Pozvánka na celodenní turistický pobyt u rybníka Olšina pondělí 21. 8. 2023

Vážení a milí příznivci pondělních dopoledních vycházek.

Na základě naší vzájemné dohody o programu vycházek v období letních prázdnin Vás zvu

na celodenní pobyt u rybníka Olšina: obejdeme si ho po naučné stezce, podíváme se do Návštěvnického střediska, užijeme si zdejší přírodu a podle počasí se můžeme i vykoupat ...

Náhled 

https://mapy.cz/s/kakasurova

nám sděluje délku:  7,4 km,   odhad doby chůze:  2 a 1/4 hodiny,   ale také, že  zpočátku půjdeme trochu do kopce, ale poté už se budeme pohybovat stále po rovině  ... 

Sejdeme se v hale našeho Hlavního nádraží v 7:20. 

Osobní vlak společnosti GWTR, linky č. 108 143  ( Č.B. - Nové Údolí ) ... odjíždí v 7:33.

Jízdenku si koupíme do Hodňova ... pro pohodlnou manipulaci s penězi doporučuji, koupit si současně i jízdenku na cestu zpět.

Kdo by chtěl přistoupit cestou, tak je možné:  ČB, Jižní zastávka ... 7:37 ...

Vystoupíme v Hodňově, ...  v 9:08.

Od zastávky se vydáme po trase naučné stezky, po silničce směrem ke Květušínu. Překonáme mírné stoupání do místa, kde naučná stezka vstupuje do lesa. Projdeme se pohodlně po upravených stezkách kolem celého rybníka. Pro zájemce o poučení ... stezka je vybavena informačními tabulemi. Po 6 km přijdeme do rekreačního resortu, který provozují Vojenské lesy a statky. Podíváme se do Návštěvnického střediska a poté se můžeme věnovat relaxaci uprostřed klidné lokality s fungujícím plným zabezpečením (venkovní občerstvení, posezení v restauraci, případně i koupání).

Informace k možnosti oběda. 14.7.2023 jsem zde obědval a projednal pro nás i doporučení ze strany vedení restaurace: Budeme mít možnost vybrat si ze dvou jídel. 

Podrobnosti (varianty jídel pro 21.8.2023) a způsob objednání oběda Vám kolem 17.8.2023 zveřejním na WhatsAppu (skupina "Vycházky s Karlem"). 

Já jsem si zde objednal celé menu (polévku + hlavní jídlo) a k tomu nejen velké pivo, ale i kávu ... platil jsem 299 Kč. Byl jsem velmi spokojen.

Po 15:45 se vydáme k vlakové zastávce ... 

Osobní vlak společnosti GWTR, linky č. 108 110  nám odjíždí v 16:11, příjezd do ČB v 17:46 ... 

Doufám jen, že nás nezklame počasí. 

Těším se ...

Váš

Karel Hes