INFO-COVID-19‎ > ‎

Peter Staněk 1. díl: Studie se shodují, že na planetě by mělo být optimálně jen 1,5–2 miliardy lidí

přidáno: 4. 10. 2020 5:11, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 4. 10. 2020 5:12 ]

Německé přísloví prý říká: Změnit se a zlepšit se, to jsou dvě úplně jiné věci. Přeneseně to můžeme použít i na celou společnost. Změna a zlepšení nemusí být totožné. Změnu dnes zažíváme všichni, už žijeme v jiném světě, než byl ten předkoronavirový, a nic na tom nemění ani to, že mnozí lidé ještě nechtějí tento fakt přijmout. Ano, svět se mění, ale jsou to změny opravdu k lepšímu? Je nutné, je nezbytné se na to ptát včas, ptát se na to co nejdříve, protože nešťastným, nebo dokonce sebedestruktivním směrem, už jsme šli v minulosti několikrát a možná bychom to neměli znovu opakovat. Jak říká jiné moudré přísloví, tentokrát indiánské: Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, je nejlepší sesednout. Právě o tom, kam nás kůň současných událostí nese, a do jaké míry je ještě živý, si budeme povídat s člověkem nadmíru povolaným, prognostikem a ekonomem z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd, poradcem několika slovenských premiérů a státním tajemníkem ministerstva financí, profesorem Peterem Staňkem. Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/sta...