Informace a zajímavosti

Vážení přátelé, 
snažíme se pro vás uveřejňovat zajímavosti a užitečné informace, které by mohly být přínosné pro váš aktivní život ve společnosti i v rodině. Pokud máte takovou informaci nebo zajímavost,  podělte se s námi a s ostatními členy našeho spolku Klub Aktiv. Budeme rádi za každý podnět, který nám zašlete na klubaktiv@gmail.com 

Svitavy město pro seniory

přidáno: , autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Město Svitavy uspělo se svojí žádostí o dotaci ve výši 1 500 000,-Kč v rámci vyhlášené soutěže „Obec přátelská seniorům pro rok 2019“.

Jedná se již o třetí ročník soutěže, ve které obce soutěží v rámci pěti velikostních kategorií podle počtu obyvatel a my jsme se v naší kategorii umístili na skvělém 1. místě, za námi bylo město Kolín a Prachatice.

Díky získaným finančním prostředkům:

 • zlepšíme prostory pro setkávání seniorů v Klubu seniorů, Městské knihovně a Coworkingovém centru,

 • uspořádáme kurzy tréninku paměti a správného fotografování, zdravého stravování, včetně společného vaření s šéfkuchařem, držitelem Řádu sv. Vavřince a dětí ZŠ,

 • zrealizujeme mezigenerační příměstský tábor,

 • rozšíříme počet vzdělávacích, kulturních, společenských akcí,

 • doplníme knižní fond o knihy pro seniory a pomůcky pro trénink paměti,

 • zvýšíme informovanost seniorů,

 • založíme tři plovoucí ostrovy v rámci regenerace rybníku Rosnička a tím podpoříme mezigenerační spolupráci,

 • uspořádáme poznávací zájezd a tematické workshopy v muzejním ateliéru.

 • zajistíme cyklus akcí Seniorakademie zaměřené na zvýšení znalostí a dovedností v oblasti bezpečnosti.

 • zakoupíme a po proškolení v dané oblasti předáme:

 1. reflexní prvky pro bezpečný pohyb v silničním provozu,

 2. GPS lokátory,

 3. seniortelefony s tísňovým tlačítkem SOS,

 4. bezpečnostní řetízky,

 5. informativní samolepky proti prodejcům a potenciálním podvodníkům na dveře bytů,

 6. hlásiče kouře.

- zajistíme kurz pro tři nové cvičitelky z řad seniorů,

- rozšíříme počet cvičebních hodin,

- rozplaveme seniory,

- uspořádáme olympiádu,

- nainstalujeme nové venkovní cvičební prvky pro seniory a pítka,

- zavedeme venkovní cvičení s fyzioterapeutem,

- zmobilizujeme seniory k zájmu o zdravý životní styl a správné stravování.

Rozhovor s Mgr. Lucií Vidovićovou, Ph.D

přidáno: 30. 6. 2019 20:48, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice

Mgr. Lucie Vidovićová, Ph.D. (*1977) pracuje v Ústavu populačních studií Fakulty sociálních studií MU v Brně jako socioložka a výzkumná pracovnice. Dlouhodobě se věnuje sociologii stárnutí, problematice věkové diskriminace, postojům společnosti vůči stárnutí a otázkám aktivního stárnutí.
Jaké je, z vašeho pohledu, postavení žen 50+ ve společnosti?

Ženy 50+ jsou velmi rozmanitá množina různých věků, typů vzdělání, zaměstnání, (pra)rodičovských (ne)povinností, zájmů a individuálních osudů. A podle těchto různých os se liší i jejich postavení ve společnosti. Vždyť i jen z pohledu věku je od padesátky k současné naději na dožití téměř dalších 30 let v průměru, což je podobný rozdíl, jako mezi novorozencem a některými celebritami v nejlepším bodě jejich kariéry. Společnost všechny tyto nuance vnímá. Můj oblíbený výrok filozofky Simone de Beauvoir: „vždy byl rozdíl mezi otrokem a patricijem, a dělníkem s mizernou penzí a Onassisem“, samozřejmě platí i pro ženy. V seznamu deseti nejmocnějších žen pro rok 2013 sestaveném prestižním časopisem Fortune je jich v kategorii 50+ osm. Tyto ředitelky velkých nadnárodních korporací jako je Pepsi nebo IBM mají ve společnosti pravděpodobně jiné postavení, než unavená pokladní v supermarketu nebo pečovatelka v domově důchodců.
Pojďme se vrátit o 100 let zpět. V čem si myslíte, že to tehdy ženy po padesátce měly lehčí/těžší oproti současnosti?


