INFO-COVID-19‎ > ‎

přidáno: 4. 10. 2020 5:15, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Jindřich Sitta 2. díl: Žijeme v přepychu. Kvůli strachu, že o to přijdeme, jsme zranitelní. Proto oddalujeme okamžik rozhodnutí pro čin. A to je nebezpečné. „Nejen v České republice máme pocit, že žijeme v úplném klidu, sluníčko ráno vychází a večer zapadá, my se na to díváme, všude kolem nás je pohoda a mír. Ale to je jen bublina, která jednoho krásného dne prostě praskne.“ Tato slova jsme slyšeli přesně před týdnem od bezpečnostního experta, plukovníka Sitty, veterána z misí v Afghánistánu, Iráku, Albánii, Turecku a jinde. Ten také důrazně upozornil na to, že připravit se na velké riziko a velké nebezpečí je povinností celého národa a všech občanů. Doslova řekl: „Armáda, policie a hasiči, tedy ti, kdo jsou z nás nejlépe připraveni, a to každý den, to je jen první sled, který nastupuje na boj s krizovým jevem nejdříve ze všech. A pokud bude krizový jev trvat delší čas, pak se první sled vyčerpá. Pak ovšem musí existovat řešení, jak tento první sled doplnit, či nahradit. A takové řešení my ale nemáme. To si musí uvědomit zejména politici a udělat všechno proto, aby společnosti umožnili se připravit a čelit velkým krizovým jevům.“ A v této debatě budeme pokračovat i dnes. Budeme si opět povídat o tom, co všechno se nad námi snáší, a jak tomu máme čelit. Samozřejmě opět s plukovníkem Jindřichem Sittou.
Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: