem. Spolupracujeme s vládou ČR a dalšími organizacemi na tom, aby se o eRoušce dozvědělo co nejvíce lidí. Pomozte nám i vy. Instalací aplikace se můžete aktivně zapojit do boje proti koronaviru.

Kdo eRoušku provozuje? Jsou u vás má data v bezpečí?


Aplikaci vytvořili dobrovolníci spolupracující na platformě Covid19CZ pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky. Bezpečnost dat zaštiťuje řada nezávislých odborníků, včetně zástupců akademické sféry.

Tato aplikace pomůže hygienikům snadněji, efektivněji a rychleji dohledávat lidi, s nimiž v poslední době nakažení přišli do styku a u nichž je vysoké riziko nákazy. Cílem aplikace eRouška je zpomalit a ideálně zastavit šíření nákazy.
Comments