Pohled do historie tyto předchozí úvahy potvrzuje, a taky je více komplikuje. Obecně se má za to, že v dřívějších dobách existovalo něco jako zlatý věk pro seniory. Ale není to tak úplně pravda. Mezi první plus dnešní doby patří už i jen to, že dnes jste v padesáti zhruba ve dvou třetinách života, kdežto před 100 lety jste byli na jeho konci. V antické literatuře vystupují starší ženy především jako čarodějnice, idealizované výminky a starobince byly jen chabým odvarem dnešní sociální práce, důchodové zabezpečení neexistovalo. A i v jeho začátku bylo určeno pouze pro muže. Jinými slovy, pokud žena v minulosti neměla hodné děti a zdravá záda, nebylo stáří příliš radostným obdobím. Oproti tomu řada dnešních seniorů a seniorek hodnotí jako nejlepší životní období právě to, které v pozdějším věku prožívá. A pak jsou tu i ty praktické aspekty. Ještě maminky našich babiček praly u potoka na valše a sušily cejchy na slunci, dnešní padesátnice tyto věci řeší stisknutím tlačítka. Jestli tím získaly i větší kvalitu života je ale samozřejmě úplně jiná otázka.
Máte představu o sobě ve věku 50+? Existuje žena, která by vás inspirovala?

Vzhledem k mému profesionálnímu zájmu se z pohledu věku pozoruji neustále. Někdy to tak počítám, že jsem v polovině, která navíc možná uběhne o něco rychleji, než ta první. Proto se snažím využít každý den maximálně a dělat věci naplno. Práci, rodinu, ale i odpočinek. A pak beru roky, tak jak jdou, a jsem za každý z nich Bohu vděčná. A plánuji to tak dělat i v těch 50+. Je spousta žen, které mne inspirují, nebo které obdivuji pro to, jak „nosí“ svůj věk. Rozhodně k nim patří moje „hyperaktivní“ matka. Závidím jí její sílu a připravenost „na vše“, stejně jako její moudrost, kterou projevuje jako toleranci a bezpodmínečnou lásku. Líbí se mi také ženy, které přirozeně a s elegancí nosí své šedé vlasy a vrásky. Jako třeba bývalá premiérka Chorvatska Jadranka Kosor nebo architektka Eva Jiřičná. Dokazují, že atributy stáří nemusí vylučovat krásu. Ale do tohoto výčtu by patřila i moje osmdesátiletá, artrózou zkroucená sousedka. Ta ani přes své postižení a těžký život není zahořklá, vidí problémy lidí kolem sebe jako větší než ty svoje, což se třeba projevuje i tím, že chodí dobrovolničit do domova pro seniory, kde pomáhá například u večeře s jídlem u klientů, kterým se pro nedostatek času sestry nestihnou věnovat.
Vnímáte nějaký postoj, vlastnost, kterou by ženy mohly změnit, zlepšit…?

Asi sebeúctu. Ono to není jednoduché, protože nežijeme na opuštěných ostrovech a někdy nám okolí dává dost zabrat, ale žena by si měla vážit svojí ženskosti, tu chránit a pěstovat, protože tím posiluje svoji jedinečnost, nezaměnitelnost a nepostradatelnost. Tváří v tvář dnešním opovrhujícím postojům vůči stáří je to pro ženy možná ještě obtížnější, protože se po ženách pořád něco chce (zapojení na pracovní trh, anti-ageing tváře bez vrásek, skákání s padákem), ale nedává se jim prostor k tomu, aby realizovaly to, co opravdu chtějí ony samy v hloubi duše. Není příliš pochopení a podpory pro to, aby mohly žít v souladu se svými přáními a preferencemi, ale i fází životní dráhy. Vidím to i v našich výzkumech, když se třeba kolegyně nepokrytě posmívají vysoce postavené, úspěšné ženě, že chce být taky babička, alespoň na „půl úvazku“. Pokud ale budeme u žen posilovat jejich sebeúctu, naučí se pak i před těmi všudypřítomnými tlaky lépe obhájit „sama sebe“.
Chcete ještě sdělit něco na závěr našim čtenářkám?

Snad aby se inspirovaly tou mojí sousedkou. Právě pro ten její postoj, že stáří patří k životu stejně jako jiné jeho fáze, že je potřeba jej jako takové obejmout a tak nějak se s ním snažit vycházet „po dobrém“.

