Pozvánka na vycházku z Hluboké do Hrdějovic PO 17. 4.

Vážení a milí příznivci našich pondělních dopoledních vycházek.

Zvu Vás na jarní procházku

Hluboká nad Vltavou, Zámostí most - Opatovice - Hrdějovice, Náves.

Sejdeme se v "modrém autobusu" linky č. 320144 (ČB - Hluboká nad Vltavou), který vyjíždí z autobusového nádraží v Mercury, ze stanoviště č. 16  ... v 8:30.

Projíždí naším městem takto:  U Koníčka ... 8:32,  Senovážné náměstí, Pošta ... 8:34,  Poliklinika Sever ... 8:36,  Mariánské náměstí ... 8:38,  Družba, IGY ... 8:39,  Strakonická, obchodní zóna ... 8:42,  Suchomelská ... 8:44,  Kněžské Dvory, Točna ... 8:48 (zde přistoupím já) ... pokračuje přes Hrdějovice a Hosín na Hlubokou.

Vystoupíme na zastávce  Hluboká nad Vltavou, Zámostí most ... v 9:07.

Odtud se vydáme po pravém břehu, proti proudu naší řeky, kolem jezu Hluboká, do Opatovic ... malé vesničky s roztomilou návsí a průčelími "blatských statků"...

A nyní se všichni rozvzpomeňme na úžasný zážitek našeho mládí ... představení Kinoautomatu v Praze, ve Vodičkově ulici, které uváděla ikonická dvojice Eduard Hrubeš a Saskia Burešová ... Samozřejmě "naživo", protože si do konce života budu pamatovat, jak tenkrát Eduard Hrubeš před námi za potlesku publika vypil "na ex" pivo ... byli jsme tenkrát mladí v mladé době ... 

Protože tentokrát se opět stanete účastníky plánování svého zážitku ... Dostáváte možnost v průběhu vycházky většinovou volbou ovlivnit průběh a délku trasy druhé poloviny.

Na odkazu níže se podívejte na návrh dvou tras:

kratší 5,8 km  https://mapy.cz/s/fafapotura

delší 6,7 km   https://mapy.cz/s/cujemetuzo

Porovnáním vzdáleností zjistíte, že delší trasa má o 900 metrů  více, ale zavede nás k Marině Závlahy - zajímavému rekreačnímu zařízení,  vedle kterého je hřiště na fotbalgolf. To my pravděpodobně nevyužijeme,  ale co kdyby Vaši vnuci? Cílem obou variant bude obec Hrdějovice, kde máme možnost se občerstvit, případně i naobědvat v restauraci "U Kadleců".


níže je dotazník pro účastníky vycházky


Autobusy naší MHD, linky č. 6,  odjíždějí z Návsi do Českých Budějovic ... v 11:13, ve 12:13, ve 12:43, atd., ... takže žádný stres s plněním časového plánu. 

Těším se.

Váš

Karel Hes


Selské baroko Opatovice

foto: obecní úřad Hrdějovice