O hře Pétangue


Pétanque je hra s ocelovými koulemi, kterou jistě znáte ze svých cest po Francii. Nebo z francouzských filmů. Je to univerzální sport pro každého, hratelný bez ohledu na pohlaví, věk, fyzickou sílu.
Proti sobě stojí dva týmy a postupně získávají body tím, že své koule umísťují blíže k cíli než soupeř. Princip hry je velmi jednoduchý, každý se jej rychle naučí - je popsán v další rubrice.
Pétanque každého zaručeně a rychle vtáhne do děje. Prostě ideální hra pro přátele. Stejně tak důstojná a prověřená aktivita pro seniory. I dva výkonnostně rozdílní soupeři sehrají zábavnou a napínavou partii a nikdo se nebude nudit ani cítit trapně.
Na první pohled se to nezdá, ale pétanque je typicky týmovým sportem. Není kontaktní - nemůžete nahrát ani spoluhráči, ani spoupeři. Ale když stojíte v kroužku připraveni hodit kouli, nesete nedělitelnou zodpovědnost. Na vás záleží, kudy se bude zápas vyvíjet. Zde musíte cítit podporu týmu. A tuto oporu musíte i oplácet.

Je jen málo sportů, které jsou napínavé až do samého konce. Pétanque mezi ně patří. Poslední koulí se dá vyhrát celá hra, ale také vše pokazit a obrátit celý výsledek naruby. S tím bude jistě souhlasit každý, kdo si někdy pétanque zahrál. Doporučujeme Vám, zkuste si to. Pétanque propadnete a zpříjemníte si jím chvíle s přáteli na chatě, chalupě nebo někde na dovolené.
Comments