Převzato z bulletinu Ženy 50+ (1/2014)

Pozvánka na Hosínské zvonění 28 - 30. 6. 2019

přidáno: 23. 6. 2019 4:18, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 30. 6. 2019 20:49 ]


Pozvánka na Rudolfovské slavnosti 7.- 8. 6. 2019

přidáno: 3. 6. 2019 9:48, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 3. 6. 2019 9:48 ]


Pozvánka na koncert staré hudby 3.6.

přidáno: 2. 6. 2019 21:23, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 2. 6. 2019 21:27 ]Hana Fleková - basová viola da gamba


Mélusine de Pas - basová viola da gamba


Jakub Michl - sopránová a basová viola da gamba,
umělecký vedoucí

www.motusharmonicus.cz


Harmonia concertans
Anglická harmonie sfér pro consort tří viol da gamba


Orlando Gibbons (1583 - 1625) - Fantasia Prima a 3

Orlando Gibbons (1583 - 1625) - Fantasia Tertia a 3

John Playford (1623 - 1687) - Duke of Norfolk or A Division to a Ground

Anthony Holborne (ca 1545 - 1602) - The Fruit of Love pro 2 basové gamby

Thomas Lupo (1571 - 1627) - Fantasia No. 15 pro 3 basové gamby

Vincenzo Ruffo (ca 1508 - 1587) - La Gamba in Basso e Soprano

Matthew Locke (ca 1621 - 1677) - Suite No. 6
(Pavan - Ayre - Courante -Saraband)

Giovanni Coperario (ca 1570 - 1626) - Fantasia a 3 (Meyer No. 9)

Tobias Hume (ca 1579 - 1645) - Love's Farewell (Musical Humours 1605)

Matthew Locke (ca 1621 - 1677) -Suite No. 7 in G
(Pavan - Ayre - Courante - Saraband)

Tobias Hume (ca 1579 - 1645) - Soldier's Galliard (Musical Humours 1605)

Thomas Lupo (1571 - 1627) - Fantasia a 3 No. 11

Thomas Lupo (1571 - 1627) - Fantasia a 3 No. 7

Orlando Gibbons (1583 - 1625) - Fantasia Seconda a 3

V programu Harmonia concertans vystoupí Mélusine de Pas, Hana Fleková a Jakub Michl ve formaci gambového consortu, tedy rodiny viol da gamba různých velikostí, jak tomu bylo zvykem v 16. a 17. století. Nejslavnější tradici pěstování gambového consortu si udržela až do konce 17. století Anglie. Angličtí měšťané a šlechtici často sami hráli na tyto nástroje a usedali za mlhavých deštivých večerů ke gambám, aby se ponořili do znějící harmonie consortu, ve které jsou si všichni hráči rovni a všechny hlasy rovnostářsky požívají stejného významu.


Motus Harmonicus

vznikl jako hudební soubor specializující se zpočátku převážně na hudbu 17. století. Od doby svého založení v roce 2010 se zájem jeho členů značně rozšířil směrem k hudbě středověku, renesance ale i lidové hudbě, rovněž však vzájemnému vztahu roviny hudby, slova, symbolu a mýtu. Pod uměleckým vedením Jakuba Michla a Isabelly Shaw se obsazení ansámblu proměňuje podle různých druhů programů, instrumentace i epochy hraného repertoáru.
Jakub Michl


hraje na violu da gamba. Je zakládajícím členem a uměleckým vedoucím ansámblu Motus Harmonicus. Doposud spolupracoval se soubory Musica Florea, In Cordis Ensemble, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Damian, Solamente naturali, Les Traversées Baroques, Trinity College Consort of Viols, Greenwich Baroque, Ritornello, ad. Vyučuje též violu da gamba a historicky poučenou interpretaci staré hudby v Čechách i zahraničí.

Jakub Michl vystudoval violoncello na Pražské konzervatoři u Tomáše Strašila, hudební vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, violu da gamba na Trinity College of Music v Londýně u Alison Crum a Vittoria Ghielmiho na Mozarteu v Salzburgu. Mimo to absolvoval mistrovské třídy a soukromé lekce s Jordi Savallem, Wielandem Kuijkenem, Marianne Müller, Hille Perl, Richardem Boothbym, Michaelem Brüssingem, Petrem Wagnerem, Reiko Ichise, Bruno Cocsetem, Irmtraud Hubatschek či Markem Štrynclem.


