Virtuální Univerzita 3. věku

Od roku 2011 spolek Klub AKTIV, z.s. pořádá v Českých Budějovicích přednášky Virtuální univerzity třetího věku (dále VU3V )

VU3V je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze.

Cílem VU3V je umožnit všem posluchačům v důchodovém věku v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium U3V bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání. V souladu se vzděláváním též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.

Více informací o studiu na VU3V naleznete na www.e-senior.cz

Další informace o studiu VU3V v Českých Budějovicích najdete níže v jednotlivých odkazech.

České dějiny a jejich souvislosti II

Národ sobě!!

Evropské kulturní hodnoty

Zámek Versailles Francie

Pan ředitel Mgr. Ivo Kareš předává Osvědčení nejstaršímu účastníkovi studia VU3V panu Miloslavu Somerovi.

Paní Marie Macháčková vedla konzultační středisko Č. Budějovice od jeho založení v roc 2011 až do konce školního roku 2017. Od září 2017 od ní převzala vedení paní Mgr. Dana Sudická.

Promoce prvních absolventů VU3V v květnu 2013.

Přednáškový sál v Jihočeské vědecké knihovně, Lidická 1,  České Budějovice.