Přednášky‎ > ‎

Zdraví prospěšné houby

přidáno: 9. 10. 2012 7:42, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 9. 10. 2012 7:45 ]
Přednáška s besedou s Ing. Jiřím Baierem 11. října v 16.30 hod. v KK Horká vana Česká 7, Č. Budějovice
Houby můžeme používat nejen jako pochutinu a doplněk stravy, ale také jako prostředek k prevenci nebo léčení různých chorob a neduhů. Tyto účinky byly odpradávna využívány hlavně zemích východní Asie - Číně, Japonsku, Korei a východní Sibiři. U řady hub byly prokázány účinky proti bakteriím, virům, plísním, zánětům, alergiím, sklerotickým pochodům v cévách a proti vzniku a růstu nádorů. Kromě toho mají některé druhy hub schopnost snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi, posilovat nebo upravovat imunitní systém, chránit organismus před působením volných radikálů a oxidačním stresem, ale také chránit játra vůči některým škodlivým látkám.
Mykolog, fotograf, publicista a ochránce přírody Ing. Baier, zasvětil celý svůj život mykologii. Je autorem řady knih o houbách a poutavý přednášející. Rád boří houbové mýty, například tvrdí, že "hořčák léčí a babka zabíjí...."