Je laureátem interpretační soutěže o sólový výstup s orchestrem Hudebního festivalu Znojmo v roce 2013. Svůj zájem o hudbu evropského středověku a hru na fidulu prohluboval na kurzech v Besalú (Medieval Music Besalú) a Vancouveru (Early Music Vancouver) u osobností jako Benjamin Bagby, Norbert Rodenkirchen, Alejandro Fernandez Peralta či Mauricio Molina.
Mélusine de Pas


začala svou hudební dráhu ve sboru Pages de la Maîtrise du Centre de Musique Baroque de Versailles pod vedením Oliviera Schneebeliho. Po zkušenosti s hudbou francouzského "Grand Siècle" pokračovala v Maîtrise de Notre-Dame de Paris pod vedením Nicole Corti a Lionel Sow. Témbr lehkého sopránu jí dovedl ke spolupráci s Hervé Niquetem (Le Concert Spirituel), Jean-Claudem Malgloirem či Bruno Boterfem (Ludus Modalis).

Paralelně se svým vokálním vzděláním absolvovala výuku violoncella, po které se zaměřila na violu da gamba. Byla přijata do třídy Christopha Coina na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris a následně do třídy Philippa Pierlota na Conservatoire Royal de Bruxelles. Jako gambistka měla příležitost hrát v souborech Riccercar Consort či Collegium Marianum.

Zájem o dialog mezi kulturami ji vedl k iniciativě projektu v Sýrii (2007), jehož cílem bylo setkání orientální hudební tradice se starou evropskou hudbou. Ať už zpěvačka či gambistka se Mélusine účastní projektů, které propojují poučenou hudební interpretaci s divadlem. Spolupracuje se souborem Oneiroï (divadelní hry Métamorphos(é)es, Cabaret Baroque) nebo Compagnie Oghma(divadelní hra o životě Tobiase Huma). Mélusine de Pas je zakládající členkou souboru Lunaris, s nímž natočila CD s názvem Exode.
Hana Fleková


studovala hru na violoncello ve třídě prof. V. Moučky na pražské konzervatoři a později na AMU. Část studií strávila v Londýně, kde se věnovala hře na violu da gamba. V současné době se zabývá převážně autentickou interpretací barokní hudby, je členkou předních českých souborů Collegium Marianum, Collegium 1704 a Musica Florea, spolupracuje s dalšími tělesy, jako např. Ensemble Inègal a Ensemble Tourbillon. Podílí se na nahrávkách českých i zahraničních vydavatelských společností.


Naše hudba


Hudba je v současnosti pojímána zejména jako umění sloužící k poslechu. Zdá se tedy, že plní zcela estetickou funkci. Hudba ale nevznikala jako čisté umění. Od pradávna byla součástí obřadu a rituálu. Hudba byla od počátku médiem něčeho, co se vymykalo všední realitě a taková jako "absolutní" či "autonomní" nikdy neexistovala. Hudba plnila a dodnes plní řadu funkcí: Doprovází tanec, divadlo a obřad. Je nositelkou symbolu, sdělení či příběhu. Je katalyzátorem emocí. Léčí, uklidňuje a harmonizuje, či stimuluje energii a burcuje k aktivitě.

Umění je jednou z metod, jak poznávat svět a zejména sebe sama. Jinou takovou metodou je například věda. Všechny světové kultury mají umění, ale ne všechny mají vědu - protože ji nepotřebují. Otázka "Proč tvoříme umění?" je rovnítkem pro otázky "Kdo jsme?" nebo "Odkud přicházíme a kam směřujeme?". Řada lidí nepotřebuje ani tak hudbu, která je určena "pouze k poslechu", protože potřebuje být součástí obřadu, potřebuje příběh či sdělení, které hudba přináší a chce prožít emoce, pohyb při tanci, nebo naopak odvedení myšlenek k potřebnému soustředění na práci.

Naším cílem je pokusit se přinést hudbu do světa každodenní zkušenosti nikoli tak, aby před námi zazněla a opět odezněla, ale aby se propojila s tím, o čem lidé přemýšlí, jaké problémy řeší a jakými otázkami se zabývají. Taková hudba pak lidem umožní, podívat se na svět z jiného pohledu, jelikož věříme, že hudba je schopná měnit svět k lepšímu a pomáhat v proměnách, kterými lidé během svého života procházejí.

