„PŘEPLAVME SVŮJ LA MANCHE“ 2016

V rámci programu Aktivní život vyhlašuje SENSEN II. ročník štafetového plavání pod názvem
„Přeplavme svůj La Manche“.
Nejde o závod v pravém slova smyslu, nebudeme soutěžit mezi sebou, ale sami se sebou, svou pohodlností.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ A PRO EVIDENCI UPLAVANÉ VZDÁLENOSTI

Pro připomenutí - mořská úžina – kanál La Manche je část Atlantského oceánu, která odděluje Velkou Británii od Francie. Měří 34 km. Vzdálenost je pro plavce ztížena silným přílivem a odlivem a protiproudy u francouzského pobřeží. Ve skutečnosti tak plavec překoná vzdálenost okolo 50 km. Počítá se až s 20 hodinami pobytu ve vodě o teplotě 9 – 16 stupňů C. Doposud se kanál pokusilo přeplavat přes 5 000 plavců. Uspělo jen 580 z nich. Mezi nimi je také šest plavců českých (4 muži a 2 ženy).

Plavání a cvičení seniorů s VZP

Po celé České republice je hustá síť plaveckých bazénů, plavání přináší našemu tělu samá pozitiva. Posiluje srdeční sval, zmenšuje riziko cévních příhod – infarktu a mrtvičky. Snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Pomáhá zvládnout stresové situace lepším výdejem energie. Dlouhodobě snižuje tepovou frekvenci v klidu o 10 tepů za minutu a tím i potřebu energie. U starších lidí oddaluje přechod srdečních nemocí do chronicity, což je typické pro stárnutí. Oproti cvičení na suchu snižuje riziko zranění. Je osvěžující. Zmenšuje hmotnost, protože po 30 minutách plavání spálíte asi 260 kalorií.) V zimních měsících jsme více než kdy jindy zavřeni doma, ve
svých bytech. Pokud není bílá či alespoň mrazivá zima, neužijeme si ani klasických zimních radovánek venku. Chybí nám pohyb, mnohým z nás i kontakt s lidmi. Udělejme tedy i v roce 2016 něco pro sebe a Přeplavme svůj La Manche.

V rámci jednotlivých klubů se opět pokuste společnými silami uplavat 34 km. Je to na vás příliš? Nevadí, plavte, jak nejčastěji to půjde, a zapojte se v maximálním počtu členů klubu a svoje výsledky nám zašlete v tabulce. My vaše výkony sečteme a překonáme La Manche překonat společně J.
Heslo zůstává stejné - Není důležité přeplavat, ale udělat něco pro sebe!

Chcete se zapojit do akce „Přeplavme svůj La Manche“? Termín: 1. 2. – 29. 2. 2016.

Přeplavme "svůj" La Manche 2016

Registrujte se a vyplňte REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ V průběhu ledna (registrace přijímáme do 25. 1. 2016)  NEBO NÁM NAPIŠTE e-mailem na klub.aktiv@gmail.com

Registrovaní účastníci dále budou moci vyplňovat uplavané metry v tabulce. Pomoci vám mohou paní Marie Veselá nebo paní Alena Fuková.
Senzační senioři vyhlásí · 21. března 2016. výsledky akce a ocenění výjimečné výkony jak klubů, tak plavců.

Kolik toho lze v bazénu zvládnout?

Doporučuje se cvičit 150 minut týdně. To je 30 minut denně 5 dní v týdnu. Půlhodinka plavání každý všední den se dá zvládnout. A pokud to nestíháte, rozhodně nerezignujte! Jako každý sval v těle i srdce má paměť. Zapamatuje si a uloží každou minutu cvičení – takže plavte tak často, jak můžete, i když to nebude pravidelně.