European squadrille dance festival 25.5. 12,00 hod.

Vážení přátelé,

25.5. přesně ve 12,00 hod. středoevropského letního času se bude na českobudějovickém náměstí tančit čtverylka!!!

Světový rekord v počtu najednou tančících lidí na náměstích se 25. května pokusí překonat v řadě měst Evropy a také v České republice účastníci Evropského tanečního festivalu.

Bude se tančit Českých Budějovicích, v Karlových Varech, v Sokolově, v Chomutově, a dalších městech. Kromě studentů základních a středních škol si na českobudějovické náměstí přijdou zatancovat čtverylku i senioři.

Nápad vznikl ve Slovinsku. Do synchronizovaného pokusu se zapojují v zemích bývalé Jugoslávie, v Chorvatsku, Srbsku, ale i v Maďarsku, v Rakousku, Česku nebo na Slovensku. Před dvěma lety se pokusu zúčastnilo asi 40 000 tanečníků, nyní mohl být rekord překonán.

Při tanečním festivalu Squadrille všichni tanečníci na různých místech začnou ve stejný čas (12:00 SELČ) tančit čtverylku na stejný hudební motiv, úryvek operety Johanna Strausse mladšího Netopýr. Hudba se bude vysílat přes satelit, aby bylo zajištěno, že všichni tanečníci začnou stejně. Skladba má čtyři části, ale dohromady trvají pouze sedm minut, takže kdo se chce přijít podívat, musí přijít na čas J J.

Kdo se chce zúčastnit musí se přihlásit a přijít na nácvik, který se pro studenty koná ve školách a pro seniory na sále Kulturního domu Slavie Jirsíkova 2 v ČB ve středu 9.května od 16,30 hod.

Čtverylka se tancuje v páru, Pár však nemusí být tvořen mužem a ženou.

Pokud nejste spárovaní, taneční pár se určí při nácviku a je odlišen bílým a červeným tričkem, které je pro tanečníky zajištěno.

Jste srdečně zváni.

Prosím zájemce, aby se předběžně přihlásili odpovědí na tento mail, abychom mohli zajistit dostatečný počet barevných triček.

Celou akci na českobudějovickém námstí organizuje taneční mistr Jan Fíla pod záštitou města ČB.

Jan Fíla
Taneční škola Fíla , 1. máje 213