Pozvánka na koncert Capella Ornamentata 30.5.

přidáno: 29. 5. 2019 19:21, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 29. 5. 2019 19:22 ]

Richard Šeda - cink, zobcová flétna, um. vedoucí

Marie Rosová - soprán

Vojtěch Semerád - barokní housle

Jakub Zívalík - barokní trombon

Michaela Bieglerová - dulcian

Miloslav Študent - arciloutna

Michael Pospíšil - varhanní pozitiv


VSTUP ZDARMA


Ad Matrem venite

Mariánská moteta a instrumentální hudba z arcibiskupského archivu v Kroměříži

Johann Heinrich Schmelzer (ca 1620 - 1680) - Sonata à 4 detta la Carolietta 

(Kroměříž, 1669, rukopis)

Bonifazio Graziani (1604 - 1664) - Ad Matrem venite (Per la Madona)
(Roma, 1669, 1684, tisk / Kroměříž, 1669, rukopis, Poglietti - Moteto a 6)

Giovanni Valentini (1582 - 1649) - Canzon a doi Cornetto e Trombon
(Kremsmünster / 1633 - 1639)

Alberik Mazák (1609 - 1661) - Ave Maria
(Viennae, 1649, tisk / Kroměříž, 1649, tisk)

Giovanni Antonio Rigatti (ca 1613 - 1648) - Laudate pueri à voce sola
(Venetia, 1640, tisk)

Alexandro de Poglietti (? - 1683) - Sonata à 3
(Kroměříž, rukopis, ca 1680)

Adam Michna z Otradovic (ca 1600 - 1676) - Zdrávas Maria Panno
(Praha, 1661, tisk)

Heinrich Ignaz von Biber (1644 - 1704) - Rosenkranz-Sonaten / Zvěstování
(Salzburg, 1670 - ca 1675, tisk)

Alessandro Grandi (1586 - 1630) - Sinfonia
(Venetia, 1626, tisk)

Anonym Salve Regina à 4
(Kroměříž, 1659, opis P. J. Vejvanovský)

Anonym Sonata à 4
(Kroměříž, 1659, opis P. J. Vejvanovský)

Georg Muffat (1653 - 1704) - Ciacona
(1690, tisk, dedikováno císaři Leopoldovi I.)

Georg Arnold (1621 - 1676) - Canzon à 4
(Bamberg, tisk 1659 / Kroměříž, ca 1660, rukopis)

Senioři v Praze v Botanicule pěstují zeleninu i vztahy

přidáno: 26. 5. 2019 0:43, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 29. 5. 2019 19:08 ]


V Praze se zrodilo místo, které funguje jako maják zahrádkářských duší. 
Botanicula je malá komunitní zahrada, kterou společnými silami otevřela Elpida a Nadační fond Agora 7 v pražských Holešovicích. Zahradu, která vznikla u Přístavu 7, kulturního a vzdělávacího centra pro seniory, tvoří 11 vyvýšených záhonů, které jsou k drobnému zahradničení k dispozici nejen aktivním seniorům, ale všem zájemcům, kterým ruce zabořené v hlíně dělají stejnou radost jako jejím zakladatelům. Součástí Botaniculy je odpočinková zóna s herním prostorem na pétanque. Na slavnotním otevření zahrady ve čtvrtek 23. května nechybělo přestřižení mrkve, vypuštění žížal, křest kompostéru, ani burza semínek, to vše za doprovodu zpěvaček ze sboru Elpida. www.elpida.cz/botanicula 
Fotil Jan Bartoš. https://photos.app.goo.gl/ou3HNZNbbDhJvKiZ8


Více o komunitních zahradách

Počet komunitních zahrad, kde lidé pěstují zeleninu a spojuje je společné úsilí, roste (pokud zůstaneme v botanické terminologii) jak houby po dešti. Jen v Praze je dle MAPKO, mapy komunitních zahrad a kompostáren od sdružení Kokoza, aktuálně 28 komunitních zahrad. A celém Česku pak 628.Proč jsou komunitní zahrady obohacující

