Kondiční vycházka Rudolfov - Nemanice pondělí 13. 3. 

Vážení příznivci pondělních vycházek.

Srdečně Vás zvu na pohodovou procházku po trase: Rudolfov - Adamov - Úsilné - Nemanice.

Náhled na mapách: https://mapy.cz/s/kolokovuho  nám sděluje, že ujdeme vzdálenost 6,9 km a předpokládá dobu chůze necelé 2 hodiny. 

Ve skutečnosti ale bude naše procházka asi o 900 m kratší ... Proč?   Protože podíváte-li se pozorně na náhled, tak jsem byl mapovým serverem donucen "obejít uzavřený průchod pod násypovým tělesem budoucí dálnice D3" ... Ale ve skutečnosti je ten průchod bez problémů přístupný (prošel jsem tudy v SO 4.3. odpoledne, když jsem si naši vycházku připravoval).

Sejdeme se v autobuse naší MHD, linky č. 1  (Haklovy Dvory - Rudolfov, kostel).  Doporučené nástupní stanice s časy průjezdu městem:

Z Haklových Dvorů vyjíždí v 8:22, ... Máj, Milady Horákové (8:28), Evžena Rošického (8:31), U Parku (8:32), Výstaviště (8:34), U Zelené ratolesti (8:37), Poliklinika Sever (8:39), Senovážné nám, Pošta (8:41), U Koníčka (8:43), Nádraží (8:45), Dobrovodská (8:48), Madeta (8:49), Rudolfov, rozcestí (8:56) ... vystoupíme na konečné ... Rudolfov, kostel ... v 8:59.

Odtud půjdeme po naučné stezce "Člověk a krajina" ... projdeme jižním okrajem Adamova a vydáme se na jih ... Budeme-li mít štěstí na počasí a dohlednost, tak u kapličky zažijeme krásný panoramatický výhled na naše město a hory nad ním ... od jihu až k severozápadu ...

(je tam velmi šikovně umístěná panoramatická fotografie se jmény vrcholů, jejich nadmořskými výškami, i vzdálenostmi od vyhlídkového místa). 

Potom sejdeme k již vybudovanému dálničnímu náspu, podejdeme budoucí D3 průchodem, vyjdeme k fotovoltaické elektrárně, po mostě překonáme výpadovku na Jindřichův Hradec a zakrátko pod sebou spatříme obec Úsilné ... Projdeme po naučné stezce obcí a v závěru, kolem rybníka Čertík, doputujeme k severovýchodnímu okraji Nemanic, projdeme ulicemi a zamíříme k zastávce Nemanice (točna).

Odtud odjíždějí trolejbusy páteřní linky č. 2 do města ... ve všedních dnech dopoledne  odjezdy čtyřikrát za hodinu ... 

Upozornění:  trasa je sice pohodlná, půjdeme převážně velmi pozvolna, s kopce, a po dobré cestě ... ale otevřená krajina (může být nepříjemný vítr), a hlavně: před dálničním náspem nás čeká asi 200 m dlouhý úsek podmáčené cesty, dá se to sice obejít po straně, ale přece jen ... riziko zablácení obuvi nemohu vyloučit ...

Těším se ...

Váš

Karel Hes