Pro volný čas‎ > ‎

Jak posílit svou imunitu podle Tradiční čínské medicíny


Autor článku: Milan Schirlo www.MilanSchirlo.cz   převzato z webu: www.celostnimedicina.cz/ 

Když postihla Evropu morová rána, tak existovali lidé, kteří se starali o nemocné a nenakazili se. Stejně tomu je i dnes. Je mnoho lidí, kteří přijdou s nemocným do styku, a přesto s virem nenakazí. Podívejme se i na to, kdo nejčastěji nákazu nepřežije. Jsou to lidé nějakým způsobem oslabení. Většinou se jedná o lidi starší, kteří mají nějaké chronické plicní problémy. Z toho vyplývá, že pokud nechceme onemocnět, musíme si budovat silný imunitní systém. Čínský lékař by řekl, že musíme mít silnou Zheng Qi. To je pojem, pod kterým se skrývá nejen naše imunita a odolnost, ale i celková vitalita a schopnost přizpůsobit se měnícímu se vnějšímu prostředí.
Problém, se kterým se čím dál častěji setkávám v ordinaci, je klesající odolnost populace. O příčinách můžeme jen spekulovat. Určitě těch vlivů bude mnoho: špatný životní styl, stálý stres, stále se zhoršující kvalita potravin, zvyšující se koncentrace škodlivin v prostředí, kde žijeme, elektro smog atd.

Pojďme se podívat, co můžeme pro prevenci udělat my. Jak si vylepšit Zheng Qi či imunitu. V první řadě je důležitý zdravý životní styl. Kvalitně a pestře jíst, přiměřeně se hýbat, dostatečně odpočívat, dostatečně spát, udržovat naše emoce na uzdě, a hlavně mít dobré vztahy s lidmi kolem nás. Tak jednoduché to je.
Čínská medicína je hodně o prevenci – je pro ni důležité problémům především předcházet. Jak ale vidíme z Wu Hanu, je schopná pomáhat řešit i již nastalý problém. Jednou z možností, kterou nabízí pro tyto stavy, jsou vitální houby. Asi znáte Reishi, Coriolus či Cordyceps. Tyto přírodní lékárny dokáží jednu úžasnou věc. Stimulují velmi intenzivně náš imunitní systém, aby dokázal odolávat vnějším patogenům včetně virů, a zároveň posilují naši vitalitu nebo též životní sílu. V tom jsou zcela výjimečné. Žádná bylina to takto komplexně neumí.

Jak konkrétně dávkovat vitální houby pro případ prevence?

Největší smysl dává v těchto případech kombinace houby Reishi a Coriolu. Coriolus je z hub největší „zabiják“. Dokáže v našem organismu likvidovat vše, co je mu cizí – viry, bakterie, kvasinky, borelie, chlamydie atd. Reishi má též protivirové účinky, oproti Coriolu ale v člověku posiluje více jeho vitalitu.

Preventivní dávkování by mohlo být: Coriolus (40 % polysacharidů) 1-0-1, Reishi (30 % polysacharidů) 1-0-1, Vždy 5 dní užívat a 2 dny dát pauzu. Takto lze houby užívat dlouhodobě.

Pokud budete pravidelně užívat vitální houby, neznamená to, že nikdy neonemocníte. Vždy záleží na síle patogenu a vaší celkové odolnosti. Užíváním vitálních hub si ale výrazně zvyšujete šanci odolat všudypřítomným patogenům.


Autor článku:Milan Schirlo www.MilanSchirlo.cz 


Kouzelné bylinky - Medicinální houby

Detoxikace podle čínské medicíny