INFO-COVID-19‎ > ‎

Peter Staněk: Co musíte udělat, když chcete ovládat společnost? Rozdělit ji na skupiny, jež pak poštvete proti sobě.

přidáno: 4. 10. 2020 5:18, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 4. 10. 2020 5:53 ]

Peter Staněk 2. díl: Co musíte udělat, když chcete ovládat společnost? Rozdělit ji na skupiny, jež pak poštvete proti sobě. V předchozí části našeho rozhovoru pan profesor Peter Staněk otevřel nesmírně důležitá témata. Hovořil o tom, že polarizace bohatství a chudoby dostupuje ve světě obrovských rozměrů – na planetě jsou podle jeho informací zhruba čtyři tisíce miliardářů a šestnáct milionů milionářů, a tito lidé vlastní 95 procent bohatství planety. Ostatním lidem zůstávají pouze úvěry a dluhy. Takový stav se nemůže vyvíjet donekonečna, jednoho dne se všechno zřítí jako domeček z karet. Zdůvodňoval také, proč se rozplynul takzvaný americký sen. Ve Spojených státech se totiž vytrácí prostupnost mezi sociálními skupinami. Společnost stále krystalizuje do dvou skupin – do skupiny superbohatých, a skupiny superchudých. Bohatí jsou stále bohatší a chudí stále chudší. Střední třída se rozpadá na 20 procent mezi bohaté a 80 procent mezi chudé. Tímto procesem je destruován základ společnosti, založené na spotřebě. Mimo jiné i proto se blíží čas velkého konfliktu. Skupina vědců nastavuje jakési pomyslné hodiny, které ukazují čas, zbývající do velkého globálního konfliktu – ty ukazovaly ještě ne tak dávno patnáct, a pak deset minut. Poslední zpráva z února tohoto roku říká, že jsme se posunuli na čas třicet vteřin před velkým konfliktem. To není strašení, ale konstatování této skupiny zodpovědných vědců. V rozhovoru s panem profesorem Staňkem budeme pokračovat a podíváme se opět do Spojených států, kde se nepřestaly dít velmi zásadní věci. Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/sta...