– Rozvíjí komunity, utváří vztahy mezi lidmi různých generací, náboženství a etnického původu. 
– Vznikají u nich nová přátelství, lidé se učí spolupracovat a demokraticky rozhodovat. 
– Nabízí možnost aktivní rekreace při zahradničení, pro které v plochách veřejné zeleně není prostor.
– Lidé mohou s malými náklady získávat potraviny pro vlastní spotřebu.
– Často jsou zakládány v prolukách, nevyužívaných parkovištích či plochách brownfield, čímž tyto plochy revitalizují a vznikají nové plochy městské zeleně.
– Plochy zeleně ve městech pomáhají snižovat teplotu vzduchu, vytváří příjemnější mikroklima, zlepšují hygienu prostředí. Funkční systém městské zeleně umožňuje migraci organismů.
– Komunitní zahrady jsou alternativou konvenčního zemědělství, pěstitelé se přiklání k ekologickému nebo permakulturnímu způsobu hospodaření.
– S činností komunitních zahrad také souvisí změna životního stylu. Obyvatelé mají větší zájem o ochranu životního prostředí.
– V oblastech, kde se nachází městské komunitní zahrady, dochází nejen k větší spolupráci a sousedské podpoře, ale snižuje se zde kriminalita a užívání drog. Lidé v takových oblastech se tedy mohou cítit lépe a bezpečněji. (Armstrong 2000)
*zdroj: Marie Doleželová, diplomová práce Komunitní zahrady, MU Brno 2016

https://www.mapko.cz/4488-zizalky-od-jidaska


Kniha:  "PĚSTUJEME VE MĚSTĚ"

Pěstujeme spolu - Komunitní zahrady a sousedské záhonky pro zelené a jedlé - kolektiv autorů

Bydlíte ve městě a chcete do něj dostat přírodu? Chcete poznat svoje sousedy, potkávat se s nimi nejen na ulici a postrádáte příjemný venkovní obytný prostor? Pak pro vás máme praktickou knížku, která vás provede teorií i praxí zakládání sousedských záhonků nebo i celých komunitních zahrad.

Záhonky i zahrady mohou vzkvétat i ve městě, stačí vědět, jak na to. A je jedno, jestli vyrostou na veřejném prostranství, ve vnitroblocích, u školy nebo třeba na střeše, tipy máme pro všechny.

Začneme desaterem, ať víte, na co se máte připravit, a pak už se pustíme do konkrétního návodu. O svoje zkušenosti se podělíme nejen my, ale také další komunitní zahradníci, inspiraci přineseme i ze zahraničí, kde to kvete jedna radost. Přinášíme tipy prověřené nejen naší praxí. A návod dostanou i ti, kdo si chtějí vypěstovat jen malou balkonovou zahrádku nebo osadit předzahrádku.
Pozvánka na Začínající léto na farmě 31.5.

přidáno: 26. 4. 2019 23:24, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 24. 5. 2019 6:11 ]


Milí přátelé, milovníci přírody,

nabízíme vám  pobyt v přírodě, na farmě v Bošilci, kterou pořádá Informační a poradenské centrum Ledax.

Je to pěkná oddechová akce v krásném prostředí bývalé Schwarzenberské hájovny, kde navíc mají majitelé spoustu zvířat.

Takže pro milovníky zvířat i přírody ideální.

Začínající léto na farmě

Kdy: Pátek až neděle 31.5. – 2.6. 2019

Kde: Farma a Penzion Bašta Bošilec 39

Relaxační pobyt na farmě s procházkami po okolí, grilováním, večerním posezením s kytarou a programem.


Zatím jsou minimálně dvě volná místa. 


Své dotazy volejte na: Ing. Eva Hejduková nebo e-mailem.

Tel: +420 702 008 287

E-mail: eva.hejdukova@ledax.czPozvánka na výlet s Ledaxem 27.4.2019

přidáno: 26. 4. 2019 6:16, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 26. 4. 2019 6:22 ]

Vezměte si jídlo i pití na celý den, kvalitní turistickou a nepromokavou obuv a pláštěnku!


Pozvánka na generálku koncertu VEČER SERENÁD

přidáno: 18. 4. 2019 11:30, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 18. 4. 2019 11:31 ]

Zveme vás ve středu 24.4. od 10-ti hodin na veřejnou generální zkoušku koncertu ,


V E Č E R  S E R E N Á D

dirigent : Jan TALICH

zazní : Wolfgang Amadeus Mozart - Serenáda č. 10 B dur " Gran Partita"

Petr Iljič Čajkovskij - Serenáda pro smyčce C dur, op. 48


Vstupné na generálku je 50,- Kčlístky na generálku Vám prodám v pokladně Jihočeská filharmonieKněžská 411/6
Pokladna je otevřena PO-PÁ- 13-17 hod.
Přeji Vám příjemné kulturní zážitky

Milena Řežábková
členka Klubu Aktiv, z.s. a pokladní JFtel.: 720 071 383

rezabkova@jcfilharmonie.cz


1-10 of 45