Přednášky‎ > ‎

Santiago de Compostela

přidáno: 21. 2. 2013 21:18, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 27. 8. 2014 9:32 ]
7.3.2013 od 16,30 hod. se v Kulturním klubu Horká vana, Česká 7,koná přednáška s besedou

na téma Santiago de Compostela aneb Poutní cesty Evropou dříve a dnes…
Přednáší Jan Šnokhous

Jan Šnokhous se narodil v roce 1935 a v současné době žije v Suchdole nad Lužnicí. Vystudoval střední průmyslovou školu strojní a pracoval v různých průmyslových zařízeních jako nástrojař. Jeho celoživotním koníčkem je cestování. Na kole projel celou Evropu a navštívil i mnoho exotických míst různě po světě. Austrálii, Nový Zéland, Thajsko, Ameriku, Havajské ostrovy, Peru, Bolívii, Argentinu, Brazílii. Izrael procestoval po stopách Ježíšových od severu až po Sinajskou poušť. Silným zážitkem pro něj byla poutní cesta do Santiaga de Compostela v roce 2010. Již po staletí se na tuto cestu vydávají každoročně tisíce poutníků. Brazilský spisovatel Paolo Coelho, který se jí také zúčastnil a napsal o ní román Poutník, prohlásil, že mu její absolvování naprosto změnilo život. Přijďte si poslechnout vyprávění doplněné promítáním obrázků z cesty.